دو بسته حمایتی دیگر برای مددجویان کمیته امداد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:44 - جمعه 07 آذر 1399
کد خبر : ۶۴۵۶۳۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
دولت تا پایان سال 2 بسته حمایتی دیگر به مددجویان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) اختصاص می دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس کمیته امداد امام خمینی ( ره) در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این مطلب گفت: طبق نامه ای با امضای رئیس جمهور، تا پایان سال دو بسته حمایتی  دیگربه افراد تحت پوشش کمیته امداد، داده خواهد شد که شامل خرید 25 قلم گروه کالایی است .
 
پرویز فتاح با بیان اینکه سال گذشته دولت 90 درصد بودجه امداد و امسال 100 درصد بودجه این نهاد انقلابی را پرداخت کرده است افزود: کمیته امداد جز استثنائاتی است که بودجه خود را کامل دریافت کرده است و مشکلی برای پیشبرد اهداف خود ندارد.
 
وی که برای سومین بار به خراسان جنوبی سفر کرده است گفت: جایگاه خراسان جنوبی به لحاظ محرومیت و مرزی بودن، در نزد کمیته امداد ویژه است.
 
رئیس کمیته امداد کشور افزود: با توجه به اینکه سهمیه ای 4000 نفری برای تحت پوشش قرار دادن واجدین شرایط در خراسان جنوبی اختصاص داده ایم، اکنون کسی در صف ورود به امداد نیست.
 
فتاح افزود: در چند ماه اخیر با اختصاص 21 میلیارد تومان از طریق منابع امداد و کمک های مردمی، کسی از مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی در صف وام های ضروری ما نیست.
 
وی گفت: با شرایط فراهم شده از طرف مجلس، امسال از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی صندوق توسعه ملی و همچنین منابع کمیته امداد، 103 میلیارد تومان برای اشتغال مددجویان خراسان جنوبی در نظر گرفته شده که تاکنون 45 درصد آن جذب شده است و با کمک نمایندگان مجلس و مسئولان استانی می شود به زودی مابقی آن راهم جذب کرد.
 
رئیس کمیته امداد کشور افزود: با این همه حمایت، کارنامه خراسان جنوبی قابل قبول است، اما کفایت نمی کند و باید بیشتر به افراد تحت پوشش رسیدگی کنیم.  
فتاح گفت: هرچند شرایط کشور به لحاظ اقتصادی به شکل خاصی پیش میرود، اما در همین شرایط سخت اقتصادی و تورم، مردم خراسان جنوبی به نسبت سال قبل 20 درصد بیشتر به مددجویان کمیته امداد کمک کرده اند.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی نیز، خدمت به محرومان را افتخار دانست و گفت: شما مسئولان کمیته امداد باید خدا را شکر کنید که جز شایستگانی قرار گرفته اید که به محرومان خدمت می کنید.
آیت الله عبادی  با بیان اینکه هیچ چیز بیشتر از خدمت رسانی به محروم، آدمی را راضی نمیکند افزود: چنانچه این خدمت پنهانی باشد تا کرامت انسانی  شخص حفظ شود، بسیار پسندیده خواهد بود.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۲°