دستگیری ۱۳ متهم دیگر ارزی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:16 - جمعه 13 تير 1399
کد خبر : ۶۵۱۷۶۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۰
دادستان تهران: در حوزه ارز دیروز ۱۳ نفر دیگر دستگیر شدند و تاکنون چهل پرونده منجر به کیفر خواست داشته ایم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

عباس جعفری دولت آبادی در حاشیه نشست آسیب‌های اجتماعی در جمع خبرنگاران با هشدار به همه مفسدان اقتصادی، افزود: قوه قضاییه با تمام کسانی که در حوزه‌های مختلف به خصوص مسایل اقتصادی، گرانفروشی کلان، فروش ارز در بازار آزاد، واردات کالای قاچاق و فساد‌های مشابه اقداماتی را انجام می‌دهند، قاطعانه برخورد می‌کند و برخورد‌ها نیز تشدید شده است اگرچه در کنار برخورد‌های کیفری معتقدیم دستگاه‌ها باید ساختار پیشگیرانه را تقویت کنند تا فسادی رخ ندهد.
 
جعفری دولت آبادی گفت: در حوزه ارز اقدامات دادستانی ادامه دارد و روز گذشته هم ۱۳ نفر دیگر دستگیر شدند و تاکنون چهل پرونده منجر به کیفرخواست در این حوزه داشته ایم.
 

 وی درباره برخورد با گران فروشی نیز افزود: ریاست قوه قضاییه اخیرا به دادستان‌ها دستور داده است که در چارچوب قوانین در این زمینه اقدام کنند و لذا دادستانی تهران درمورد برخورد با گرانی کلان آمادگی دارد و اقدام نیز کرده است، اما در بخش گرانفروشی خرد تعزیرات طبق قانون مکلف است که انجام وظیفه کند و امیدواریم حضور قوی تری داشته باشند.
 
دادستان تهران گفت: پیام جدید ریاست قوه قضاییه راه را برای برخورد با گرانفروشی که از دغدغه‌های مردم به شمار می‌رود، هموارتر کرده است.
 
جعفری دولت آبادی همچنین با هشدار به همه مفسدان اقتصادی، گفت: مردم مطئمن باشند، قوه قضائیه در برخورد با این افراد کوتاهی نخواهد کرد.
 
 
وی درباره شبهات مطرح شده در خصوص پرونده باقری درمنی گفت: باقری درمنی پس از ۹ جلسه محاکمه و پس از اعتراض محکوم و وکلا؛ حکم وی در دیوان عالی کشور تایید و برای اجرا به دادستانی اعاده شده است.
 
وی در پاسخ به ادعای مطرح شده مبنی بر این‌که پرونده حمید باقری درمنی به شعب ویژه ربط داده شده است، گفت: واقعا اینگونه نبوده و از سال ۸۵ تا ۹۷ سه پرونده در مورد این فرد مطرح بوده که دو پرونده اجرا شده و پرونده سوم که به اعدام محکوم شده در سال ۹۰ تشکیل شده است و هشت شاکی دارد و مجموع بدهی به دستگاه‌ها و افرادی که در این پرونده هستند هزار و صد میلیارد تومان است و ارزش قیری که ایشان گرفته و پول آن‌ها را نداده به قیمت روز ۹۰۰ میلیارد تومان است و بقیه بدهی به بانک‌ها و شرکت‌هایی است که در پرونده شکایت کردند.
 
دادستان تهران گفت: اتهام این فرد افساد فی الارض است که حتی فرض رضایت شکات هم، تاثیری در اجرا ندارد.
 
جعفری دولت آبادی با تاکید بر اینکه اساسا پرونده این فرد به دادگاه ویژه ارتباطی نداشت، ادامه داد: این پرونده با تشکیل دادگاه‌های ویژه همزمان شد و در شعبه ۱۵ مورد رسیدگی قرار گرفت، ولی برخی به دلیل اینکه در ذهن مردم شبهه ایجاد کنند، بیان کردند که این فرد در شعب ویژه محکوم و حقوق او تضییع گردیده است که این ادعا صحت ندارد و این فرد دو وکیل داشته ۹ جلسه محاکمه شده و در دیوان عالی نیز پرونده وی رسیدگی شده و مقدمات اجرا فراهم شده است.
 
جعفری دولت آبادی درباره ماجرای فرار دادن باقری درمنی نیز گفت: افرادی گزارش داده بودند که این فرد اقداماتی برای خروج دارد و گزارش‌ها پیگیری و با تلاش پلیس و نظارت دادستانی خنثی شد.
 
وی افزود: افراد مرتبط با باقری درمنی تلاش کردند به گونه‌ای وانمود کنند که گویی فرد بیگناهی است در حالی که هفت سال است به این پرونده رسیدگی کرده‌ایم و حتی متهم به اطاله دادرسی شده بودیم.
 
دادستان تهران این قبیل شبهه سازی‌ها را موید تلاش‌هایی برای عدم اجرای حکم دانست و گفت: این نوع احکام در صورتی که قطعی شود اجرا خواهد شد و در حال حاضر ۴۸ نفر در زندان داریم که در رابطه با ارز و فروش موبایل و ارز‌های موبایلی حکمشان اجرا شده است.
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۵°