کارشکنی آمریکا در خصوص طرح روسیه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:36 - چهارشنبه 25 تير 1399
کد خبر : ۶۴۵۰۴۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۲
نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد با ابراز مخالفت درباره دستور کار پیشنهادی روسیه درباره نقض مرزهای این کشور، روسیه را به تنش آفرینی در منطقه متهم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 نماينده آمريكا در سازمان ملل متحد گفت: روسيه نبايد مانع از  ترانزيت اوكراين از تنگه كرچ شود و  نبايد براي اين كشور مزاحمت ايجاد كند.
 
يكي هيلي در نشست شوراي امنيت گفت: در چهار سال گذشته، جامعه بين المللي با صداي قوي، مشخص و اكثرا متحداقدام روسيه عليه اوكراين محکوم كرده است. آمريكا، اتحاديه اروپا و كشورهاي عضو آن و بسياري از كشورهاي ديگر تحريم هايي عليه روسيه به خاطر رفتار غيرقابل قبول آن در كريمه و شرق اوكراين اعمال كرده اند.
 
در حالی که سرويس امنيت فدرال روسيه اعلام كرد ابتدا كشتي هاي نيروي دريايي اوكراين سلاح هاي خود را به سمت شناورهاي روسيه هدف گرفتند نیکی هیلی روسیه را به تنش آفريني غيرمسئولانه متهم کرد و گفت: روسيه براي كشتيراني بين المللي در درياي آزوف و تنگه كرچ  برای اوکراینی ها کارشکنی می کند.

روسیه دیروز 3 فروند کشتی جنگی اوکراین را در تنگه کِرچ (حد فاصل دریای سیاه و دریای آزوف) به علت عبور غیرقانونی از مرز آبی این کشور توقیف کرد . اعضای اتحادیه اروپا از روسیه خواستند کشتی های توقیف شده اوکراینی را به این کشور بازگرداند.
 
سرگئي لاوروف وزير امور خارجه روسيه هم گفت كساني كه مي گويند پروژه نورد استريم 2 با منافع اوكراين منافات دارد در حقيقت از اقدامات ضد روسي آمريكا حمايت مي كنند.
 
نورد استريم 2 يك پروژه بين المللي براي ساخت خط لوله گاز، در سراسر درياي بالتيك از سواحل روسيه تا آلمان امتداد دارد و از كشورهايي مانند اوكراين، بلاروس، لهستان و ديگر كشورهاي اروپاي شرقي و حوزه درياي بالتيك عبور مي كند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°