ویژه برنامه‌های ۴۰ سالگی انقلاب در رسانه ملی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:20 - سه‌شنبه 12 فروردين 1399
کد خبر : ۶۵۲۹۶۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۹
رئیس خبرگزاری صدا و سیما: معاونت سیاسی رسانه ملی، پخش ویژه برنامه‌های ۴۰ سالگی انقلاب را آغاز کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  بیست و یکمین نشست ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور سید مهرداد سید مهدی رئیس خبرگزاری صدا و سیما، زهرا آیت اللهی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و نمایندگان معاونت‌های مختلف رسانه ملی برگزار شد.

در ابتدای این نشست نماینده معاونت سیاسی در ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توضیحاتی را درباره فعالیت‌های این معاونت، ویژه بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ارائه داد.

سید مهرداد سیدمهدی گفت: در معاونت سیاسی از همین امروز بخش‌هایی ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روی آنتن رفت و تصمیم مان این است که از هفته اول دی برنامه‌های مختلفی همانند گزارش‌های خبری، مستند‌های خبری و گفتگو با چهره‌های شاخص داخلی و بین المللی را در بخش‌های مختلف خبری پخش کنیم.

رئیس خبرگزاری صدا و سیما افزود: تصمیم داریم آثاری درباره اصول بنیادی، شعار و ارزش‌های انقلاب اسلامی و همچنین خدمات انقلاب اسلامی ارائه دهیم که از همین روز‌ها شروع می‌شود و تا پایان دهه فجر ادامه دارد.

وی گفت: در شبکه خبر نیز مجموعه‌های موشن گرافی، ۵۰ مستند، ۱۵ برنامه گفتگو محور و مستند‌هایی درباره دستاورد‌های مختلف انقلاب اسلامی تهیه شده است.

رئیس خبرگزاری صدا و سیما افزود: در خبرگزاری صدا و سیما ۵۷ گزارش در دست تهیه داریم، ۱۸ مستند کوتاه درباره دستاورد‌های مختلف انقلاب اسلامی نیز در دست تهیه است، همچنین تصمیم داریم گفتگو‌هایی را با تعدادی از چهره‌های داخلی و بین المللی صورت دهیم.

سیدمهدی گفت: محتوا و اینفوگرافی‌هایی نیز برای فضای مجازی تولید کرده ایم، همچنین ۳۳ مرکز استان گزارش‌های مختلفی همانند گزارش‌های یک تا یک و نیم دقیقه‌ای با عنوان آیا می‌دانید و با موضوع دستاورد‌های انقلاب اسلامی در دست تولید دارند.

وی درباره مستند‌های مختلف تولید شده در معاونت سیاسی افزود: باشگاه خبرنگاران جوان مستندی با عنوان «رؤیای برباد رفته» تهیه کرده است و مستند ۴۰ چراغ روشن نیز از نیمه دوم دی ماه روی آنتن خواهد رفت.

سیدمهدی ادامه داد: در اداره کل اخبار صدا بنا بر این است که از هفته دوم دی بخش‌هایی در پیک بامدادی و پیک نیمروزی پخش شود، ما یک مستند ۲۰ قسمتی با موضوع دستاورد‌های علمی پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای شبکه یک سیما تدارک دیده ایم.

رئیس خبرگزاری صدا و سیما گفت: مستند «میز و امضا» نیز در ۶ قسمت روی آنتن شبکه دو سیما خواهد رفت، در شبکه سه مستندی با موضوع دلایل صورت گرفتن انقلاب اسلامی پخش خواهد شد و در شبکه ۵ سیما نیز مستندی روی آنتن خواهد رفت.

سیدمهدی افزود: در اداره کل اخبار سیما از هفته اول یا دوم بهمن گفتگوی ویژه خبری به سمت بیان دستاورد‌های چهل سال انقلاب اسلامی می‌رود، همچنین برنامه‌های گفتگو محوری برای خبر ۲۰ و ۲۱ تدارک دیده شده است.

رئیس خبرگزاری صدا و سیما درباره فعالیت‌های بخش پژوهش معاونت سیاسی گفت: اداره پژوهش از سه ماه قبل پژوهش‌هایی را با موضوع دستاورد‌های انقلاب اسلامی آماده کرده است و اکنون صد پژوهش با این مضامین آماده شده است، البته این‌ها برنامه‌های شاخص ما به حساب می‌آید و برنامه‌های دیگری هم در دست تهیه و تولید داریم.

در ادامه این نشست عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز درباره فعالیت‌هایی که در کارگروه زنان و خانواده ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انجام شده است، گفت: یکی از مهمترین اهداف برگزاری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، آشنایی نسل امروز با انقلاب اسلامی است.

زهرا آیت اللهی افزود: پس از تحقیق و پژوهش‌هایی که انجام داده ایم به این نتیجه رسیده ایم که باید به قدم‌هایی که برای زنان و خانواده در طول این چهل سال برداشته شده است و نقشی که زنان و خانواده‌ها در مقاطع حساس همانند ۸ سال دفاع مقدس داشتند، بپردازیم.

وی گفت: سپس به سراغ صحبت‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری رفتیم تا از میان صحبت‌های آن‌ها به حقوق زنان بپردازیم، سپس سیاست گذاری‌هایی که برای زنان در طول ۴۰ سال انجام شده مورد بررسی قرار دادیم و به این نتیجه رسیدیم که فعالیت‌های بسیار زیادی در این زمینه انجام شده است که از آن‌ها می‌شود به قوانینی که در مجلس شورای اسلامی تصویب شده و سند ملی کودک و نوجوان که در بسیاری از موارد جامع‌تر از سند سازمان ملل است اشاره کرد.

آیت اللهی افزود: ما در این چهل سال قوانین زیادی در حمایت از زنان و کودکان تنظیم کرده و برنامه‌های اجرایی زیادی در این خصوص داشته ایم، برای بیان این مسائل زنانی را از جناح‌های مختلف انتخاب کردیم و تحقیقات گسترده تری انجام دادیم.

وی گفت: ما در بحث سواد آموزی، آموزش و پرورش، حضور زنان در جامعه، حضور زنان در دانشگاه، حضور زنان در حوزه‌های علمیه، حضور زنان در مجامع فرهنگی، علمی و ورزشی و در بخش امنیت زنان حرف‌های زیادی برای گفتن داریم، بیشتر زنان موفق ما در عرصه‌های ورزشی افراد معتقد و محجبه هستند، همچنین ما برای حضور بانوان در عرصه‌های بین المللی ورزشی پوششی را طراحی کرده ایم که بتوانند در عین داشتن حجاب بدرخشند و مدال کسب کنند.

آیت اللهی افزود: بسیاری از نهاد‌های ویژه بانوان پس از پیروزی انقلاب اسلامی بنا شده است که از آن‌ها می‌توان به بسیج، جهاد سازندگی، مراکز علمی و تخصصی ویژه بانوان و دانشگاه‌هایی ویژه بانوان اشاره کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مسأله مهم این است که این دستاورد‌ها با وجود حمله‌های همه جانبه دشمن به دست آمده است، اکنون زنان خارجی قضاوت‌های زیبایی از ایران دارند، برای مثال شنیده شده است که بانویی خارجی گفته است که اتفاق خوبی در ایران می‌افتد و آن هم حضور خانواده‌ها در اوقات فراغتشان در پارک هاست.

وی افزود: اطلاعات آماری جامع و دقیقی از دستگاه‌های مختلف جمع کرده ایم و آماده ارائه آن‌ها در برنامه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی هستیم.

در ادامه این نشست نماینده‌های معاونت‌های مختلف رسانه ملی درباره این موضوعات به تبادل نظر پرداختند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۵°