عبور از شرایط جدید نیازمند همراهی بخش خصوصی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 30 خرداد 1400
کد خبر : ۶۳۷۴۷۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹
وزير صمت: به بخش خصوصی اعتماد و باور داریم و بدون همراهی با یگدیگر، راهی برای عبور از شرایط جدید نداریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ ​­رضا رحمانی با اعلام این مطلب گفت:​­ وزیر صمت در نشست هم‌اندیشی با صاحبان صنایع، تشکلهای تولیدی و صادراتی، بهبود وضعیت تولید داخلی را سرفصل برنامه های وزارت صمت اعلام‌ کرد.

وی­ در نخستین روزکاری خود ضمن شنیدن دغدغه ها و پیشنهادات تشکل های صنعتی و صادرکنندگان و نمایندگان اتاق بازرگانی از اختصاص دفتری در ستاد وزارتخانه به تشکلها و اتاق بازرگانی خبر داد و افزود: حمایت از تولید داخل از مهمترین اولویتهای وزارت صنعت، معدن و تجارت است و در بخشنامه های صادر شده اگر گره ای باشد حتما باز می کنیم .

وی تصریح کرد: بپذیریم که شرایط امروز ما شرایط خاصی است و در این شرایط بنا داریم جلسات ویژه ای را تا آخر هفته جاری و حتی روز اربعین به صادرات و رفع مشکلات این بخش اختصاص دهیم .

وزیر صنعت، معدن و تجارت­ افزایش ظرفیت تولید در بسیاری از رشته های صنعتی را مطلوب توصیف کرد و ادامه داد: برنامه هایی را برای حل مشکلات مربوط به حوزه بازار و تولید، تامین و حفظ واحدهای موجود و نیز حفظ تولید و اشتغال پیش بینی کردیم تا کالاهای مورد نیاز عموم مردم تولید و تامین شود.

رحمانی­ در ادامه از جمع بندی نظرات و مشکلات بخش خصوصی حاضر در جلسه، در قالب گزارش جامع و تقدیم به رئیس ­­جمهور خبر داد و گفت: واردات بدون انتقال ارز جزو پیشنهادات امروز بود و حتما در روزهای آینده با اطلاع از آمار مربوط به حوزه تولید، صادرات و واردات و .. در این زمینه تصمیم گیری خواهیم کرد.

گفتنی است در جلسه امروز تشکلهای بخش خصوصی با وزیر صنعت، معدن و تجارت، پیشنهاداتی در جهت برون رفت از مشکلات فعلی صنایع ارایه کردند که بیشترین موارد به برداشتن پیمان سپاری ارزی صادر کنندگان و برابری نرخ ارز، رفع و حل مشکلات بخشنامه های متضاد و مخل امر تولید وصادرات اشاره داشت.
برچسب ها: رحمانی ، صمت ، صنایع ، تولید ، تجارت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °