تشکیل شبکه ملی خیرین، موثر در ازدواج و خانواده

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:23 - دوشنبه 18 فروردين 1399
کد خبر : ۶۴۸۳۳۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱
وزیر کشور: گام‌های خوبی در زمینه کنترل آسیب‌های اجتماعی برداشته شده است اما با نقطه مطلوب فاصله داریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عبدالرضا رحمانی فضلی در یکصد و دهمین جلسه شورای عالی اجتماعی کشور با تأکید بر اهمیت ازدواج و خانواده افزود: در هفتمین جلسه ای که در (بحث آسیب های اجتماعی) در خدمت مقام معظم رهبری بودیم گزارشی از موضوع ازدواج و خانواده ارائه دادیم و قرار شد که گزارش ها را سه ماه به سه ماه تهیه کنیم و یک گزارش نیز از ابتدای امسال در این خصوص تهیه شود، بنابراین همه دستگاه های مربوطه گزارش کار خود را مبتنی بر اقدامات کمی مبتنی بر اهداف تعیین شده تهیه کنند و به ستاد بدهند.
وی با بیان اینکه کار شورا و ستاد، هماهنگی است و ما در جلسه نخست طرح تقسیم کار را انجام داده ایم، گفت: دستگاه های مسئول هر کدام باید نقش خود را به درستی ایفا و گزارش خود را ارائه کنند.
وزیر کشور به ضرورت تشکیل شبکه ملی ازدواج اشاره کرد و افزود: اگر بتوانیم شبکه ملی خیرین در موضوع ازدواج و (تحکیم) خانواده تشکیل بدهیم، موثر خواهد بود.
وی با بیان اینکه ما در بحث آسیب های اجتماعی مدیون مقام معظم رهبری و پیگیری‌های جدی، ارشاد و راهنمایی‌های ایشان هستیم، گفت: به لطف خدا امروزه بررسی موضوع آسیب‌های اجتماعی در کشور به عنوان یک منظومه‌ای متشکل از اعضای مختلف است که اکنون اعضای آن یکدیگر را پیدا کردند و اهداف مشخص بوده و راه معلوم است.
رحمانی فضلی با بیان اینکه در رفع آسیب های اجتماعی گام های بسیار خوبی برداشته شده است افزود: اما با نقطه مطلوبی که مدنظر مقام معظم رهبری است، واقعا فاصله داریم و نقطه مدنظر ایشان در این حوزه انجام کارهای فوق العاده است که کمبود ها را جبران کنیم.
وی ادامه داد: ما می‌توانیم عقب افتادگی‌ها را جبران کنیم ولی نمی‌توانیم ادعا کنیم در همه حوزه‌ها کار فوق العاده انجام داده‌ ایم اما در همه حوزه‌ها حرکت بسیاری شده است و بخشی از حوزه‌ها کار فوق العاده انجام دادند.
وزیر کشور گفت: از سران قوا به خاطر پیگیر بودن دستگاه‌های زیرمجموعه شان تشکر می‌کنیم. رئیس‌جمهور هم با جدیت هر وقت که لازم بود جلسه گذاشت و هماهنگی‌ها را انجام داد.
وی درباره حاشیه نشینی و بازآفرینی بافت های فرسوده نیز افزود : موضوع حاشیه‌نشینی و باز آفرینی بافت‌های قدیمی موضوع مهمی است اما در روند حل موضوع حاشیه نشینی پیشرفت مناسبی نداشته است البته این بجز مواردی است که دستگاه‌های مختلف خودشان راسا عمل می‌کنند، بسیج وزارت بهداشت، دستگاه‌های فرهنگی و نیروی انتظامی اقداماتی انجام داده‌اند. از مجموعه کارگروه بازآفرینی که متولی آن وزارت راه و شهرسازی است انتطار می‌رود در یک برنامه مشخص محلاتی را که می‌خواهد در آن اقداماتی انجام دهد، مشخص کند و اگر دستگاه‌های دیگر همکاری نداشتند یا ضعف همکاری بود ، گزارش آن را بدهند.
رحمانی فضلی گفت: در جلسه بعد موضوع حاشیه نشینی را محور قرارمی دهیم تا بازنگری داشته باشیم که چقدر عمل شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۲۰°