اعتیاد دولت آمریکا به تحریم های یک جانبه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:48 - پنجشنبه 15 خرداد 1399
کد خبر : ۶۳۹۲۹۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
سخنگوی وزارت خارجه گفت: اعمال تحریم های یکجانبه در دولت آمریکا به نوعی اعتیاد تبدیل شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
قاسمی در نشست خبری گفت: دولت آمریکا با خروج از معاهدات بین المللی متعدد نشان داد نمی تواند قابل اعتماد باشد.
سخنگوی وزارت خارجه درباره مکانیزم مالی اروپا برای همکاری با ایران هم گفت : بزودی کلیات این طرح آماده و عملیاتی می شود.
بهرام قاسمي، در پاسخ به سوالي در خصوص انتخابات ميان‌دوره‌اي كنگره آمريكا و اهميت آن براي ايران گفت: اين موضوع مهم در اين مقطع در داخل آمريكا است. اين مسئله داخلي آمريكا و به خود آنها مربوط است.
صداهايي كه از دورن امريكا شنيده مي‌شود نشان مي‌دهد كه بخش‌هايي به ويژه در خصوص سياست خارجي ترامپ نارضايتي‌هايي وجود دارد. تجربه ما در قبال آمريكا در دهه‌هاي گذشته نشان مي‌دهد كه ما همواره با يك نوع ايران‌ستيزي كه توسط آمريكا دامن زده شده روبرو بوده‌ايم. اميدواريم كه تجارب گذشته باعث شود كه خردگرايي به هيات حاكمه امريكا باز گردد‎.
سخنگوي وزارت خارجه كشورمان  در ادامه نشست هفتگي خود با اصحاب رسانه، درباره  حوادث و اتهاماتي كه عليه ايران در يك يا دو كشور اروپايي رقم زده شد افزود:  ايران موضوع را دنبال كرد و اقدامات خود را انجام داد. اخيرا در خصوص موضوع دانمارك اقدامات لازم در تهران و كپنهاگ انجام گرفت و ديروز هم رؤساي نمايندگي‌هاي چند كشور به وزارت خارجه احضار شدند. ما اين نوع رفتار را محكوم مي كنيم و آن را بخشي از دسيسه‌هايي مي دانيم كه معاندين روابط ايران و جهان آن را طراحي كرده‌اند و روابط ايران و اروپا‌ را هدف قرار مي‌دهند. 
***
قاسمی با اشاره به مشی میانه رو و مسالمت جویانه شیخ علی سلمان و مواضع وی در پرهیز از خشونت، افزود: این رای جای هیچ تردیدی برای افکار عمومی و جامعه بین الملل باقی نخواهد گذاشت که دولت بحرین نه تنها به دنبال اصلاح امور نیست بلکه تصمیم به تشدید سرکوب و وخیم تر کردن اوضاع دارد.
 
سخنگوی وزارت خارجه اظهار داشت: مقامات بحرینی به جای اتکاء به سایر دولت ها و خرید گران بهای امنیت از دیگران با کنار گذاشتن رویکرد پلیسی و امنیتی به رفع بحران خودساخته در کشور از طریق گفت و گوی حقیقی و جدی با مخالفان و منتقدان و پاسخ به مطالبات مشروع مردم بپردازند و به رفتار غیر انسانی خود در صدور احکام ظالمانه و اعمال محدودیت علیه مردم پایان دهند.
 
دادگاه بحرین دیروز(یکشنبه) با لغو حکم تبرئه صادر شده برای شیخ علی سلمان دبیرکل «جمعیت ملی-اسلامی الوفاق» به عنوان بزرگ ‌ترین حزب مخالف رژیم این کشور، او را به حبس ابد محکوم کرد.
 
دادگاه بحرین همچنین« حسن سلطان» و « علی الاسود» دو نماینده پیشین پارلمان این کشور را نیز به حبس ابد محکوم کرد.
 
رژیم آل خلیفه این سه تن را به جاسوسی برای قطر در جریان مذاکرات مربوط به حل بحران این کشور در چارچوب راهکار سیاسی متهم کرده است.
 
بحرین از 14 فوریه 2011( 25 بهمن 1390) صحنه انقلاب مردمی ضدرژیم آل خلیفه است. مردم بحرین خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کارآمدن دولتی منتخب و آزادی زندانیان سیاسی کشورشان هستند.
 
نا آرامی‌ های بحرین تاکنون ده ها کشته و هزاران زخمی برجای گذاشته است.
 
رژیم آل خلیفه همچنین صدها نفر را سلب تابعیت کرده است.
 
 
 
برچسب ها: قاسمی ، صدور حکم ، بحرین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۷°