شیر رام شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:53 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۶۵۳۸۹۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
شیری که در مغازه ها عرضه می شود با قیمتی نزدیک به ارقام مصوبه ستاد تنظیم بازار در اختیار مشتری قرار می گیرد اما بهای سایر محصولات لبنی همچنان بالاتر از قیمت های مصوب است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 پس از گذشت دو هفته از ابلاغ مصوبه اصلاح قیمت لبنیات، بهای شیر کم چرب تا حد زیادی به رقم تصویب شده نزدیک شده و اغلب کارخانجات مصوبه را رعایت می کنند، اما ماست و پنیر همچنان با قیمت های اصلاح شده فاصله دارند.
 
گزارش میدانی روحی، خبرنگار شبکه خبر از سطح شهر حکایت از این دارد که شیر، به ویژه نوع کم چرب آن بین 50 تا 200 تومان بالاتر از نرخ های مصوب عرضه شده اند، اما قیمت ماست، گاهی تا 2 هزار تومان بیشتر از رقم اعلام شده است.
 شیر رام شد
باکری، دبیر انجمن صنایع فراورده های لبنی درباره نحوه برخورد با کارخانجات متخلف گفت: در صورت شکایت مشتریان، سازمان حمایت از مصرف کنندگان برای کارخانه متخلف تشکیل پرونده داده و آن را به تعزیرات معرفی می کند.
 
وی اضافه کرد برخلاف مصوبه اصلاح قیمت ها که قیمت شیر خام را هر کیلوگرم 2000 تومان مشخص کرده است، تا این لحظه دامداران بزرگ شیرخام را کمتر از 2200 تومان عرضه نکرده اند.
 
مقدسی، رئیس انجمن صنفی گاوداران با رد این موضوع، تاکید کرد: قیمت شیر خام، تحویل در درب کارخانه همان 2000 تومان است، اما 100 تومان کرایه نیز به آن تعلق می گیرد و مابقی مبلغ اضافه شده نیز، جوایز بهداشتی چربی شیر است.
شیر رام شد 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°