سپاهان 1- پرسپولیس 1

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:46 - دوشنبه 05 اسفند 1398
کد خبر : ۶۴۸۳۷۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۱
دیدار حساس تیم فوتبال سپاهان و پرسپولیس با تساوی پایان یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

دیدار جذاب، نزدیک و پُر برخورد شاگردان قلعه‌نویی و برانکو که دو اخراجی هم داشت، با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

عزت الله پورقاز برای سپاهان و علی علیپور برای پرسپولیس گل زدند.

شرح نیمه اول

در 45 دقیقه ابتدایی بازی بیشتر در میانه زمین و درگیرانه بود؛ حساسیت بیش از اندازه مسابقه که پیش از آغاز آن به وجود آمده بود، روند بازی را از حالت عادی خارج کرده و جدال‌های میانه زمین بیشتر از کارهای تاکتیکی به چشم می‌آمد؛ سپاهان به دنبال ایجاد موقعیت و نفوذ از کناره‌ها بود تا با ارسال از جناحین گلزنی کند ولی پرسپولیس با با آنالیز و با برنامه‌ای که داشت، اجازه نداد طلایی پوشان به موقعیت چندانی برسند و خطرساز شوند؛ در میانه زمین نیز بازی متعادل پیگیری می‌شد و هافبک‌های دو تیم عملکرد قابل قبولی ارائه دادند؛ در سمت مقابل پرسپولیسی‌ها نیز که با پاس‌های پیاپی و استفاده از ضربات آزاد سعی در گلزنی داشتند، موقعیت‌های نصف و نیمه‌ای به وجود آوردند ولی مثل شاگردان قلعه‌نویی در باز کردن دروازه ناکام بودند تا دو تیم بدون گل زده به رختکن بروند؛ سپاهان در نیمه اول 52 درصد و پرسپولیس 48 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت ولی تنها یک شوت در چارچوب حاصل کارشان در نیمه اول بود.

 
شرح گل
 
سپاهان 1 - پرسپولیس صفر (دقیقه 74: عزت‌الله پورقاز): پس از پرتاب اوت از سمت چپ زمین، بیرانوند بالاتر از کی‌روش توپ را دفع کرد ولی در ادامه استنلی صاحب توپ شد و با پاس به عقب موقعیت خوبی برای عزت‌الله پورقاز فراهم آورد تا این بازیکن با شوت روی پای تماشایی که به زیر طاق دروازه پرسپولیس برخورد کرد، گل اول سپاهان را به ثمر رساند.

 

سپاهان 1 - پرسپولیس 1 (دقیقه 89: علی علیپور): پنالتی اعلام شده به سود پرسپولیس را علی علیپور به سمت راست دروازه سپاهان زد تا توپ دور از دستان نیازمند تبدیل به گل تساوی سرخ پوشان شود. 

 
لحظات حساس

 دقیقه 2: ارسال امید عالیشاه از روی ضربه آزاد و ضربه پشت سر منشا خطری روی دروازه سپاهان نداشت و در اختیار نیازمند قرار گرفت.

دقیقه 4: توپ ارسالی از جناح چپ و ضربه سر استنلی از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه 5: پرتاب اوت بلند از سمت چپ زمین نزدیک بود موقعیت خطرناکی برای سپاهان ترتیب دهد که در نهایت یک کرنر به سود طلایی پوشان به دست آمد.

دقیقه 6: ارسال محمدی از روی کرنر و ضربه سر استنلی باز هم راه به جایی نبرد و به اوت رفت.

دقیقه 12: مدافعان پرسپولیس سراسیمه توپ را دفع کردند و اجازه ندادند حملات دامنه‌دار سپاهان ثمربخش شود.

دقیقه 14: پاس به عقب شهباززاده نزدیک بود پرسپولیس را از میانه زمین صاحب موقعیت کند که کیانی با تکل به موقع و پاس بلند به سمت چپ زمین، محمدی را راه انداخت ولی نعمتی اجازه حرکت به او و همچنین آقایی را نداد.

دقیقه 17: سانتر خطرناک عالیشاه از روی ضربه ایستگاهی نزدیک بود تبدیل به گل شود که توپ بعد از برخورد به پای نیازمند به کرنر رفت.

دقیقه 23: ارسال بلند کیانی از میانه زمین را شهباززاده با ضربه سر به محمدی رساند که شوت سر ضرب و روی پای او به خلیل‌زاده برخورد کرد و دفع شد.

دقیقه 25: بازیکنان پرسپولیس با توپ‌گیری در میانه زمین از مهدی کیانی، توپ را به منشا رساندند ولی حرکت در عرض و شوت پشت محوطه او با اختلاف زیادی از دروازه سپاهان به بیرون رفت.

دقیقه 28: سانتر منشا از جناح چپ را نیازمند قبل از رسیدن توپ به علیپور دفع کرد.

دقیقه 28: شوت بی‌دقت سیامک نعمتی از میانه زمین با فاصله زیادی از دروازه سپاهان راهی اوت شد.

دقیقه 33: ایران‌پوریان پشت محوطه جریمه محمدی را صاحب توپ کرد که او بعد از یک چرخش چشم‌نواز و جای گذاشتن خلیل‌زاده با بیرانوند تک به تک شد، اما ضربه بغل پای چپ او را بیرانوند در اختیار گرفت.

دقیقه 37: ضربه سر مهرداد محمدی روی توپ ارسالی از سمت چپ زمین از کنار دروازه به اوت رفت.

دقیقه 37: پاس پشت سر منشا، علیپور را در آستانه تک به تک قرار می‌داد ولی قبل از ورود به محوطه جریمه، یزدانی روی مهاجم پرسپولیس مرتکب خطا شد.

دقیقه 39: ضربه ایستگاهی محکم منشا به مهدی کیانی برخورد کرد و در ادامه نیز شوت او را یزدانی برگشت داد که در موج سوم حمله نیز سرخ پوشان نتوانستند از این موقعیت بهره ببرند.

دقیقه 45: ارسال پای چپ عالیشاه از روی سر منشا و علیپور عبور کرد و به سمت راست زمین رفت و در ادامه سانتر زمینی کامیابی‌نیا نیز حاصلی به همراه داشت.

دقیقه 48: شوت روی پای سید جلال حسینی از پشت محوطه از روی دروازه سپاهان راهی اوت شد.

دقیقه 49: منشا با جای گذاشتن خالد شفیعی حمله خطرناکی ایجاد کرد که پاس در عرض او را ایران‌پوریان قبل از رسیدن توپ به عالیشاه به کرنر زد.

دقیقه 58: ارسال عالیشاه از روی ضربه آزاد را نیازمند به شکل ناقص دفع کرد تا توپ به مصلح برسد که سانتر او را مدافعان سپاهان نتوانستند به خوبی دور کنند تا عالیشاه در موقعیت شوت‌زنی قرار بگیرد ولی ضربه این بازیکن در نهایت به کرنر رفت.

دقیقه 61: ارسال کومان از روی کرنر به مقابل تیرک اول دروازه پرسپولیس با ضربه سر کی‌روش استنلی راهی اوت شد.

دقیقه 62: شوت روی پای چپ پُر قدرت نوراللهی از پشت محوطه جریمه به صورت شفیعی برخورد کرد و به اوت کناری رفت.

دقیقه 64: ریباند کرنر به پشت محوطه جریمه را نعمتی با شوت روی پا زد که توپ در راه دروازه سپاهان به صورت کیانی برخورد کرد و برگشت داده شد.
 
دقیقه 67: سانتر ایران‌پوریان از سمت راست زمین و ضربه سر شهباززاده از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون زده شد.
 
دقیقه 73: ضد حمله سریع سپاهان با پاس بلند کومان و فرار انصاری شکل گرفت ولی پس از پاس او و شوت فنی شهباززاده، تکل به موقع سیامک نعمتی مانع از گلزنی سپاهان شد.
 
دقیقه 77: ارسال شهباززاده و ضربه سر استنلی تبدیل به گل شد ولی محمدرضا منصوری، کمک داور دوم مسابقه آفساید او را اعلام کرد.
 
دقیقه 84: شوت کم ضرب نوراللهی را نیازمند نتوانستند دفع کند تا توپ مقابل پای علیپور و منشا بیافتد ولی هر دو مهاجم پرسپولیس نتوانستند گلزنی کنند تا در ادامه یزدانی منجی دروازه سپاهان شود و دروازه این تیم بسته بماند.
 
دقیقه 86: نزدیک بود پورقاز به اشتباه دروازه خودی را باز کند که دفع توپ او یک کرنر برای پرسپولیس به همراه داشت.
 
دقیقه 5+90: اعلام خطا روی کیانی، ضربه ایستگاهی در موقعیت سپاهان برای سپاهان به همراه داشت ولی شوت بختیار رحمانی به پای نوراللهی برخورد کرد و تبدیل به گل نشد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۶°