حماقت تحریم ها - انسداد حساب بخاطر خرید فرش ایرانی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:04 - دوشنبه 16 تير 1399
کد خبر : ۶۳۹۳۴
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۷
بانک اچ.اس.بی.سی حساب بانکی یک تاجر انگلیسی را به علت خرید سه تخته فرش ایرانی مسدود کرد. این تاجر تصریح کرد؛ بانک های بریتانیا به علت ترس از وزارت خزانه داری امریکا، اجازه خرید و فروش کالاهایی را که اسم ایرانی دارند، نمی دهند.
حماقت تحریم ها / انسداد حساب بخاطر خرید فرش ایرانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حساب یک تاجر انگلیسی پس از 25 سال فعالیت، به خاطر خرید سه تخته فرش ایرانی و اینکه فروشگاهش «استودیو فرش ایرانی» نام داشته، باوجود اینکه هیچ ارتباطی با ایران نداشته است بسته شده است.

بانک اچ.اس.بی.سی، بدون هیچ توضیحی، به مالکان استودیو فرش ایرانی در شهر سادبوری بریتانیا فرصتی یک ماهه داده تا برای انجام امور بانکی، سراغ بانک دیگری بروند، چراکه حساب آن ها در آن جا دیگر بسته شده است.

گراهام باربر، مدیر این فرش فروشی به روزنامه بریتانیایی دیلی میل گفت: ما علت بسته شدن حسابمان را می دانیم، بخاطر کلمه ایرانی در نام مغازه است. خوب وقتی صحبت فرش می شود، همه یاد فرش ایرانی می افتند. ما هیچ وقت مستقیما از ایران فرش نخریدیم.

باربر می گوید که بانک اچ اس بی سی، بعد از آنکه دخترش 3 فرش از یک فرش فروش ایرانی در نمایشگاه فرش هامبورگ خرید، اقدام به بستن حساب آنها کرده است.

او گفته است: دخترم در ماه آوریل این سه فرش را خرید و یک ماه بعد بانک، بدون هیچ توضیحی حساب ما را بست. به خاطر این که ما کالایی می فروشیم که مبدا آن ایران است.

باربر می گوید: بانکهای بریتانیایی به قدری از وزارت خزانه داری آمریکا می ترسند که هر چیزی کوچکترین ارتباطی با ایران داشته باشد را متوقف کرده اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۲°