انتقاد لوئیس فراخان از سیاست های ظالمانه آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:28 - سه‌شنبه 04 آذر 1399
کد خبر : ۶۳۹۹۵۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
رهبر جنبش مسلمانان امریکا که طی هفته اخیر در ایران به سر می برد، امروز در یک نشست خبری با حضور نمایندگان خبرگزاری های داخلی و خارجی از سیاست های خصمانه دولت ترامپ در تحریم ظالمانه علیه ملت ایران انتقاد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 ­لوئیس فراخان گفت: من در زمانی در ایران هستم که برادران و خواهران ایرانی به خاطر اعمال تحریم های ظالمانه ترامپ مورد هجمه قرار گرفته اند.
 
وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود در قالب برجام به طور کامل و به درستی عمل کرده است، افزود: این در شرایطی است که دولت امریکا از این توافقنامه به صورت یکجانبه خارج شده و سخت ترین تحریم ها را علیه ایران اعمال کرده است.
رهبر جنبش مسلمانان امریکا گفت: تمام نهادهای ناظر بین المللی به صورت مستند اعلام کردند که جمهوری اسلامی ایران حتی  یکی از موارد این توافقنامه را نیز نقض نکرده است.
لوئیس فراخان همچنین با طرح این سوال که قرار بود در قالب این توافقنامه 150 میلیارد دلار پول در اختیار جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد آیا پرداخت شده است یا نه، افزود: ایران به تعهد خود در تمام زمینه ها پایبند بوده است ولی طرف های قرارداد هنوز به طور کامل نتوانسته اند پایبندی خود را به آن نشان دهند.
رهبر جنبش مسلمانان امریکا دلیل حضور خود در ایران را جزئی از خانواده ملت ایران بودن ذکر کرد و گفت: من شهروند دنیا هستم همانگونه که خانواده من در افریقا، در آسیا و در تمام جهان است، خانواده من در ایران نیز هست.
 
 
لوئیس فراخان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت سیاسی حاکم بر جهان و وجود ظلم، کفر و جنایت از جانب برخی از کشورهای بزرگ افزود: شیطان چهره مسیح و یهود را تغییر داده است بنابراین باید حضرت مهدی (عج) بیایند تا چهره شیطان را برملا کنند و بار  ديگر دين را تطهير و همه با برادري زندگي كنند.
 
فراخان با ابراز خرسندی از حضور در جمهوری اسلامی ایران گفت:­ باید بگویم به شدت از بازخورد رسانه های غربی که از دیدار من با برادران و خواهرانم در ایران تصویر بد و زشتی منعکس کردند منزجرم و از رسانه هایی که تحت حمایت رژیم صهیونیستی کار می کنند انتظاری­ بیش از این نمی رود.
وی افزود: خداوند در قرآن می فرماید آنها که حق را کتمان می کنند در حالی که می دانند حق چیست و کلام خدا را تحریم می کنند؛ بنابراین چه انتظاری می توانم داشته باشم که کلام و شخصیت مرا تخریب نکنند.

فراخان خطاب به رسانه های غربی تحت حمایت رژیم صهیونیستی گفت:­ شما از چه می ترسید که درباره لوئیس فراخان اینطور می نویسید؟ شاید شما از شیطان می ترسید و من امروز اینجا هستم که چهره واقعی شیطان را هویدا کنم­ و این مأموریت بر دوش من است و تکلیف بسیار خطرناکی است، اما شیطان همه دنیا را فریب داده است، همانطور که در قرآن خداوند بحثی با شیطان دارد که شیطان به خدا در آنجا می گوید به خاطر اینکه از من روی برگرداندید منتظر لحظاتی هستم که بتوانم بندگانت را منحرف کنم.

وی افزود: راه مستقیم خدا راهی است که همه ادیان الهی آن را طی می کنند و امروز شاهد آن هستیم که شیطان در حال خدشه دار کردن چهره ادیان الهی است و به همین خاطر است که حضرت مهدی (عج) باید ظهور کند تا چهره واقعی شیطان را کنار بزند و همه ما بار دیگر برادرانه در کمال صلح در کنار هم زندگی کنیم.

فراخان بیان کرد: من افتخار این را داشتم که در راهپیمایی بزرگ مارس­ در واشنگتن که دو میلیون نفر در آن حضور داشتند شرکت و همه را به راه راست هدایت کنم.
رهبر جنبش مسلمانان امریکا گفت: راهپیمایی ما بر سه اصل استوار است توبه، آشتی و مسئولیت پذیری­ که همه تلاش من این بوده است تا گروه های مختلف را در کنار خود جمع کنم و همگی با وحدت و سازش کنار یکدیگر زندگی کنیم.
وی افزود: جامعه اسلامی نیاز به فرایندی دارد که تفاوت های خود­ و اختلاف سلایق خود را کنار بگذاریم و با وحدت در کنار یکدیگر زندگی کنیم، به گونه ای که شیطان نتواند به ما صدمه ای وارد کند.

وی افزود: روی صحبت من با کسانی است که به من هشدار دادند هنگامی که به ایران می روم همانجا بمانم و دیگر به امریکا تعلق ندارم اما من باید به آنها  بگویم که متعلق به امریکا هستم، من وطن پرست تر از آنها هستم و به امریکا برمی گردم و این حقیقت را آنجا نیز بازگو می کنم. 
 
رهبر جنبش مسلمانان امریکا در کنفرانس خبری در تهران کشتار مسلمانان در برخی کشور ها مانند میانمار را جنایت علیه بشریت دانست و بر ضرورت مقابله با این اقدامات تاکید کرد .
 
 
­رهبر جنبش مسلمانان امریکا همچنین گفت: اتفاقاتی که در یمن می افتد، جرم علیه بشر است.
لوئیس فراخان در نشست خبری امروز خود در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه امت اسلام تاکنون چه اقداماتی برای جلوگیری از جنگ در سوریه و یمن انجام داده است افزود: اتفاقاتی که در یمن و میانمار می افتد و همینطور آزار و اذیت مسلمانان در چین جرم علیه انسانیت است.
وی تصریح کرد: ما نباید انتظار داشته باشیم که دیگران کاری برای ما انجام بدهند بلکه باید سنگی که دستمان است به سمت شر و بدی پرتاب کنیم.
فراخان بیان حقیقت را از وظایف رسانه ها دانست و گفت: شما باید به عنوان رسانه این جرأت و جسارت را داشته باشید که این تغییر را ایجاد کنید.
رهبر جنبش مسلمانان امریکا در ادامه افزود: سیاست های غلط امریکا باعث نابودی امریکا خواهد شد.
لوئیس فراخان در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره سیاست خارجی امریکا در خاورمیانه افزود: سیاست امریکا باعث جنگ در خاورمیانه خواهد شد.
وی با اشاره به اقدام ترامپ در فروش 110 میلیارد دلار سلاح به عربستان سعودی آن را اقدامی تفرقه افکنانه میان مسلمانان منطقه دانست.
رهبر جنبش مسلمانان امریکا با انتقاد از سیاست های جنگ افروزانه ایالت متحده گفت: ادامه این سیاست ها تنها پایان امریکا را رقم خواهد زد.
وی افزود: این شعارهای مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل مردم ایران نیست که باعث نابودی امریکا خواهد شد بلکه این سیاست های غلط امریکاست که باعث نابودی اش می شود.
لوئیس فراخان با اشاره به اینکه خاورمیانه دارای ذخایر بسیار غنی ازجمله نفت است، گفت: کشورهای غربی ازجمله امریکا و انگلیس که برای توسعه طرح های صنعتی خود نیاز به این منابع دارند، هر اقدامی انجام می دهند.
وی سرنگونی مصدق با طراحی سیا را نمونه ای از آن دانست و افزود: با توطئه امریکا بود که پس از مصدق و روی کار آمدن شاه، مالکیت نفت به دست امریکا و غربی ها افتاد و این خود یکی از عوامل نهضت امام خمینی (ره) و پیروزی انقلاب اسلامی بود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۰°