امضای تفاهم نامه سازمان ملی استاندارد و آموزش و پرورش
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:34 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۶۴۲۴۶۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۳
تفاهم نامه ارتقای شاخص‌های کیفی در مدارس بین سازمان ملی استاندارد و وزارت آموزش و پرورش امضا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بر اساس این تفاهم نامه که بین پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد و وزیر آموزش و پرورش امضا شد، امسال بیش از ۴۵ هزار مدرسه بر اساس مدل‌های سازمان استاندارد ارزیابی می‌شود تا شاخص‌های استاندارد در نظام آموزشی در آنها مشخص شود.
 
وزیر آموزش و پرورش در این مراسم گفت: برنامه تعالی مدارس از سال ۹۳ در وزارت آموزش و پرورش اجرایی شده است تا خدمات آموزشی را به سطح استاندارد نزدیک کند که بر این اساس ۲۷ هزار مدرسه تحت پوشش این برنامه قرار گرفت و از این میان امسال ۱۰ مدرسه موفق به دریافت گواهی اهتمام به کیفیت از سازمان ملی استاندارد شد.
 
بطحایی گفت: حلقه مفقوده ارتقای کیفیت در نظام آموزشی ما نبود رقابت بین مدارس است به همین دلیل مقدماتی را فراهم کرده‌ایم که از امسال این فضا را بین مدارس فراهم خواهیم کرد.
 
وی افزود: بر اساس سامانه طراحی شده اولیای دانش آموزان باید بتوانند کارکرد مدارس را از نظر شاخص های استاندارد بررسی و ارزیابی کنند و جایگاه مدارس را نسبت به مدرسه های مشابه در منطقه استان و کشور بتوانند رصد و مشاهده کنند.
 
وی گفت: مدارس باید بتوانند گواهی های استاندارد را بر اساس مدلهای سازمان استاندارد به دست آورند و این گواهی ها مراتب و درجاتی دارد که کسب مدارج بالاتر منتج به امتیازات خاص برای مدارس نیز خواهد شد.
 
خانم پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد نیز در این مراسم ابراز امیدواری کرد: با امضای این تفاهمنامه شاهد افزایش کیفیت آموزشی در مدارس باشیم.
 
وی گفت: هم اکنون رتبه بیست و دوم را در بین ۱۶۸ کشور از نظر استاندارد داریم و عضو سازمان اندازه شناسی کشورهای اسلامی هستیم و برخی گواهینامه های ما در حوزه های انرژی زیست محیطی کیفیت و امنیت مواد غذایی در ۷۰ کشور جهان قابل قبول است.
 
وی با بیان اینکه استاندارد در حوزه مسئولیت های اجتماعی نیز باید پیاده شود گفت: از جمله این استانداردها باید در آموزش و پرورش اجرا شود.
 
وی گفت: هم اکنون شرکت های دانش بنیان نیز با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ما تأییدیه استاندارد دریافت می کنند.
 
وی با بیان اینکه ما از گذشته نیز با وزارت آموزش و پرورش همکاری و داشتیم گفت: هفته گذشته در مراسم جایزه ملی کیفیت بعد از ارزیابی ۲۷ هزار مدرسه از نظر تعالی سازمانی به ۱۰ مدرسه برتر گواهی اهتمام به کیفیت اهدا شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°