کارکنان شهرداری ها تبدیل وضعیت می شوند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:05 - چهارشنبه 30 بهمن 1398
کد خبر : ۶۴۷۷۹۸
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰
معاون عمران و توسعه امور شهری وزارت کشور گفت: چارت تشکیلاتی شهرداری ها و دهیاری ها در حال تغییر است و مساله تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری ها نیز به زودی اجرایی می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 بر اساس مجوز دستگاه های مسوول؛ قرار است وضعیت استخدامی کارکنان قراردادی شهرداری ها، به پیمانی تغییر یابد.
 
مهدی جمالی نژاد روز جمعه در نشست با شهرداران و دهیاران استان قزوین افزود: یکی از سیاست های در پیش گرفته شده تقویت دفاتر فنی در استان های کشور است و به زودی نیز مشکلات گذشته در این زمینه رفع خواهد شد.
 
وی پیشنهاد کرد: شوراهای بخش، استان، شهر و روستاها برای رفع مشکلات و هم اندیشی بیش از گذشته با هم در پیوند مستمر و نزدیک باشند.
 
معاون عمران و توسعه امور شهری وزارت کشور در خصوص تخصیص قیر رایگان به روستاها و شهرهای زیر 50 هزار نفر نیز اظهار کرد: تخصیص 13 درصدی همچنان ادامه دارد.
 
وی با بیان اینکه متاسفانه وابسته بودن اعتبارات به نفت از گذشته های دور ما را از برنامه های اصلی دور ساخته، گفت: امروز نگاه مدیران دستگاه های اجرایی به مسایل مختلف از جمله شهری و روستایی باید خلاقانه و نوآورانه باشد.
 
معاون عمران و توسعه امور شهری وزارت کشور گفت: نظام شهری بیمار، یکی از مشکلات اساسی سازمان شهرداری ها است که بسیاری از برنامه ریزی های کشور را نیز با چالش روبه رو کرده است.
 
او ادامه داد: متاسفانه امروزه شهرهای بزرگ ما روز به روز بزرگتر و شهرهای کوچک و میانی ما نیز کوچک و کوچک تر شده و در عین حال هم روستاهای کشور روز به روز خالی از سکنه می شود.
 
وی گفت: در چنین اوضاع و احوالی باید با توزیع عادلانه خدمات خود در مناطق از این مساله جلوگیری کرد چرا که این مهم تهدیدی جدی برای یک هزار و 270 شهر و 37 هزار روستای کشور به شمار می رود.
 
جمالی نژاد با بیان اینکه در گذشته نظام شهری ما در کشور کهکشانی اداره می شد، افزود: پس از انجام اصلاحات ارضی، این مساله به نظام زنجیره ای تغییر یافت.
 
وی با انتقاد از تخصیص 490 میلیارد ریال اعتبار ارزش افزوده به روستاهای استان قزوین در سال جاری، تصریح کرد: این مساله باید از سوی نمایندگان مردم استان در مجلس و نیز استانداری پیگیری شود زیرا اعتبار یاد شده برای استانی مانند قزوین که از قطب های صنعتی و کشاورزی محسوب می شود، بسیار ناچیز است.
 
وی اضافه کرد: نگاه های جدید در عرصه فعالیت های عمران شهری قزوین باعث تحول شگرفی در این شهر شده که آینده امیدوار کننده ای را به دنبال دارد چرا که اعتماد به نفس و ورود به کارهای نو و بدیع می تواند ایجاد ارزش افزوده کند.
 
بازدید از چند طرح شهری از جمله سبزه میدان، پل یادگار امام، سافاری پارک، دریاچه هفت دره، دهکده طبیعت، پل طبیعت و دولتخانه صفوی از برنامه های امروز معاون عمرانی و توسعه امور شهری وزارت کشور در قزوین بود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۲°