راه مقابله با تحریم، دل کندن از بیرون و نگاه به داخل

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:08 - سه‌شنبه 19 فروردين 1399
کد خبر : ۶۵۳۲۲۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد راه برون رفت از تحریم، قطع نگاه به بیرون و توجه به ظرفیت های داخل کشور است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  امیر سرتیپ امیرحاتمی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاورد‌های پژوهشی، فناوری و فن‌بازار که در محل دائم نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد، با اشاره به برخی از توفیقات نیروهای مسلح در عرضه پژوهش، فناوری و صنعت، تصریح کرد: همه بخش های کشور می توانند نیازهایشان را تامین کنند چراکه ظرفیت داخل کشور بسیار بالاست.

وزیردفاع افزود: کافیست نگاه به بیرون کشور قطع شود و تمرکز و توجهمان به داخل کشور باشد.

امیر حاتمی ادامه داد: با اعتماد به ظرفیت های درونی و اطمینان به جوانان حتما ما می توانیم شرایط تحریم را تبدیل به فرصت طلایی کنیم و اطمینان داشته باشید در پایان این دوره که کوتاه خواهد بود ملت ایران سرافراز خواهد بود.

وزیر دفاع با بیان اینکه اولویت برای ما در دفاع، خوداتکایی است، افزود: به همین دلیل به پژوهشگران نگاه ویژه‌ای داریم.

امیر حاتمی اضافه کرد: دانشگاه، پژوهش و پژوهشگاه‌ها را مانند قله‌های رفیعی می‌دانیم که دانش را در خود به امانت گذاشته اند تا ما از زلال جاری آن‌ها استفاده کنیم.

امیر سرتیپ حاتمی گفت: علاوه بر اینکه مجموعه بزرگ پژوهشی و تحقیقاتی در کشور شکل گرفته است، وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح نیز مجموعه بزرگ و قدرتمندی در این حوزه دارد و با این وجود حتی نمی‌توان گفت که یک درصد از ظرفیت بزرگ پژوهشی را استفاده می‌کنیم.

وی افزود: حقیقت این است که با همه فعالیت‌هایی که در این حوزه می‌شود، اما از یک‌دهم ظرفیت علمی نیز استفاده نشده و حدود یک میلیون دانشجوی کارشناسی ارشد، دکترا و استاد دانشگاه داریم که تاکنون از ظرفیت‌های این افراد به خوبی استفاده نشده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اشاره به ظرفیت بخش خصوصی گفت: بخش خصوصی دریای بیکران و ظرفیت بی‌نهایت است که امیدواریم بیشتر از قبل قدر این ظرفیت را بدانیم، زیرا بخش‌هایی در این مجموعه بسیار مهم و در عین‌حال گمنام هستند و خیلی کم به سراغ آن‌ها می‌رویم.

وی تأکید کرد: آزمایشگاه‌های تحقیقاتی، مکان‌هایی هستند که باید قدر آن‌ها را بیشتر از قبل بدانیم و فراموش نکنیم اگر می‌خواهیم شرکت‌های دانش‌بنیان توسعه پیدا کند، حتماً باید آزمایشگاه‌های تحقیقاتی را توسعه دهیم.

امیر سرتیپ حاتمی گفت: محور‌های آزمایشگاه‌های تحقیقاتی، استادان بنامی هستند که در کشور ما به‌میزان درخور توجهی فعالیت می‌کنند و در عین‌حال گمنام هستند. باید قدر آن‌ها را بدانیم و رابطه درست با آن‌ها داشته باشیم.
راه مقابله با تحریم، دل کندن از بیرون و نگاه به داخل کشور است
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح افزود: نگاهی که برای ارتباط با شرکت‌های دانش‌بنیان داریم نگاه درستی نیست و غلط‌ترین رابطه را با آن‌ها تشکیل می‌دهیم در حالی‌که باید از این شرکت‌ها حمایت کرد.

وی تأکید کرد: در حوزه دفاعی فعالیت‌های خوبی انجام شده و چند سال پیش نیز مقام معظم رهبری تأکید کردند که باید هرچه‌سریع‌تر به تولید محصول برسیم و ما در وزارت دفاع توانستیم این امر را محقق کنیم، اما به ارتقاء کیفیت نیاز داریم و این ارتقاء کیفیت در شرایط کنونی که تحریم هستیم اهمیت ویژه‌ای دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۱۴°