هدف جشنواره جوان خوارزمی، کشف نخبگان است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:12 - سه‌شنبه 06 اسفند 1398
کد خبر : ۶۵۱۲۴۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۵
دبیر بیستمین جشنواره جوان خوارزمی مهمترین هدف جشنواره جوان خوارزمی را کشف پژوهشگران و نخبگان جوان اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دبیر بیستمین جشنواره جوان خوارزمی در گفتگو با 18:30 به چگونگی اجرای جشنواره خوارزمی پرداخت و گفت: فراخوان این دوره از جشنواره که از فروردین‌ امسال آغاز شد و طرح‌های ارسال شده به دبیرخانه براساس موضوع از طریق سامانه مکانیزه برای ارزیابی به 16 گروه تخصصی ارسال شد.

علیرضا الهياری به تشریح آمار این دوره از جشنواره جوان خوارزمی پرداخت و گفت: در بخش دانش‌پژوهان و فناوران 675 طرح در سامانه ثبت شد که از این تعداد 19 طرح از سوی گروه‌های تخصصی انتخاب شد.

دبیر بیستمین جشنواره جوان خوارزمی افزود: هیأت داوران جشنواره وظیفه بررسی علمی، فنی، ارزشی و رتبه‌بندی طرح‌های اجرایی توسط گروه‌های تخصصی را برعهده دارد که پس از جلسات متعدد، تعداد 12 طرح را به‌عنوان طرح‌های برگزیده نهایی بخش دانش‌پژوهان و فناوران انتخاب کرد.

علیرضا اللهیاری افزود: امسال بیش از ۸ هزار طرح در بخش دانش آموزی توسط  4 لایه هیئت داوران ارزیابی شدند که ۳۱ طرح برتر معرفی شدند.
وی بخش های بنیادی، کاربردی، توسعه ای و نوآوری را معیارهای داوری اعلام کرد و افزود: امسال 2 طرح ارائه شد که در جهان مانندی نداشته است.
جشنواره جوان خوارزمی به پژوهشگران جوان جان داد 
دبیر بیستمین جشنواره جوان خوارزمی در خصوص حمایت های بعدی جشنواره از برگزیدگان علاوه بر معرفی آنان به جامعه گفت: علاوه بر جوایزی که امروز به برگزیدگان اهدا شد بهترین حمایتی که می توان ازآنها کرد حمایت از طرح های آنها و رساندن به مرحله تجاری است.
 
دبیر جشنواره جوان خوارزمی افزود: بازار بسیار پیچیده است و پژوهشگران جوان ما باید در این بازار با رقیبان خود رقابت کنند، پایداری شرکت های استارت آپ و دانش بنیان ها به دوام و پایداری در این رقابت ها است.
 
او افزود: برگزیدگان عضوی از جامعه نخبگان کشور می شوند.
اللهیاری با بیان اینکه حدود 52 درصد طرح های کاربردی این جشنواره به بازار راه پیدا کرده اند افزود: مهمترین هدف جشنواره جوان خوارزمی کشف پژوهشگران جوان است.
 
وی گفت: طرح هایی داشتیم که جایگزین طرح های خارجی شده اند.
او با بیان اینکه جشنواره به طرح هایی که در سال های گذشته برتر شناخته شده اند نیز توجه دارد و برای بهبود کارهای آنان تلاش می کند.
 
جشنواره جوان خوارزمی 
سید فواد موسوی که رتبه سوم پژوهش های کاربردی گروه مکانیک با طرح "طراحی و ساخت حسگر اولتراسونیک با کاربرد در کنترل اولتراسونیک گاز " را به خود اختصاص داده است گفت: برای نخستین بار از سال 93 در این طرح پژوهش و تحقیق می کنیم.
 
فواد موسوی پژوهشگر برگزیده این دوره از جشنواره خوارزمی گفت: این طرح هنوز تجاری سازی نشده است.
 
موسوی به برخی از نیاز های استارت آپ ها و طراحان صنعتی اشاره کرد و گفت: برخی از شرکت ها برای تجاری سازی طرح ابداعی ما پیش قدم شده اند.
 
هدف جشنواره جوان خوارزمی، کشف نخبگان است 
 
 
رضا منتظری پژوهشگر برگزیده دیگر گفت: بعد از سه سال تحقیق طرحی را به مرحله تجاری سازی رساندیم.
منتظری در مورد طرح برگزیده خود افزود: این طرح در زمینه هدایت صدا است یعنی جایی که قرار است است صدایی شنیده شود ارسال می شود، بوسیله این دستگاه صدا کنترل و هدایت می شوند، صدا دقیقا جایی که می خواهیم باشد و در جای دیگر نباشد چیزی شبیه لیزر.

 او با بیان اینکه این تکنولوژی در دانشگاه صنعتی شریف به مدت 3 سال تحقیق و توسعه یافته است گفت: از مهر امسال این کار تجاری سازی شده است.
منتظری افزود: کار استارت آپ ها سخت است و باید برای پیشبرد کار خود با رقبا بجنگند.
او گفت: با کمک جشنواره خوارزمی برای جذب سرمایه و دیده شدن در جامعه و جهان بسیار مهم است.
رضا منتظری گفت: ما می خواهیم یک شرکت بزرگ باشیم و نیاز به سرمایه گذاری دارد.
او با اشاره به اینکه «ما مرد کاریم» گفت: ما بطور اختصاصی در مورد تکنولوژی صوت فعالیت می کنیم.
 
همچنین فائقه عبدالهیان که رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه هنر را به خود اختصاص داده است در ارتباط تلفنی گفت: این طرح برای مشخص کردن ساختار روایی فیلمنامه و داستانی است که بعد از 5 سال به این مرحله رسیده است.
 
او این طرح را رساله دکتری خود اعلام کرد و گفت: جامعه هدف این طرح، ادبیات نمایشی و ادبیات فارسی است و فیلمنامه نویسان و مخاطبان بوسیله آن بهتر می توانند به نگارش فیلمنامه و نقد آن بپردازند.

علاقه مندم این طرح را به جامعه دانشگاهیان و نقد ادبیات داستانی معرفی کنم.
 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۱°