افزایش صادرات تسلیحات روسی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:53 - دوشنبه 20 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۶۳۸۴۶۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
­خبرگزاري روسي اسپوتينك روز پنجشنبه اعلام كرد صادرات تسليحات روسي در سال 2018 به ميزان بي سابقه اي افزايش يافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

روزوبورون اكسپورت، آژانس صادرات تسليحات روسيه در بيانيه اي اعلام كرد: در سال 2018 براي بيش از 40 كشور سلاح و تجهيزات نظامي تامين كرده و بيش از 1100 قرارداد به مبلغ كلي نزديك به 19 ميليارد دلار امضا كرده است كه به مقدار يك چهارم از ارقام مربوط به سال پيش بيش تر بوده است.

اين آژانس كه به شركت روستك (Rostec) تعلق دارد، به مناسبت هجدهمين سالگرد تاسيس خود آماري از فعاليت هايي خود را از زماني كه تاسيس شده است، ارائه كرد.

روزوبورن اكسپورت در مدت 18 سال به يكي از رهبران جهاني در زمينه تامين تسليحات و تجهيزات نظامي تبديل شده و به سطح بي سابقه اي دست يافته است.

سرگئي چمزوف، مديركل روستك در بيانيه اي كه در پايگاه اينترنتي روزوبورن اكسپورت منتشر شد، اعلام كرد امروز روسيه دومين جايگاه جهاني را در زمينه همكاري فناوري نظامي اشغال كرده است. دفترچه سفارش هاي روزبورون اكسپورت از 50 ميليارد دلار فراتر رفته است و حجم كلي تحويل تسليحات آن از 150 ميليارد دلار فراتر رفته است.

الكساندر ميخيف، مديركل روزوبورن اكسپورت معتقد است ارقام سال جاري نيز اهميت دارند و اثبات مي كند روزوبورن اكسپورت به تقويت مواضع خود در بازار جهاني ادامه مي دهد.

وي همچنين اعلام كرد "مدت زيادي نيست كه ما مهم ترين قرارداد تاريخ شركت خود را براي تامين سامانه دفاعي اس 400 با هند منعقد كرده ايم. در كل، در سال 2018 ما به بيش از 40 كشور در جهان تسليحات و تجهيزات نظامي تحويل داده ايم. در همان مدت بيش از 1100 قرارداد به ارزش كلي نزديك به 19 ميليارد دلار امضاء كرده ايم كه به ميزان يك چهارم در مقايسه با آمار سال پيش افزايش يافته است".

بر اساس اين بيانيه، روزوبورن اكسپورت در جريان امسال كاتالوگ توليدات خود را گسترش داده است و به بهبود فعالانه تجهيزات نظامي جديد خود در بازار جهاني به ويژه سامانه هاي ضد هوايي وايكينگ و تور2، تانك هاي سبك شناور اسپروت-اس دي ام 1، ناوهاي طرح كاراكورت و سارسار و همچنين هواپيماهاي سوخت رسان ايلوشن-78 ام كا-90 آ و هواپيماهاي حمل و نقل نظامي ايلوشن-76 ام دي-90 آ ادامه مي دهد.

برچسب ها: تسلیحات ، روسیه ، صادرات
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°