مقابله خشونت بار با مردم فرانسه نگران کننده است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:46 - دوشنبه 05 اسفند 1398
کد خبر : ۶۴۸۷۲۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
بیانیه ستاد حقوق بشر قوه قضائیه؛
ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در پی حوادث اخیر فرانسه و سرکوب معترضان موسوم به جلیقه زرد، بیانیه‌ای خطاب به سازمان‌های بین المللی و دولت فرانسه منتشر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، این بیانیه به شرح ذیل است:

باسمه تعالی

حوادث اخیر پاریس و شهرهای دیگر فرانسه از جهت مقابله خشونت بار پلیس و نیروهای امنیتی این کشور با مردمی که در مواجهه با بی عدالتی ها و تبعیض های غیر قابل تحمل به پا خواسته اند؛ تاسف بار، خطرناک و نگران کننده است.

دولت فرانسه که خود را متعهد به مقررات و کنوانسیون های حقوق بشر اعلام کرده است باید اولا هرچه زودتر کسانی را که تظاهرات کنندگان را به قتل رسانیده و مضروب کرده اند تحت پیگردِ شفاف قضایی قرار داده و برای اطلاع رسانی نتایج آن  در مجامع بین المللی گزارش های کاملی ارائه دهد.

ثانیا دستگیری های وسیع و بی قاعده ای که عملا مصداق دستگیری خودسرانه و دسته جمعی است هرچه زودتر متوقف شود.

ثالثا دولت فرانسه باید نسبت به دیکتاتوری سکولار، لیبرال سرمایه داری پاسخگو باشد و اجازه دهد مردم این کشور نظرات خود را به راحتی اعلام کنند.

ما از شورای حقوق بشر سازمان ملل انتظار داریم ، مقدمات تعیین گزارشگر ویژه برای اتفاقات اخیر فرانسه را در دستور کار فوری خود قرار دهد و همچنین از دبیر کل سازمان ملل می خواهیم که حوادث ناگوار جاری را به طور منظم زیر نظر داشته و گزارش های مربوطه را برای آگاه‌سازی افکار جامعه بین الملل اعلام نماید.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۶°