رونمایی از توفان ایرانی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:43 - دوشنبه 05 اسفند 1398
کد خبر : ۶۴۳۱۷۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۰
خودروی زرهی ضدمین و ضد کمین توفان ساخت سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع نیرو‌های مسلح رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر سرتیپ حاتمی در آیین رونمایی خودرو زرهی «طوفان» با تقدیر از تلاش متخصصان عرصه صنعت دفاعی که با تلاش شبانه روزی تأمین تجهیزات پیشرفته نیروهای مسلح را وجه همت خویش قرار داده اند، گفت:? خدا را شاکریم که تخصص در زمینه صنعت را به سلاح ایمان و عمل به رهنمودهای حکیمانه فرمانده معظم کل قوا در مقام عمل و با تولید دستاوردهای دفاعی به منصه ظهور گذاشتیم.

وی با بیان اینکه امروز قدرت «بازدارندگی» و آمادگی های همه جانبه دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به اوج خود رسیده است، افزود: راهبرد وزارت دفاع روزآمدسازی تجهیزات دفاعی مورد استفاده نیروهای مسلح با استفاده از ظرفیت های داخلی و عدم وابستگی به سایر کشورهاست.

وزیر دفاع در تشریح ویژگی های این نفربر تاکتیکی گفت: طراحی و ساخت خودرو «طوفان» براساس نیازمندی نیروهای مسلح برای دستیابی به محصولی با قابلیت سرعت بالاتر حرکت در شیب های طولانی و عرضی تند وعبور از موانع ، انجام شده است.

امیر سرتیپ حاتمی ادامه داد: خودروی طوفان یک خودروی 4*4 با قابلیت مقاومت در برابر انفجار مین و تله های انفجاری با قدرت چندین کیلوگرم TNT و سطح حفاظت در برابر گلوله های مختلف هسته فولادی است.
وی در تشریح قدرت مانور این خودرو اظهار داشت:? «طوفان» به گونه ای طراحی شده است که علاوه بر تحرک بالا و توانمندی عبور از موانع دارای عارضه، قابلیت عبور از کانال آب با عمق 1.5 متر و عبور از موانع عمومی 50 سانتی متر را دارد.

امیر حاتمی با بیان اینکه نفربر ضدمین و ضدکمین طوفان قابلیت حمل 10 سرنشین را دارد، افزود: این خودرو با تجهیز به چرخ های پنچر رو قادر است عملیات را ادامه داده و نیز برای ترک محل درگیری در حالت پنچری چرخ ها تا شعاع 50 کیلومتری حرکت کند.
وزیر دفاع با تشریح ویژگی های دیگر این نفربر قابلیت نصب سلاح های نیمه سنگین، بهره مندی از دریچه های تیراندازی از کابین عقب، حفاظت بالستیکی برای حفاظت از نفرات کابین و سرعت 100 کیلومتر بر ساعت این خودرو را از دیگر مشخصات نفربر طوفان عنوان کرد.

امیرحاتمی با اشاره به قیمت تولید نفربر طوفان نسبت به نمونه های خارجی گفت: قیمت این کلاس خودرو در سطح بازارهای جهانی تا 500 هزار دلار بوده که بحمدالله با تلاش متخصصان صنایع زرهی سازمان صنایع دفاع بهای تمام شده این خودرو بومی با قیمتی به مراتب کمتر تحویل نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می شود.
خودرو ضدمین و ضدکمین طوفان در سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جهت انجام مأموریت های پشتیبانی رزمی و تردد در مناطق جنگی و عملیاتی ساخته شده است.

 

برچسب ها: توفان ، رونمایی ، زرهی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۶°