به وحدت زیر پرچم ولایت فقیه نیاز داریم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:14 - يکشنبه 27 مرداد 1398
مشاور امنیت ملی عراق: تحریم‌های آمریکا علیه برخی عراقی‌ها تعرض به حاکمیت ملی و مردود است اتحادیه آفریقا حمله شبه‌نظامیان الشباب به نیروی صلح‌بانی مستقر در سومالی را محکوم کرد رئیس شورای نظامی سودان از مشارکت نظامیان این کشور در جنگ یمن حمایت کرد در پی کشته شدن ۵ دانش‌آموز سودانی، شورای نظامی سودان مدارس این کشور را تا اطلاع بعدی تعطیل کرد دانش‌آموزان سوداني در محكوميت كشتار دانش‌آموزان به دست نيروهاي امنيتي در خارطوم تظاهرات كردند تشدید درگیری‌ها در لیبی؛ رسانه‌ها از تعطیل شدن میدان نفتی شراره لیبی خبر دادند نخستین جلسه محاکمه «عمر البشیر»، رئیس جمهور سابق سودان امروز به اتهام فساد مالی برگزار می‌شود کره جنوبی: کره شمالی امروز ۲ موشک بالستیک با برد ۲۵۰ کیلومتر آزمایش کرد انفجار اتوبوس بر اثر برخورد با بمب کنار جاده‌ای در غرب افغانستان ۳۴ کشته و ۱۵ زخمی بر جا گذاشت ناکامی صدها آتش نشان فرانسوی در اطفای حریق جنگل‌های جنوب این کشور روسیه دعوت پرو را برای شرکت در نشستی درباره تحولات ونزوئلا رد کرد روسیه: شورای حکام درباره گزینه مدیرکل جدید آژانس به توافق جمعی رسیده است رویترز: رشد اقتصادی حوزه یورو در ماه‌های گذشته، روند کاهشی داشته است وزارت تجارت ترکیه: صادرات و واردات این کشور در ماه گذشته به صورت محسوسی کاهش یافته است دویچه‌وله: ۶۵۰ هزار نفر در آلمان سرپناه دائم ندارند؛ از این تعداد ۴۸ هزار نفر در خیابان‌ می‌خوابند گاردین: گرم شدن زمین موجب افزایش مرگ و میر و کاهش هوش، رشد و سوء تغذیه کودکان می‌شود
کد خبر : ۶۴۴۱۳۲
تاریخ انتشار : جمعه ۰۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
خطیب نماز جمعه تهران گفت: معنای وحدت این است که شیعه و سنی با تکیه بر مشترکات شان در برابر دشمنانی که اساس اسلام را هدف قرار داده‌اند، بیاستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به هفته وحدت افزود: وحدت یعنی وقتی دشمنی هجمه می کند، جهان اسلام مشت محکمی بر دهان آمریکا شود.
وی گفت: همان گونه که در عرصه شیعه و سنی، دم از وحدت و تقریب می‌زنیم، در عرصه داخلی نیز به شدت نیاز به وحدت زیر پرچم ولایت فقیه داریم که این وحدت با تحمل، سعه صدر، برخورد منطقی، برخورد استدلالی و خوش گمانی به یکدیگر شکل می گیرد و امیدواریم این وحدت روز به روز در کشور در حال ازدیاد باشد.
آیت الله خاتمی با اشاره به هفته بسیج افزود: بسیج یعنی فرهنگ آمادگی در دفاع از دین و این آمادگی شامل موضوعات نظامی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است که عامل پیروزی بوده است.
وی گفت: این فرهنگ بسیجی در عراق جواب داد، در لبنان جواب داد و حزب الله و مقاومت با این فرهنگ، رژیم صهیونیستی را به روز سیاه نشاندند، در سوریه نیز این فرهنگ جواب داد، در یمن نیز جواب داد و این فرهنگ سرمایه اسلام است.
خطیب نماز جمعه امروز تهران افزود: سه اصل اسلام، جمهوریت و ولایت فقیه، سه اصلی است که اگر کسی از آن عبور کند از نظام اسلامی عبور کرده است.
وی گفت: مردم باید مراقب باشند زیرا انحراف ذره ذره شکل می‌گیرد.
 
آیت الله خاتمی افزود: یکی در روزنامه ای که از بودجه بیت المال تامین می شود نوشته است چون شراب های قلابی بلای جان مردم شده، شما باید مثل زمان طاغوت شراب را آزاد کنید که این به معنای عبور از اسلام است.
وی گفت: این موضوع را باید هیئت نظارت بر مطبوعات رسیدگی کند که متاسفانه هنوز این اقدام انجام نشده است.
خطیب نماز جمعه تهران افزود: امروز می‌گویند شراب را آزاد کنید، فردا می گویند بی حجابی را آزاد کنید و پس فردا می گویند اسلام را به رفراندوم بگذارید، اما باید بگویم که شما این آرزوی تان را به گور می برید.
وی گفت: این مردم به اسلام  رای دادند و برای دفاع از اسلام شان تا آخرین نفس و آخرین قطره خونشان مقاومت می کنند.
خطیب نماز جمعه تهران افزود: جریانی را می بینم که می خواهد اسلام زدایی را  تئوریزه کند و تا آخرین لحظه فریاد می زنم که اسلام جان ماست و مردم اگر آن بساط را می خواستند انقلاب نمی کردند، مردم انقلاب کردند تا آن شراب خواری، فساد و فحشا نباشد.
وی خطاب به مسئولان گفت: این مردم شایسته بهترین تکریم و تجلیل ها هستند، همچنان که در 13 آبان حماسه دیگری آفریدند.
خطیب نماز جمعه با بیان اینکه مردم از گرانی های لجام گسیخته در آزار و رنج هستند، افزود: ما زبان مردم هستیم و اگر این مسائل را نگوییم به جامعه بی اعتنایی کرده ایم.
وی با بیان اینکه ما از کارهای انجام شده متشکریم، گفت: اما ما نیاز به مدیریت جهادی و این نظارت داریم.
آیت الله خاتمی افزود: برخی کالاها که ربطی به خارج از کشور ندارد به صورت خودسرانه دو برابر یا سه برابر یا ده برابر گران می شود که باید جلوی این گرانی های خودساخته را بگیرند.
وی به اظهارنظرهای سخیف ترامپ که ملت ایران را تروریست نامیده بود، اشاره کرد و گفت: این همان این لقبی است که شایسته خود اوست.
 
 
آیت الله خاتمی، آمریکا را تروریست و تروریست پرور خواند و افزود: شما تروریست را به سوریه می فرستید و عربستان نیز نوکر تحقیر شده شماست که عقده حقارت دارد.
وی گفت: آمریکا در موضوع نرم افزاری در حال افول است و هر صحبتی می‌کند هیچکس تاییدش نمی کند و در سخت افزار نیز نظامی هایش افسرده، خسته و بی انگیزه هستند، به طوری که از سازمان های تروریستی کمک می گیرد و در موضوع اقتصادی نیز 800 میلیارد دلار کسری بودجه دارد که به معنی ورشکستگی آمریکاست و با این حرف ها می‌خواهد ملت بزرگ ایران را تحقیر کند، اما این ملت بزرگ ایران است که آمریکا را در دنیا تحقیر کرده است و خواهد کرد.
وی همچنین به اظهارات سخیف وزیر خارجه انگلیس اشاره کرد و او را مهمانی پررو خطاب کرد و افزود: وی اقدامی کرده است که در عرصه دیپلماتیک نباید چنین اجازه ای داده می‌شد زیرا او آمده بود که یک جاسوس را آزاد کند و برای صحبت درباره برجام نیامده بود.
آیت الله خاتمی گفت: وزیر خارجه انگلیس در فراری رو به جلو گفته بود انگلیس قدرت کوچکی در منطقه نیست، در حالیکه باید بگوییم از همان دیروز در ایران که میرزای شیرازی فتوای تحریم تنباکو را داد، شما تحقیر شدید و همچنان منفور ملت ایران هستید.
وی افزود: وزیر خارجه انگلیس گفت عربستان متحد ما در منطقه است که باید گفت ما افتخار می کنیم متحد شما آدم های منفور و روسیاه نباشیم و همان بهتر که شما متحده عربستان وحشی آدمکش جلاد باشید.
خطیب نماز جمعه تهران به موضوع یمن نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون 85 هزار کودک جان داده اند و حدود 16 هزار زیرساخت این کشور منهدم شده است.
 
وی افزود: این آزمونی است که مردم یمن برنده آن شده و از آن سرفراز بیرون آمده اند در حالی که عربستان جانی جنایات مغول را به همراه همپیمانانش به نمایش گذاشت و درحالی لقب خادم الحرمین را دارد که باید گفت شما خائن الحرمین شریفین هستید.
آیت الله خاتمی گفت: یمن آزمون سازمان های بین المللی بدبخت و بیچاره نیز بود که بیش از 10 میلیون نفر در خطر قحطی هستند، اما آن ها فقط بیانیه می دهند در حالی که باید به آمریکا که اتاق جنگ یمن است و همچنین به عربستان سعودی فشار بیاورند.
 
وی به تزلزلی که در کابینه رژیم صهیونیستی شکل گرفته است، اشاره کرد و افزود: 470 موشک به سرزمین‌های اشغالی جواب داد، اما مذاکرات و صحبت های شما جواب نداد.
 
آیت الله خاتمی گفت: آفرین به مردم فلسطین که رژیم صهیونیستی را به روز ذلت نشاندند و ان شاءالله این پیروزی ها ادامه خواهد یافت و امیدواریم قبل از 25 سال شاهد نابودی رژیم صهیونیستی باشیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°