رحمانی فضلی: استقلال ایران برای کشورها الگو شده است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:39 - دوشنبه 18 فروردين 1399
کد خبر : ۶۴۲۱۵۱
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
وزیر کشور گفت: همه کشورها می دانند استقلال ایران واقعی و برای خیلی از کشورها از جمله منطقه الگو شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رحمانی فضلی تاکید کرد: استقلال داریم و برای ان چهل سال ایستادگی کردیم و همه کشورها نیز می دانند استقلال کشور ما واقعی و برای خیلی از کشورها از جمله منطقه الگو شده است.
 
وزیر کشور در نشست کارگروه های ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: بعد از انقلاب کشوری را تحویل گرفتیم که انصافا در هیچ حوزه ای دوام نداشت.
 
رژیم شاهنشاهی چه تفکر و جهان‌بینی را در حکومت پیگیری می‌کرد؟ هیچ تفکر مستقلی که لازمه تلاش حکومت بود، نداشت و این بزرگ‌ترین ضعف بود.
 
وی تاکید کرد: نقطه قوت ما توجه به همین مواردی است که قدرت های بزرگ فاقد آن هستند، در جهان قدرت‌ های بزرگ، ما را در حوزه هایی به چالش می کشند که قدرت بیش‌تری دارند.
 
در حوزه های علمی، فیزیکی یا انباشت سرمایه ، یا در حوزه سیاسی بر اساس ابزارهایی که دارند ما را به چالش می کشند. اما ما در حوزه تفکر ، اندیشه و فلسفه حکومت به دست انسان ها الگو هستیم.
 
رحمانی فضلی ابراز عقیده کرد: تفکر آنان مارکسیسم یا در مقابل لیبرالیسم بوده است.
 
آیا در این عرصه موفق بودند؟ مارکسیسم که خودش را نابود کرد.
 
آیا لیبرالیسم توانسته پاسخ نیاز مردم را بدهد.؟ جنگ جهانی اول و دوم، جنگ های منطقه ای، ترور، قاچاق و امثال آن در همین حوزه قرار می‌گیرد.
 
آیا هدایت جهانی این است؟ نظام اسلامی که ما داریم با تفکر آنان متفاوت است. آن ها نه در نظر و نه در عمل هیچ چیزی برای ارائه ندارند، اما ما داریم.
 
وزیر کشور افرود: ما مملکتی در دست گرفتیم که همه امورش را دیگران اداره می‌کردند، سیاست اش را سفارت‌ خانه ها و بخش نظامی‌ را مستشاران اداره می کردند، امور فرهنگی و اقتصادی را هم که شک نداریم به دست دیگران بوده است.
 
رحمانی فضلی گفت: البته ما در حوزه تکنولوژیکی باید بیشتر تلاش کنیم، دعوای اصلی آنان بر سر تکنولوژی است؛ تحریم می کنند چون می گویند چرا ما در حوزه تکنولوژی، موشک و دانش هسته‌ای جلو افتاده‌ایم؟
 
وی همچنین اضافه کرد: جریان عمومی علم در ایران در حال پیشرفت است و ضعف ما در حوزه اقتصادی است و بیشترین وابستگی را در حوزه اقتصادی داشتیم؛ نمونه اش آنچه که با نفت بر سر کشور ما آوردند، است.با اصلاحات ارضی، بنیان و ساختار کشاورزی ما را نابود کردند، بعد با دلار ارزان اقتصاد ما را وابسته کردند.
 
وی تصریح کرد: تلاش هایی در این چهل سال شده است ، اما هنوز جای کار دارد. همه ظرفیت،تجارب، علم و انگیزه کافی را داریم ؛ به نسبت پیشرفت کردیم اما تا نقطه مطلوب ؛ فاصله داریم.
 
وزیر کشور خطاب به دشمنان نظام جمهوری اسلامی گفت: شما ده سال ما را وارد جنگ ناخواسته کردید؛ سال ها ترور در کشور راه انداختید و نخبگان ما را از بین بردید، هنوز هم ما را تهدید می کنید اما شکست می خورید.
 
وی گفت: مردم ما بلندهمت هستند و به هرجا می رسیم ده گام جلوتر را می بینند. نباید بخواهیم مردم‌مان خموش و ساکت باشند، هیچ اشکال ندارد مطالبه کنند و باید شرایط را برای آنان تبیین کنیم.
 
رحمانی فضلی تصریح کرد: وقتی ما می گویم اختیارات اقتصادی را به استان ها و مناطق بدهیم و نترسید از همین جا است.
 
چه طور در حساس‌ترین موضوع که امنیت است اختیارات را واگذار کردیم و هیچ نگرانی هم نداریم؛ اما در مدیریت بنگاه های اقتصادی این کار را نکردیم. باید مردم را توجیه کنیم و موانع را برداریم.
 
وی اضافه کرد: امام خمینی چه کار کرد که انقلاب رخ داد؟ او با مردم خالص بود، خودش خالص بود، به خود و مردم و آموزه هایش ایمان داشت، در مقابل مردم هم به او ایمان آوردند.
 
وزیر کشور تاکید کرد: به مردم بگوییم کجا اشکال و ضعف داشتیم. ایمان داشته باشیم این انقلاب بدون مردم، رهبری و برخورداری از تفکرات دینی موفق نخواهد شد.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۲۰°