آغاز ثبت نام بیستمین دوره عتبات دانشگاهی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:50 - پنجشنبه 21 آذر 1398
«محیا دارابیان» به نشان طلای سنگ‌نوردی قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا در ماده بولدرینگ دست یافت
کد خبر : ۶۴۵۲۵۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۲
ثبت نام بیستمین دوره عتبات دانشگاهی از امروز آغاز شد و تا هجدهم آذرماه ادامه دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت الاسلام سید محمدرضا فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان صبح امروز در نشست خبری، از آغاز ثبت نام بیستمین دوره عتبات دانشگاهی از امروز در سایت www.labbayk.ir خبر داد.

او گفت: بعد از ثبت نام در سایت، قرعه کشی انجام می شود و ۲۱ آذرماه نتیجه قرعه کشی از طریق سایت و پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان اعلام کرد: امسال نیز اساتید، دانشجویان دختر، دانشجویان پسر، کارمندان دانشگاه و دانشجویان متاهل به عتبات اعزام می شوند.

حجت الاسلام فقیهی ادامه داد: این سفر از اول بهمن ماه 97 آغاز می شود و اعزام ها تا یازدهم اردیبهشت ماه سال ادامه خواهد داشت.

او گفت: در این دوره ۱۲ هزار نفر از دانشگاهیان اعزام می شوند.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ادامه داد: با هماهنگی انجام شده با یکی از بانک ها برای ارائه وام عتبات به دانشجویان، سه میلیون تومان به هر یک از دانشجویان متأهل با کارمزد ۴ درصد و ۲ میلیون تومان به دانشجویان مجرد پرداخت می شود که طی ۱۸ ماه باید آن را بازپرداخت کنند.

وی ادامه داد: صندوق رفاه دانشجویان نیز به دانشجویان متأهل یک و نیم میلیون تومان و به دانشجویان مجرد یک میلیون تومان وام پرداخت می کند که دانشجویان بعد از پایان تحصیل آن را بازپرداخت می کنند.

حجت الاسلام فقیهی گفت: با توجه به اینکه قیمت ارز این سفر بر اساس ارز سامانه نیماست، ۳.۵ میلیون تومان هزینه سفر هوایی و ۲ میلیون هزینه سفر زمینی است.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: بیستمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات یک دوره طلایی است که هم تعطیلات میان ترم، ماه شعبان، ماه رجب، تعطیلات نوروز را در برمی گیرد و دانشجویان به خوبی می توانند از این فرصت استفاده کنند.

حجت الاسلام فقیهی در ادامه گفت: کاروان های دانشگاهی ویژگی منحصر به فرد خود را دارند و پس از سفر، برنامه زیارت قم برای کاروان ها برگزار می شود.  او افزود: در این دوره برنامه ریزی شده در قالب ۳۰۰ کاروان ۱۲ هزار نفر اعزام شوند.

او افزود: روزانه ۴ کاروان اعزام خواهند شد و برای تعطیلات نوروز ظرفیت برای ۳ هزار نفر از دانشگاهیان پیش بینی شده که هم شامل دانشجویان متأهل و هم مجرد می شود.
 
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان تصریح کرد: همچنین پیشنهاد داده ایم سفر عتبات عالیات دانشجویان به ۸ روز افزایش یابد تا دانشجویان از مکان های بیشتری بازدید کنند. همچنین کاروان هایی به بنیاد نخبگان، تشکل های دانشجویی، دانشجویان ایرانی خارج از کشور اختصاص داده شده است.
 
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: در سال ۹۶، ۱۹۱ هزار نفر برای سفر به عتبات ثبت نام کرده اند و از این تعداد 22 هزار و ۸۰۰ نفر اعزام شده اند که بیشترین اعزام مختص دانشجویان متأهل بود. او افزود: ۲۷ درصد کسانی که اعزام شده اند برای جشن ازدواج و ماه عسل سفر کرده اند.

او گفت: نوزدهمین دوره اعزام دانشجویان به عتبات با مشکلاتی از جمله نوسانات ارز و ویزا مواجه بود که امیدواریم بیستمین دوره به بهترین نحو انجام شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۹°