اجماع داخلی و وحدت، رمز ایستادگی در مقابل امریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:08 - جمعه 28 شهريور 1399
کد خبر : ۶۳۹۰۳۶
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۰
وزیر دفاع اجماع داخلی و ایستادگی در مقابل امریکا را مهم ارزیابی کرد و افزود: وحدت بین مردم و نظام از عوامل اصلی انسجام است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

امیرسرتیپ امیر حاتمی  وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که برای معرفی خط تولید جت جنگنده کوثر و آخرین دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران به تیتر امشب آمده بود گفت: در شب روز ملی مبارزه با استکبار جهانی هستیم، این روز را گرامی میداریم که یادآور شهدای دانش آموز و مبارزه ایران اسلامی با استکبار است، خوشبختانه تولید جت جنگنده با این ایام مقارن شد که به نوعی مبارزه عملی با استکبار است.

وی افزود: این جت جنگنده که در 31 مرداد با حضور رئیس جمهور رونمایی شد و بخشی از پرواز را با دستور رئیس جمهوری در تهران انجام داد، بلافاصله با همت و تلاش همکاران ما در خط تولید قرار گرفت و تولید شد، این جنگنده یک جنگنده ی هوا به هوا و جنگنده پشتیبانی نزدیک از رزم نزدیک و رزم زمینی و جنگنده آموزشی پیشرفته است و به لحاظ ویژگی ها عمده ترین ویژگی این هواپیما نسبت به نمونه مشابه ابیونیک این هواپیماست که مطابق با نسل چهارم ابیونیک هواپیماهاست. 

 

 نقش اجماع داخلی و وحدت برای ایستادگی در مقابل امریکا

 

او افزود: در نسل دوم این جنس از هواپیماها از سیستم آنالوگ استفاده می شود در حالیکه در این هواپیما، آن چیزی که در مقابل خلبان است دیجیتال است و خلبان نقشه را می بیند و یک سیستم پیشرفته الکترونیک است که به همت متخصصان داخلی ساخته شده است.

 

امیر حاتمی گفت: در واقع آنچه در هواپیماهای جنگنده تعیین کننده است؛ رادار و سلاح است که قدرت را در اجرای ماموریت هوا به هوا و پشتیبانی رزم زمینی تعیین می کند که برای این جنگنده هم رادار  و سلاح بسیار خوبی پیش بینی شده که می تواند این جنگنده را یک جنگ هوایی متمایز کند.

 

امیر خاتمی ادامه داد: در ساخت این جنگنده جز بخش هایی که در بازار وجود دارد و لازم نیست که زیرساخت مجدد تولید شود مابقی متکی به صنایع دفاعی است و از  سر تا دم این هواپیما و ابتدا و انتهای آن ساخت متخصصان داخل است.

 

او افزود: ما در زمان جنگ تحمیلی نیز هواپیماهای جنگنده داشته ایم که نقش مهمی در دفاع از کشور ایفا کردند،  امریکایی ها با قطع تعهدات و تحریم ها هدفی جز تحقیر ملت ایران نداشتند اما ما امام عزیزی داشتیم که پذیرش این تحقیر را بسیار سنگین برای ملت ایران می دانستند که دستور تعمیر و نگهداری هواپیماها را دادند.

 

وزیر دفاع افزود: ما به لطف الهی و همت تلاشگران ایرانی توانستیم این کار را ادامه دهیم و در طول 8 سال دفاع مقدس توانستیم هواپیماها را نگهداری و تعمیر کنیم و این زمینه ای برای این شد که شهید ستاری بلافاصله بعد از جنگ با ایده جسورانه اعلام کردند ما می توانیم هواپیمای جنگی بسازیم که ساخت آذرخش تجربه ای برای در صنایع دفاعی شد و ما توانستیم صاعقه یک و 2 را بسازیم.

 

او افزود: کوثر در واقع به نوعی نسل چهارم آن عقبه است که یک هواپیمای تمام ایرانی است که در همه ابعاد مثل بال و بنده؛ موتور، ابیونیک، هیدرولیک و همه مجموعه های مورد نیاز یک هواپیما ساخته شد و ما امروز صاحب یک هواپیمای پیشرفته هستیم.


امیر حاتمی گفت: چون این هواپیما ساخت داخل است ما محدودیت پرواز نخواهیم داشت که این پروازها به ورزیدگی خلبانان ما کمک شایانی خواهد کرد.

 

او درباره تولید انبوه این جنگنده گفت: به نظرم دو عامل تعیین کننده است، یک عامل ظرفیت است و با توجه به اینکه از یک شبکه تولید استفاده می کنیم درعقبه آن شرکت های دانش بنیان، دانشگاه های کشور و صنایع کشور به ساخت و تولید آن کمک خواهند کرد، دوم نیز منابع است که تعیین می کند ما چه تعداد از این جنگنده ها را می توانیم تولید کنیم که در یک مدت زمان معقول حداقل  4 اسکادران در اختیار هواپیمایی قرار خواهد گرفت.


 امیر حاتمی گفت: فرزند شهید ستاری در 31 مرداد مطلبی را از گاندی نوشت:" وقتی دشمنان توان دفاعی ما را انکار می کنند و نادیده می گیرند و زیر سوال می برند یعنی که ما موفق شده ایم".

 

وزیر دفاع و پشتیبانی گفت: امروز تمام کسانی که دلشان برای ایران می تپد از این موفقیت برای ایران خوشحال هستند و مهمترین پیام ما این است که ما همواره اعلام کرده ایم و در عمل نیز به این ترتیب بوده ایم و گفته ایم که تلاش ما صلح و ثبات و امنیت منطقه است چرا که امنیت منطقه به هم وابسته است، دشمنان ما همیشه  تاکید می کنند اگر دست حمایت را برداریم نمی توانیم موفق شوید اما پیغام ما این است که ما می توانیم و می خواهیم که از صلح در منطقه دفاع کنیم.

 

امیر حاتمی گفت: پاسخگویی به تهدیدها نیاز به تجهیزات است و متناسب با تهدیدات ما از ابزار مختلف استفاده می کنیم، توان هوایی یک رزم تعیین کننده است و پشتیبانی از نیروهای زمینی بوسیله نیروهای هوایی یک عنصر بسیار مهم و تعیین کننده است.


وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درباره تاثیر تحریم ها در انگیزه دادن به نیروهای مسلح گفت: ما قدیمی ترین مجموعه ای هستیم که بوسیله امریکا تحریم شدیم، در واقع زمینه تحریم از قبل از انقلاب و با محدودیت پشتیبانی ها در آخرین دولت قبل از انقلاب شروع شده است  بنابراین یکی از دلایل مهم نیازی بوده که به دلیل تحریم داشته ایم که فرصتی مغتنم برای سایر بخش ها می طلبد.

 

او افزود: هواپیما یک وسیله و موضوع بسیار پیچیده است و ما باید حتما این کار ( ساخت هواپیما) را انجام دهیم که یک فرصت بسیار خوبی است.


نقش اجماع داخلی و وحدت برای ایستادگی در مقابل امریکا 

 

امیر حاتمی گفت: در جنگ ما را از کمترین امکانات حتی سیم خاردار و فشنگ و گلوله های توپ محروم می کردند که ما با مشکلات و سهمیه بندی جنگ را  اداره می کردیم اما امروزه با پژوهش و همت جوانان و کمک دانشگاه ها توانسته ایم به تولید انبوه برسیم و متناسب با نیاز و اولویت بندی تولید صنایع دفاعی را پیش برده ایم و در همه عرصه های رزم نیازهای بومی خود را برطرف و تامین کرده ایم.


او افزود: امروز این خودکفایی در عرصه گسترده در صنایع دفاعی در دسترس است و با قاطعیت اعلام می کنیم گروه بزرگی از دانشمندان ما تحقیق و توسعه را با تمام قوا انجام می دهند تا نسل بعدی را تولید و تحویل نیروهای مسلح دهیم.

 

امیر حاتمی درباره اولویت های وزارت دفاع گفت: با توجه به برنامه ای که به مجلس ارائه شده دو اولویت در نظر گرفته شده است، کارهای موشکی ما با قوت درحال انجام و نیروی دریایی نیازمند یک سری تجهیزات است. در حوزه رزمی و زمینی تجهیز یگان های واکنش سریع را برنامه ریزی کرده ایم  و انواع تجهیزات از بالگرد و سلاح های بروز استفاده می شود.


وزیر دفاع و نیروهای مسلح گفت: ما امروز نیازهای راداری کشور اعم از رادارهای مراقبت ثابت تا رادراهای مختلف و بردهای مختلف را تامین و تولید می کنیم و نیازی به هیچ کشوری نداریم.


او افزود: اپتیک یکی از حوزه های موثر است و بعنوان نمونه، عملیات اخیر در پاسخ به عملیات تروریستی اهواز که با موشک و پهپاد انجام شد و مقرهای داعش در 500 تا 600 کیلومتر جلوتر هدف قرار گرفت و تصاویر و شلیکی که انجام شد عمده این ها به نوعی تجهیزات اپتیکی است که روی پهپاد و هواپیما سوار می شود، دوربین های متعددی که در شناورهای ما وجود دارد با کیفیت بسیار خوب که بعضی کشورهای قدرتمند صاحب فناوری نیز اصرار بر استفاده محصولات کشور ما دارند در کشور تولید می شود.


امیر حاتمی گفت: ما الکترونیک نسل 4 را ساخته ایم که در ساخت این جت نیز استفاده شده است. 

 

او در ادامه درباره عوامل ایجاد تحکیم وحدت در شرایط فعلی گفت: وحدت بسیار مهم است، من بعنوان یک سرباز باور دارم که امریکایی ها از تحریم های اقتصادی استفاده کرده اند و اعلام جنگ اقتصادی کرده اند.

 

امیر حاتمی گفت: هدف اصلی این تحریم و مجموعه کارها این است که بتوانند انسجام و وحدت بین مردم و نظام، دولت و مسئولین را بر هم بزنند، ترامپ و پمپئو مثل سگ دروغ می گویند و این کارها برای فشار به ملت و ضربه زدن به انسجام داخلی کشور است بنابراین ما باید هوشیار باشیم و بدانیم که محور اصلی انسجام رهبر انقلاب است  و باید پا جا پای رهبری بگذاریم و با وحدت به پیش برویم.

وی ادامه داد: در کشور نیز تصمیمات خوبی انجام شده است؛ تمام مسئولین نیز دغدغه شان مردم است و در تلاش برای کم کردن مشکلات مردم هستند.

امیر حاتمی درباره مهمترین تهدید از نظر استراتژی ایران گفت: ما همواره به کشورهای منطقه تاکید کرده ایم که برای ایجاد امنیت در منطقه ما نباید راه اشتباه برویم، راه اشتباه توسل به بیگانگان است که تهدید اصلی در منطقه است و حضور بیگانگان موجب ترویج بی عدالتی در منطقه شده است، مهمترین عنصر ثبات ساز در منطقه نیز مشارکت همه کشورهای منطقه برای حفظ امنیت است.


وزیر دفاع درباره تقویت توان موشکی و برنامه های وزارت دفاع گفت: تقویت توان موشکی چون نقطه قوت ماست و حفظ امنیت ما و کشورهای منطقه وابسته به توان موشکی است، کشورهای دشمن درحال تقویت توان ضد موشکی هستند که ما نیز متناسب با آن کیفیت و توان موشکی خود را مورد تاکید قرار داده ایم و با انسجام امنیت مردم را حفظ خواهیم کرد.


 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°