بیانیه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:31 - يکشنبه 11 خرداد 1399
کد خبر : ۶۳۹۰۲۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۲
به مناسبت یوم الله 13 آبان؛
اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان اروپا در بیانیه ای به مناسبت یوم الله 13 آبان با تاکید بر ضرورت حفظ استقلال دیدگاه های خود را درباره شرایط منطقه و جهان ابراز کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانشجويان در اروپا ضمن گراميداشت يوم الله سيزدهم ابان ماه  روز ملي مبارزه با استكبار جهاني، در بيانيه اي با تاكيد بر ضرورت حفظ استقلال ديدگاه هاي خود را درباره شرايط منطقه و جهان ابراز كردند.
 
متن كامل اين بيانيه به اين شرح است:   

بسم الله الرحمن الرحيم

وَلَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكَافِرِينَ عَلَي الْمُؤْمِنِينَ سَبِيلاً
(سوره مباركه نساء، آيه 141)

يوم الله سيزدهم آبان ماه همواره ياد آور سابقه درخشان مبارزات ملت مسلمان ايران در مواجهه با استعمار و استكبار بوده است؛ تبعيد امام خميني (ره) و به خاك و خون كشيده شدن مظلومانه دانش آموزان به پاخاسته مقابل رژيم طاغوتي و امپرياليسم جهاني، برگ هايي فراموش نشدني از اين تاريخ غرورآفرين است كه در تسخير لانه جاسوسي استكبار در ايران ظهوري ديگر يافت.
 
گرچه مردم انقلابي ايران در هريك از اين رويدادهاي مهم به مستكبرين و عوامل داخلي آنها ثابت كرده اند كه خواهان استقلال به معناي كامل آن در همه زمينه ها اعم از سياسي، اقتصادي و فرهنگي هستند، اما با گذشت چهل سال از عمر انقلاب اسلامي، استكبار جهاني به سركردگي امريكا، كماكان در مقابل فهم اين مهم مقاومت مي كند.
 
اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانشجويان در اروپا، ضمن گراميداشت اين روز، نكاتي را به شرح زير در خصوص شرايط فعلي كشور و منطقه، به استحضار ملت شريف ايران و آزادي خواهان جهان مي رساند:
 
1- بار ديگر دولت آمريكا با رفتاري قلدرمابانه و عهدشكنانه بنا را بر وضع تحريم هاي جديدي عليه كشورمان گذارده كه مسبوق به سابقه اي طولاني از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي است؛ تحريم هايي ظالمانه كه مستقيماً معيشت و سلامت ملت ايران را هدف قرار داده اند.
 
با اين تفاوت كه اين بار دولت آمريكا بدون بهره مندي از حمايت هم پيمانان اروپايي خود و زير سايه سنگين افكار عمومي جهاني دست بدين اقدام زده است و در همين راستا، دستور صادره از ديوان بين المللي دادگستري در لاهه جهت توقف اين تحريم هاي ضد حقوق بشري، مدركي ديگر بر حقانيت جمهوري اسلامي ايران در جامعه جهاني بود.
 
از منظر ديگر، با توجه به تأثيرات مسبوق به سابقه اين رفتارهاي نابخردانه، از متوليان امر انتظار مي رود با انجام پيش بيني هاي لازم و برنامه ريزي مناسب، مانع از وارد آمدن تكانه هاي شديد به اقتصاد كشور شوند.
 
اميد است با اتخاذ تصميمات و تدابيري موثرو مبتني بر سياست هاي كلان ابلاغي توسط مسئولين عالي نظام بر تكيه و استفاده از توان داخلي و اقتصاد درون زا، هر چه سريع تر جلوي اثرات منفي تحريم ها بر معيشت مردم گرفته شده و پاسخي درخور به اين رفتارهاي خارج از قاعده و عرف بين المللي دولت آمريكا داده شود.
 
دشمن مزور با تبليغات وسيع رسانه اي خود درصدد ايجاد فضاي ارعاب گسترده عليه ملت ايران است و تلاش مي كند تا بازگشت تحريم هاي تكراري را به استقلال طلبي مردم آزاده كشورمان گره بزند، اما مطمئنا اين رفتارها بيش از پيش بي اعتمادي و نفرت مردم ايران و به خصوص نسل جوان از رويه هاي ظالمانه استكبار جهاني و در رأس آن آمريكا را تقويت خواهد كرد.
 
در اين راستا بايستي بر نقش مهم قوه قضاييه در جهت مبارزه با مترصدان سو استفاده از وضعيت موجود تأكيد نمود، چرا كه مبارزه با فساد اقتصادي در شرايط خاص جنگ اقتصادي اهميت مضاعف مي يابد و انتظار مي رود فساد اقتصادي در همه سطوح، بدون تساهل و تسامح و با رعايت اصل عدالت در سريع ترين زمان ممكن مورد رسيدگي واقع شود و اطلاع رساني دقيق و شفاف در اين راستا باعث دلگرمي مردم شريف ايران گردد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°