واعظی: بسته تثبیت قیمت ها نهایی می شود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:29 - يکشنبه 18 خرداد 1399
کد خبر : ۶۵۱۷۰۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
رئیس دفتر رئیس جمهور در خصوص کاهش قیمت ارز و تأثیر آن بر کاهش قیمت های اجناس و اقلام مختلف اظهار داشت: الان که قیمت ارز در حال کاهش است و اطمینان به وجود آمده، انتظار داریم حتماً بهای کالاهایی که در گذشته به دلیل افزایش قیمت ارز بالا رفته، کاهش پیدا کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت افزود: در این زمینه جلسات مختلفی در هفته جاری برگزار شد و بحث بسته تثبیت قیمت کالا را بررسی کردیم و از وزارت صنعت، معدن و تجارت و گمرک خواستند که کمیته های مختلفی تشکیل دهند تا بتوانند این بسته تثبیت قیمت ها را به ما ارائه دهند، به ویژه در بخش هایی که مورد نیاز روزمره مردم است.
رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین گفت: ما باید درخصوص ساختار بودجه ریزی در کشور تجدید نظر کنیم و بودجه بازنویسی شود که این کار کار آسانی نیست چرا که بودجه طی صد سال اخیر با روش های مختلف تدوین شده و برخی ردیف ها در دولت براساس مصالح، قرار گرفته است و برخی را مجلس اضافه کرده و برای تمام دستگاه های مختلف در سراسر کشور، حقی ایجاد شده است.
واعظی افزود: اکنون که با محدودیت بودجه مواجه هستیم عملاً به گونه ای شده که همه دستگاه های مختلف چه دولتی و غیر دولتی، فرهنگی، نهادها، بودجه را حق خود می دانند و به همین دلیل، فشار بردولت است و اگر ما بتوانیم کمی ردیف ها را کم  و متمرکز می کنیم تا بدانیم که با بودجه ای که به هر دستگاه تعلق می گیرد چه اقدام ها و فعالیت هایی صورت می گیرد.
وی گفت: از هفته گذشته براساس رهنمود مقام معظم رهبری جلسات متعددی درسطوح مختلف داشتیم که بالاترین آن جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه  وبد که بعد از ظهر روز گذشته برگزار شد که در آن نشست، در این زمینه مفصل صحبت شد.
رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار داشت: ما هزینه هایی را در بخش های مختلف در بودجه سال آینده کاهش دادیم، همچنین از اکثر دستگاه هایی که بودجه ای در گذشته برای آن ها تدوین شده بود، بخشی کاهش پیدا کرد و آن چیزی را که استثنا کردیم پرداختی به کمیته امداد، بهزیستی، بازنشستگان و حقوق بگیران دولت بود و همان رقمی که ابتدا در  لایحه بودجه 98 اعمال شده بود را در نظر گرفتیم.
­رئیس دفتر رئیس جمهور در خصوص نظرات منتقدان در خصوص اینکه دولت بیشتر در مذاکرات به اروپا چشم دوخته است، افزود: منتقدان همیشه دنبال نکات منفی هستند. ما از همه فرصت هایی که در دنیا برایمان وجود دارد و می توانیم به وجود بیاوریم در حال استفاده هستیم.
واعظی گفت: سفرهای متعددی از سوی وزارت خارجه و برخی از وزارتخانه ها و بخش های مختلف اقتصادی برای ایجاد زمینه های توسعه اقتصادی در حال انجام است و من فکر می کنم اس پی وی در اروپا ایجاد شود علاوه بر اینکه فرصت ایجاد می شود دولت نظرش این است که از همه فرصت ها استفاده کند تا روابط خارجی، صادرات و  تأمین مواد اولیه سهل تر انجام شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۱°