زمزمه های ضد سعودی این بار از داخل آمریکا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:11 - جمعه 02 اسفند 1398
کد خبر : ۶۴۴۰۱۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۷
تنش آفرینی های سعودی ها در منطقه و بالا گرفتن اعتراضات جهانی به این اقدامات، موجب شده است تا برخی مقامات آمریکایی هم، در اعتراض به حمایت های مطلق از آل سعود، مواضعی متفاوت از رئیس جمهور این کشور، اتخاذ کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، * «برنی سندرز» سناتور آمریکایی ، به کمک آمریکا به ائتلاف سعودی ضد مردم یمن و ایجاد بحران انسانی در این کشور، اذعان کرده و گفته: ایالات متحده آمریکا نباید بخشی از سیاست خارجی مخرب عربستان باشد. کنگره باید به مشارکت ما در این جنگ پایان دهد.
* «باب کورکر» ، دیگر سناتور آمریکایی هم با بیان اینکه دولت ترامپ باید هر چه سریعتر کنگره را در جریان مسئله عربستان سعودی قرار دهد ، بدون اشاره به کشتار مردم یمن با حمایت آمریکایی ها از سعودی ها، تاکید کرده: عملکرد ترامپ در خصوص عربستان سعودی، آمریکا را به سطحی بسیار نامناسب تنزل داده است.
* ترامپ ، دو روز پیش، در بیانیه ای که موجی از انتقادات را به دنبال داشته، بدون اشاره به بحران آفرینی های آل سعود، به ویژه ولیعهد سعودی در منطقه، گفت: بن سلمان را تنبیه نخواهد کرد و به فروش سلاح به عربستان ادامه خواهد داد، آمریکا قصد دارد همچنان یک شریک قاطع برای سعودی ها باشد.
رئیس جمهور آمریکا، در این بیانیه به صراحت، کنترل قیمت نفت را یکی از دلایل روابط واشنگتن با ریاض اعلام کرد و گفت: عربستان قیمت نفت را پایین نگه داشته است و ارتباط آمریکا با این کشور، منافع اسرائیل را نیز تامین می کند.
برچسب ها: امریکا ، سعودی ، سندرز
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۸°