دولت امریکا پشیمان خواهد شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:47 - يکشنبه 11 آبان 1399
کد خبر : ۶۳۹۷۱۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۶
پیام‌ تصویری ظریف خطاب به ملت ایران:
محمدجواد ظريف در پیامی تصویری خطاب به ملت ایران: مردم ایران تاریخ سازند؛ دولت امریکا پشیمان خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف ضمن سلام به مردم بزرگ ایران گفت: دیروز دولت ایالات متحده وعده‌ای که شش ماه بود درباره آن صحبت می‌کرد و در صحنه تبلیغاتی مانور می‌داد، سرانجام عملی کرد.
 
وی اضافه کرد: تحریم‌هایی که هدفشان مردم ایران هستند، کاملا واضح است آنقدر دنبال همه شرکت‌ها گشته بودند که حتی شرکت‌هایی را که قبلا منحل شده بودند، به این تحریم اضافه کرده بودند.
 
رئیس دستگاه دیپلماسی گفت: اما این نشاندهنده استیصال دولت امریکاست از اینکه دنیا در برابر دولت امریکا ایستاده است.
 
هیچ دولتی در دنیا غیر از چند کشور کوچک و رژیم صهیونیستی در منطقه ما آمادگی این را نداشت که از اقدامات امریکا پیروی کند و ما دیروز در لحن و صحبت وزرای امور خارجه و خزانه‌داری امریکا این تنهایی و عصبانیت را از اجماع بین‌المللی علیه یکجانبه گرایی امریکا مشاهده کردیم.
 
اطمینان داریم روزهای بدی در انتظار دولت امریکاست
وزیر خارجه ایران با یادآوری این نکته که اقدامات امریکا اقداماتی است که با خشم فراوان صورت می‌گیرد، افزود: این وظیفه دولت جمهوری اسلامی ایران است که این اقدامات خصمانه را که علیه مردم طراحی شده و برای جدا کردن مردم از یکدیگر و حاکمیت طراحی شده است اجازه ندهد این اقدامات به مردم ضربه وارد کند و این کار را دولت با تمام توان دنبال کرده است و امروز هم دنبال می‌کند و در صحنه دیپلماسی بسیار خوشحالیم امروز همه دنیا در برابر اقدام امریکا ایستاده و با این اقدام امریکا همراهی نکرده است.
 
وی بیان کرد:‌ امیدواریم آثار این مقابله جهانی با اقدام امریکا را در آینده مشاهده کنیم.ظریف ادامه داد: دولت این وظیفه را دارد چه با همراهی دیگران چه بدون همراهی دیگران، زمینه را برای زندگی راحت مردم و کمترین اثر از تحریم‌ها فراهم کند.
 
من که در جلسات هیأت دولت و سایر جلسات شاهد اقدامات و تلاش‌های ریاست جمهوری و اعضای هیأت دولت و سایر نهادها و دستگاه‌های کشور هستم، می‌توانم این تضمین را بدهم که تمام تلاش را انجام دادیم و خواهیم داد.
 
رئیس دستگاه دیپلماسی گفت: مردم ما مردمی بودند که همواره در برابر طرح‌ها و برنامه ریزی‌هایی کسانی که دلشان برای این کشور نسوخته است و با این مردم سر ستیز و جنگ دارند، کسانی بودند که برنامه‌های آنها را نقش بر آب کردند.
 
اطمینان دارم مردم این بار هم این کار را خواهند کرد و تاکنون نیز همین را نشان دادند.وزیر خارجه خاطرنشان کرد: اطمینان داریم روزهای بدی در انتظار دولت امریکاست.
 
دولتی که نتوانسته حتی برای مردم خودش ثابت کند که سیاست‌هایش به نفع آن مردم است. دولتی که بیش از آنکه حتی به فکر منافع ملی امریکا باشد به فکر منافع گروه کوچکی است که حامیان خودش را تشکیل می‌دهند و بیشتر تلاش می‌کند جنایات رژیم سعودی و اسرائیل را بپوشاند تا اینکه سیاست در جهت منافع ملی امریکا را دنبال کند.
 
ظریف با یادآوری این نکته که البته در گذشته هم دولت‌های قبلی امریکا با همین سر و صداها و با همین بی احترامی‌ها به مردم بزرگ ایران کارشان را شروع کردند، اظهار داشت: ولی هر چه در کارشان با تجربه‌تر شدند، سیاست و لحنشان را درقبال ایران عوض کردند.
 
وی گفت: یقین دارم دولت آقای ترامپ هم بعد از مدتی به این نتیجه خواهد رسید که این سیاست‌ها بر عزم مردم بزرگ ایران تاثیری نخواهد کرد و آنها هم مجبور خواهند شد سیاست خود را عوض کنند.
 
ظریف افزود: مردم تاریخ ساز ما بارها نشان دادند توانسته‌اند تاریخ را عوض کنند و مسیر تحولات تاریخی را با تلاش، خودباوری و استقامت خودشان عوض کنند، این بار هم همین تجربه تکرار خواهد شد و این بار هم امریکایی‌ها از اقدامات نابخردانه خود پشیمان خواهند شد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۴°