سعودی‌ها به تکه تکه کردن خاشقچی اعتراف کردند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:04 - دوشنبه 18 اسفند 1399
کد خبر : ۶۴۱۸۷۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۳
دادستانی عربستان سعودی در اعترافی جدید در پرونده قتل خاشقجی اذعان کرد که او در کنسولگری عربستان تکه‌تکه سپس به بیرون انتقال داده شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دادستان عربستان افزود: ما از ترکیه خواسته ایم که شواهد و قراین و فایل صوتی مرتبط با پرونده خاشقجی را در اختیار ما بگذارد.
 
دادستان عربستان با تکرار ادعای تحویل جسد خاشقجی به همکار محلی گفت: این اقدام پس از تجزیه جسد وی انجام شد. جسد خاشقجی در کنسولگری عربستان پیش از انتقال آن به خارج از این محل تکه تکه شد. ما توانستیم به تصویر فردی که جسد خاشقجی را تحویل گرفته، دست یابیم.
 
او اظهار داشت: معاون رئیس سابق اطلاعات عربستان فردی است که دستور تشکیل تیم ترور را داده است و این تیم گزارش نادرستی به معاون رییس سابق اطلاعات داده است.
 
دادستان عربستان گفت: تحقیقات نشان می‌دهد که اصل جریان قانع کردن خاشقجی برای بازگشت به عربستان بوده است. هدف تیمی که به استانبول اعزام شدند مذاکره با خاشقجی بوده، اما آن‌ها قادر به انتقال خاشقجی به خارج از کنسولگری نشدند. ما خواستار حکم اعدام برای عاملان و آمران قتل خاشقجی شده ایم.

وی در همین رابطه گفت: سعود القحطانی مشاور سابق دیوان سلطنتی که چندی پیش از کار برکنار شد در حال حاضر ممنوع الخروج است.

سخنگوی دادستانی عربستان هم در بیانیه‌ای اعلام کرد آمر اصلی این قتل، نایب رئیس سابق سازمان استخبارات «احمد عسیری» است که گفته بود اگر خاشقچی از طریق مذاکره به عربستان بازنگشت، او را با زور برگردانید.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۶°