استان یزد گنجینه ای غنی از فسیل و سنگواره

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:19 - سه‌شنبه 13 خرداد 1399
کد خبر : ۶۴۰۶۷۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۸
استان يزد گنجينه هايي غني ازفسيل وسنگواره را در خودش جاي داده که اگر اين علم حمايت شود مي تواند نقش مهمي در اقتصاد کشور ايفا کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

کارشناس محيط زيست يزد گفت: در حال حاضر دومين موزه شخصي ديرينه شناسي کامبرين و اولين موزه مرجع رسمي آموزشي کشور در استان یزد فعالیت دارد که مي تواند خدمات آموزشي ارزنده اي در رتبه هاي علمي مختلف ارائه دهد و در تحقيق و پژوهش علوم را از فوق ليسانس تا فوق دکترا ودر آموزش علم ديرينه شناسي و فسيل شناسي از چهارم دبستان تا کارشناسي ارائه دهد.

شمسایی افزود: امروزه پژوهشگران و علاقمندان به اين رشته، بقاي موجوداتي که ميليون ها سال در رسوبات و درقالب سنگ گرفتار شدند، جدا مي کنند و به نمايش مي گذارند.

شمسايي افزود :فسيل ها داراي ارزش بسيار بالايي هستند و خوشبختانه در استان يزد يک پژوهشگر نمونه را داريم که شب و روز وقتش را برای جمع آوري ورسوب برداري این نمونه ها گذاشته و براي بازدید گردشگران  فسيل ها رادر موزه شخصي خود نگهداري مي کند.

رئيس اداره طبيعي محيط زيست يزد گفت: فسيل شناسي يکي از شاخه هاي علم ديرينه شناسي است که به برسي آثار وبقاي جانوران وگيا هاني مي پردازند که گذشته در روي زمين زندگي مي کردند واين علم مي تواند علت کاهش وانقراض گونه ها را روشن کند.

حبيبي پورافزود: کشورايران در بيشتر دوره هاي زمين شناسي در زير آب بوده و تنوع فسيل هاي بي مهرگان بيشتر از ساير حيوان هاي جانوري به ويژه مهرداران است.

 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °