کاهش 6 درصدی ورودی زندانیان مواد مخدر

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:52 - جمعه 20 تير 1399
کد خبر : ۶۵۳۴۴۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۵
رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی: ورودی زندانیان مواد مخدر به زندان‌ها ۶ درصد کاهش داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور امروز در مراسم مبادله تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: با انجام این تفاهم‌نامه مشکل معتادان متجاهر را ابتدا از استان تهران و بعد کشور جمع‌آوری می‌کنیم.

وی ادامه داد: معتادان متجاهر بخشی از جرایم را به دوش می‌کشند و سرقت‌های خُرد، نتیجه رفتاری این افراد است که در منظر مردم اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به تأکیدات مسئولان کشور در کاهش آسیب‌های اجتماعی یادآور شد: باید همه دستگاه‌ها در این خصوص با یکدیگر همکاری و هم‌افزایی داشته باشند.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور افزود: سازمان زندان‌ها مفتخر است که در سال جاری در حوزه جرایم مرتبط با مواد شاهد کاهش در ورودی مواد مخدر به میزان ۶ درصد جمعیت کیفری در زندان‌ها هستیم، ضمن اینکه موجودی ما در حوزه موادمخدر نیز در زندان‌ها نیم درصد کاهش داشته است.

مصطفی محبی مدیرکل زندان‌های استان تهران نیز در این مراسم با اشاره به توافق صورت گرفته بین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و اداره‌کل زندان‌های استان تهران مبنی بر ایجاد مراکز درمانی دولتی و مجاز نگهداری درمان و کاهش آسیب معتادان اظهار داشت: براساس موضوع ماده ۱۶ اصلاحیه قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر مصوب سال ۷۶ اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی فشافویه از ۱۸ بهمن سال ۹۵ اقدام به پذیرش، غربالگری، درمان و نگهداری معتادان متجاهر کرده است.

وی ادامه داد: در سال ۹۵، ۸۹۶ نفر مددجو در این مرکز پذیرفته شد که این تعداد در سال ۹۶ به یک هزار و ۸۴۷ نفر و در سال ۹۷ نیز ۳ هزار و ۳۹۶ نفر بوده است، ضمن اینکه مجموع مددجویان پذیرفته شده در این مرکز تاکنون ۸ هزار و ۱۳۹ نفر بوده است.

مدیرکل زندان‌های استان تهران بیان داشت: انجام فرایند اسکان مددجویان در این مرکز در سه مرحله پذیرش شامل غربالگری، ثبت اطلاعات و تشکیل فرم مراقبت بدو ورود انجام می‌شود و در مجموع خدمات روزانه ارائه شده تاکنون ۶۵۸ هزار و ۱۹۶ نفر روز بوده است
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°