تهدید تحریم ها را به فرصت پیشبرد امور تبدیل می کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:42 - پنجشنبه 01 آبان 1399
کد خبر : ۶۴۰۴۳۸
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹
رئیس کل بانک مرکزی صبح امروز در همایش استانداران سراسر کشور با تاکید بر رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت درونزایی و برونگرایی دراقتصاد مقاومتی گفت: ما تهدید تحریم ها را به فرصت پیشبرد امور کشور تبدیل خواهیم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، همتی با اشاره به وجود 16 استان مرزی در کشور، افزایش صادرات به 15 کشور همسایه را به شرط رعایت مواردی ، شاه کلید توسعه اقتصاد کشور در شرایط فعلی خواند.
وی همچنین ایجاد هماهنگی بین بانک مرکزی و وزارتخانه های کشور، صنعت معدن و تجارت  و جهاد کشاورزی را برای مدیریت صادرات در استان های مرزی ضروری دانست.  
تهدید تحریم ها را به فرصت پیشبرد امور  تبدیل می کنیم
 
رئیس شورای پول و اعتبار با بیان اینکه صادرات وقتی برای کشور مفید است که موجب ورود ارز یا کالا به کشور شود، صادرات ریالی را به مثابه خروج سرمایه از کشور دانست.
همتی با اشاره به برنامه های بانک مرکزی برای رود ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور گفت: به زودی تمهیداتی را که برای نحوه برگشت ارز صادرکنندگان به چرخه اقتصاد درنظر گرفته شده اعلام می کنیم .

رئیس کل بانک مرکزی افزود: صادرات غیرنفتی ما در هفت ماه اول امسال 27میلیارددلار  بوده و نسبت به سال گذشته در همین مدت افزایش بیش از 13درصدی داشته است.
 
همتی همچنین با اشاره به شکست امریکا در به صفر رساندن صادرات نفتی کشور از انجام مذاکرات جدی و مثبت با 8 کشوری که معافیت خرید نفت از ایران را گرفته اند خبر داد.
 
وی افزود: در 7 ماهه امسال 31میلیارددلار برای واردات کالاها و خدمات ارز تامین شده است که بیش از 23 میلیارد دلار آن توسط بانک مرکزی و کمتر از 7میلیارد ان توسط صادرکنندگان غیر نفتی درسامانه نیما تامین شده است و از مبلغ تامینی ارز تاکنون 10میلیارد دلار برای کالاهای اساسی ، دارو و تجهیزات پزشکی اختصاص یافته است وامیدواریم باتصمیماتی که اتخاذ شده عرضه ارز توسط صادرکنندگان در سامانه نیما بزودی افزایش یابد.

همتی در پایان به سوالات متعدداستانداران پاسخ داد و به تشریح اقدامات بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی و تمهیدات نظام بانکی برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی پرداخت.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۲°