آمریکا به دنبال فشار به ملت ایران است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:36 - شنبه 03 آبان 1399
کد خبر : ۶۴۰۴۴۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۵
رئیس جمهور تاکید کرد : این حرف که آمریکا به دنبال فشار به مردم نیست و دنبال فشار بر نظام و حکومت است کاملا ناصحیح و نادرست است و خود آنها در عمل این واقعیت را آشکار کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آقای روحانی در پایان نشست امروز سران قوا با اشاره به تحلیل های نادرست امریکا از مردم ایران و اینکه مردم ایران دقیقا برعکس انتظار آنها عمل کرده اند گفت : ملت ایران در این موضوع استقامت و ایستادگی خود را نشان دادند و کاملا روشن کردند کسی که امروز در فکر فشار و ظلم به مردم است هیئت حاکمه آمریکاست و نه دیگری.
رئیس جمهور گفت : آنها هستند که با یک تحریم نابجا و غلط می خواهند بر زندگی مردم و معیشت روزمره آنها تاثیر منفی بگذارند .
آقای روحانی اضافه کرد : دلیل این موضوع هم آشکار است بخاطر اینکه آنها نظام بانکی و صادرات نفت و برخی دیگر از اقلام صادراتی را هدف قرار داده اند که مربوط می شود به درآمد و منابعی که مربوط به کل کشور و واردات  کالاهای اساسی است .
رئیس جمهور تاکید کرد : این حرف که آمریکا به دنبال فشار به مردم نیست و دنبال فشار بر نظام و حکومت است کاملا ناصحیح و نادرست است و خود آنها در عمل این واقعیت را آشکار کرده اند.
وی ادامه داد : نکته دیگری که بسیار مهم بود اینکه در این دور از تحریمها که از 5 نوامبر شروع شد دیدیم که هیچ تاثیری بر روند اقتصادی کشور نداشته چون آمریکایی ها هر چه تیر در ترکش داشتند قبلا علیه ملت ایران رها کرده بودند و چیز جدیدی نداشتند که ارائه کنند.
رئیس جمهور گفت: آنها ناچار شدند فهرست بلند بالایی درست کنند و از یک طرف نام بانکهایی را ببرند و شعبات بانکها را اضافه کنند برای اینکه صفحات را پرکنند و از یک طرف نام یک شرکت هواپیمایی را ببرند و از یک طرف شماره سریال هواپیماها را ذکر کنند تا صفحه را پر کنند.
وی افزود : از شیوه کار و نحوه اعلام آنها کاملا مشخص است که کارشان برای تاثیر روانی علیه ملت ایران است و هدف دیگری ندارند.
 
مشکلی برای تامین کالای اساسی نداریم
­
 
رئیس جمهور گفت: برای تامین کالاهای اساسی و ضروری مردم مشکلی نداریم.
آقای روحانی در ادامه سخنان خود پس از جلسه شورای هماهنگی سران قوا  افزود: نکته دیگری که مسئولان جمهوری اسلامی ایران می گفتند این بود که آمریکا قادر نیست صادرات نفت ایران را به صفر برساند و آمریکایی ها مرتب تکرار می کردند که ما این کار را انجام می دهیم در حالیکه خودشان اخیراً اعتراف کردند به اینکه  نمی توانیم صادرات نفت ایران را به صفر برسانیم.
وی گفت: استدلال آمریکایی ها این بود که اگر صادرات نفت ایران را به صفر برسانیم قیمت هر بشکه نفت به 150 دلار افزایش پیدا می کند و این در واقع تبیین همان حرفی است که ما از روز اول می گفتیم آمریکا قادر نیست صادرات نفتی ایران را به صفر برساند.
رئیس جمهور افزود: در منطقه یا نفت همه صادر می شود یا اگر قرار باشد صادرات نفت ایران متوقف شود بقیه هم دچار مشکل خواهند شد.
آقای روحانی تصریح کرد: آمریکایی ها  به دلیل اینکه مورد هجمه افکار عمومی دنیا قرار گرفته بودند ناچار شدند عقب نشینی دیگری انجام دهند و بگویند موضوع مواد غذایی، مسئله دارو و تجهیزات پزشکی استثناست که البته این حرف آنها هم نادرست و ناصحیح است زیرا وقتی نظام بانکی را تحریم می کنند همه چیز را تحت تاثیر قرار می دهند.
وی خطاب به ملت ایران گفت: اولاً که ما در زمینه کالاهای اساسی و مورد نیاز و ضروری مردم هیچ مشکلی نداریم و انبارهای ما از همیشه بیشتر آمادگی دارد تا برای ماه هایی طولانی کالاهای اساسی مردم را تامین کند.
رئیس جمهور افزود: برای تولید و واردات کالاهای اساسی و دارو و سایر نیازمندی ها هم مشکلی نداریم امروز شرایط تولید در کشور ما نسبتاً شرایط خوبی است و صادرات ما هم نسبت به شش ، هفت ماهه سال گذشته افزایش پیدا کرده و افزایش صادرات به معنای افزایش تولید و افزایش کسب و کار مردم است.
 

برچسب ها: نشست سران قوا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۱°