فرودگاه لوگانسک همچنان در کنترل مخالفان- ماریوپول در آستانه سقوط
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۶۵۴۷۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۴
تشدید درگیری ها در شرق اوکراین
مناطق شرقی اوکراین همچنان عرصه درگیری ارتش و مخالفان دولت است. این در حالیست که تحرکات دیپلماتیک هم برای توقف درگیری ها نتیجه ملموسی در بر نداشته است. این ناآرامی ها تاکنون هزاران کشته و صدها هزار آواره در پی داشته است.
فرودگاه لوگانسک همچنان در کنترل مخالفان/ ماریوپول در آستانه سقوط

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، درگیرهای ارتش و مخالفان دولت در مناطق شرقی اوکراین ادامه دارد. مخالفان روز گذشته توانستند فرودگاه لوگانسک را از کنترل ارتش خارج کنند. هم اکنون درگیری های پراکنده در پایانه فرودگاه لوگانسک ادامه دارد و نظامیان ارتش که بر بالای برخی ساختمان های اطراف فرودگاه مستقر هستند به طرف کسانی که به منطقه نزدیک می شوند تیراندازی می کنند.

فرودگاه لوگانسک همچنان در کنترل جدایی طلبان

گزارش ها حاکیست درگیری ها در اطراف شهر مهم ماریوپول هم ادامه دارد و مخالفان دولت اوکراین به پیشروی‌های خود در این منطقه ادامه می دهند. کیف اعلام کرده ، پانزده تن از نظامیان ارتش در بیست و چهار ساعت گذشته در درگیری‌ها کشته شده اند .

فرودگاه لوگانسک همچنان در کنترل جدایی طلبان

خبرها حاکیست، پترو پروشنکو رئیس جمهور اوکراین، رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور را در پی شکست های اخیر برکنار کرد .
در همین حال آمریکا از برگزاری رزمایش های نظامی سالانه با متحدانش تا دو هفته آینده در غرب اوکراین خبر داد. ناتو هم اعلام کرد یک نیروی پیشتاز واکنش سریع شامل تعداد قابل توجهی از نیروهای انگلیسی برای مقابله با مردم شرق اوکراین تشکیل می دهد .

وزیر امور خارجه روسیه هم باردیگر از آمریکا خواست با استفاده از نفوذ خود در کیف برای برقرای صلح در اوکراین کمک کند. کمیساریای عالی آوارگان سازمان ملل اعلام کرد مناقشه در اوکراین بیش از نیم میلیون نفر را آواره کرده است. پیشتر روسیه شمار آوارگانی را که به این کشور پناه برده بودند بیش از یک میلیون نفر اعلام کرده بود.

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °