سالگرد قیام ملی در مقابل فتنه گران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:22 - پنجشنبه 01 آبان 1399
کد خبر : ۶۵۵۳۷۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
مردم ولایت مدار سراسر کشور امروز ،9 دی؛ روز بصیرت ومیثاق امت با ولایت؛ را با برپایی راهپیمایی باشکوه گرامی داشتند..
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مراسم بزرگداشت حماسه نهم دی، با شعار «چهل سال ولایتمداری، بصیرت و استقامت؛،رمز ماندگاری انقلاب اسلامی» در میدان امام حسین (ع) تهران برگزار شد.
 
سالگرد قیام ملی در مقابل فتنه گران
 
شرکت کنندگان در این راهپیمایی عظیم، حماسه 9دی را نماد عزت مردم ایران می دانند؛ روزی که دست ها برای بیعت به سمت ولایت رفت تا حماسه ای ماندگار در تقویم کشور ثبت شود.
مردم ولایت‌مدار و همیشه در صحنه، پایتخت همراه با سراسر کشور امروز با تأسی از ولایت فقیه و در حمایت از ستون مستحکم خیمه نظام و انقلاب اسلامی در راهپمایی باشکوه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت شرکت کرده و بار دیگر توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی را خنثی و برگ زرین دیگری را در دفتر افتخارات خود ثبت کردند.

راهپیمایان در تهران که از ساعت‌ها قبل از شروع رسمی مراسم یوم‌الله 9 دی، در میدان امام حسین گردآمدند با شعارهای کوبنده انزجار خود از استکبار جهانی و در رأس آن آمریکای جنایت‌کار و اسرائیل غاصب را به نمایش گذاشتند.

مردان و زنان ولایی تهران با شعارهای الله اکبر، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، ولایت فقیه اصل دین است محور اتحاد مسلمین است، مرگ بر ضد ولایت فقیه و مرگ بر فتنه‌گر حرمت‌شکنی فتنه‌گران در عاشورای 88 را محکوم کرده و بار دیگر حمایت خود از نظام جمهوری اسلامی را به اثبات رساندند.
 
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در این مراسم گفت: ایران در تمامی دوران ها نشان داده است که هنر شکست دادن آمریکا را دارد.
سردار حسین سلامی افزود: ملت بزرگ ایران بعد از 40 سال بارها نشان داده است که آفرینشگر روزهای الهی بوده است و حداقل می توان تا 9 آبان سال 88 پنج یوم الله را که در آن ملت بزرگ ایران آمریکا را شکست داده است،  نام برد.
 
سالگرد قیام ملی در مقابل فتنه گران
 
وی ادامه داد: اولین یوم الله 22 بهمن سال 57 بود که ملت ایران توانست ضربتی جبران ناپذیر بر سیاست های جهانی و منطقه ای بزند و با سقوط شاه یک زلزله سیاسی را بر پیکره استعمار وارد کند که همچنان زنجیره شکست های آن آمریکا را رنج می دهد.
سردار سلامی گفت: در آنجا ملت ایران آمریکا را به زانو درآورد و اولین شکست آمریکا در جهان بود که به نام این ملت ثبت شد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: اما واقعه شگفت انگیز دیگری که بارها بر علیه آمریکا اتفاق افتاد اشغال خانه آنان در ایران بود که تیر خلاص توسط جمهوری اسلامی ایران زده شد و انقلابی بزرگ تر از انقلاب اول صورت گرفت.

وی ادامه داد: بعد از آن دوباره یک یوم الله دیگری آفریده شد آنگاه که نیروهای آمریکا در بیابان های طبس با مأموریت شن های روان در آتش سوختند و این بار ایران اسلامی با صلابت نشان داد که هنر شکست دادن آمریکا را دارد. 
 
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: نهم دی ماه پیروزی آشکار دیگری بود که نشان داد ملت ایران در مقابل همه نیروهای جهانی با صلابت و آرامش و ایمان می ایستد و از هیچ قدرتی شکست نمی خورد.
سردار سلامی در توصیف این روز ادامه داد: یوم الله برجسته و درخشان به نام ملت بزرگ ایران تحت رهبری های حضرت آیت الله خامنه ای در نهم دی ماه باز هم  مانند یک خورشید فروزان در سپهر افتخارات این ملت درخشید.
وی افزود: در آن روز باشکوه و خاطره انگیز و فراموش نشدنی ، ملت عزیز ایران تاریخ جدیدی را ساخت و این بار ائتلاف همه قدرتهای شیطانی را که مصمم بودند  از فرصت فتنه برای رسیدن به رویایشان یعنی براندازی نظام برسند، این آروزی مشترک دشمنان را یکجا در گورستان بزرگ این سرزمین دفن کرد. 
 
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: نهم دی روزی است که ملت ایران آرزوها و اهداف دشمنانمان را تشییع جنازه و پس از آن تدفین کردند و شکوه و عظمت یک ملت را در منظر و مرعای  جهان به نمایش گذاشتند و ایران حقیقی را به همه عالم نمایاندند.
سردار سلامی افزود: در فتنه 88 که قدرت های بزرگ برای سیطره مجدد بر این سرزمین اندیشیده بودند این بار جنگ به جای بیابان ها به خیابان ها کشیده شده بود، دشمن به جای تصرف سرزمین به دنبال تسخیر قلب و ذهن مردم ایران بود.
وی خاطرنشان کرد:  دشمن فکر می کرد که می تواند این ملت را از ارزش ها و آرمان ها و اعتقادات و باورها و دستاوردهای بزرگ انقلاب و رهبر عزیز و عظیم الشان جدا کند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه فتنه گران زمینه یک بسیج جهانی علیه این ملت را فراهم کرده بودند ،گفت: فتنه به تعبیر قرآن از قتل و جنگ بزرگ تر و شدیدتر است.
سردار سلامی تصریح کرد: عبور از فتنه 88 از دفاع مقدس سخت تر و بسیار سهمگین تر بود زیرا آنها تمام هویت، موجودیت ، استقلال، آزادی و آگاهی ملت را نشانه گرفته بودند.
وی تاکید کرد: آنها آمده بودند تا بجای اینکه در راه انقلاب و آرمان های این ملت فدا شوند ، عکس  شهیدانمان عمل کردند و ملت ، آرمان ها، اهداف و دستاوردهای انقلاب را می خواستند به پای خود قربانی کنند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: آنها آشوب و امنیت را بر قلب سرزمینی آوردند که ملت در حوادث بزرگ ماقبل آن توانسته بود تمرکز استکبار را بر این سرزمین بهم بزند و آنها را در میدان وسیع تر منطقه ای منتشر، منهزم و پراکنده سازد.
سردار سلامی با تاکید بر اینکه فتنه گران دوباره زمینه اشتهاآوری دولت های بزرگ برای تمرکز بر قلب سرزمین را فراهم کردند، افزود: آنها کاری کردند که در قلب همه آنها که مرضی بود ، طمع برای غلبه بر ملت ایران رشد کرد، اشتهایشان تحریک شد و فکر کردند می توانند این ملت را از انقلاب خود پشیمان کنند.

وی ادامه داد: حادثه فتنه واقعیت بسیار مرموز ، خطرناک و ویرانگری بود که هزاران میلیارد تومان به اقتصاد این کشور ضرر زد و چهره مشعشع و نورانی مردم سالاری این نظام را که در جهان رکورد زده بود چنگ زدند.
سردار سلامی گفت: آشوب ها و فتنه ها در داخل ، این تصور را در قدرت های بیرونی بوجود آورد که ثبات داخلی نظام متزلزل شده است و در منطق مناسبات بین الملل هرگاه نظام امنیت داخلی کشور سست شود قدرت سیاست خارجی او هم کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه  این طمع در دل دشمنان ما برای هجوم مجدد به این ملت کمک می کرد ، افزود: حال همه قضاوت کنید آیا چیزی جز قیامت آشکار و محاربه با این ملت بر جبین سران فتنه و اصحاب آن شایسته است؟
سردار سلامی خاطرنشان کرد: بنابر این نهم دی ماه روزی است که ملت ایران آرزوها و اهداف دشمنانمان را تشییع جنازه و پس از آن تدفین کردند و شکوه و عظمت یک ملت را در منظر و مرعای  جهان به نمایش گذاشتند و ایران حقیقی را به همه عالم نمایاندند.

وی تصریح کرد: 9 دی تصویر زیبای تجلی شکوه ملت است و درود بر همه آنهایی که آمدند تا همه تجربیات تاریخ صدر اسلام و تاریخ ایران با تجربیات تلخ را دیگر تکرار نکنند و ملت ایران می دانست و از تاریخ درس گرفته بود که اگر ولی زمان خود را تنها بگذارد حادثه مسجد کوفه تکرار می شود.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:  ملت ایران می دانند که اگر به موقع و قوی عمل نکنند دوباره حادثه 28 مرداد تکرار می شود و مستکبران بر شئون سیاسی ، امنیتی و  فرهنگی این سرزمین حاکم خواهند شد.
 سردار سلامی در ادامه سخنانش در مراسم 9 دی افزود: ملت ایران همه تجربیات و نگرش های تاریخی خود را به صحنه آورد و آفرینشگر یک واقعه ماندگار در تاریخ شد.

وی با بیان اینکه 9 دی اغاز یک تاریخ جدید است ، گفت: 9 دی روز ورود هویت اصیل و حقیقی ملت ایران در عرصه مقاومت در مقابل دنیای استکبار است، گوارای شما باد شهد شیرین این عظمت و ظهور زیبا، که در عالم شما درخشید.
سردار سلامی افزود: ملت ایران به قوت رهبر حکیمش نشان داد در همه حوادث اگر دنیای استکبار یا دیگر دشمنان هر فتنه ای را آغاز کنند، خاتمه دهنده آن ملت ایران است و آن که شکست حقیقی را دریافت می کند، دشمن است.
وی گفت: اگر تهدیدی را علیه ملت ایران عملی کنند، آن کسی که تهدید را خاموش می کند، ملت ایران است.

سردار سلامی افزود: اگر بخواهند تحریمی بر ملت ایران وارد کنند، پیروز حقیقی باز هم ملت ایران است، این سنت الهی است ای مردم بزرگ نور خدا هرگز در این سرزمین خاموش نمی شود.
وی گفت: ای خدای بزرگ شاهد باش ما هرگز امامخود را در هیچ صحنه سختی تنها نخواهیم گذاشت.
سردار سلامی گفت: ای خدای بزرگ شاهد باش ما پشت سر رهبر بزرگمان قله های بزرگ را به اذن تو فتح خواهیم کرد ما را در این راه نصرت عنایت کن.
وی افزود: ملت ایران توانست همه زخم های ناشی از این فتنه بزرگ را ترمیم کند ، دوباره ملت ایران ارتفاع گرفت و تراز جهانی خود را تغییر داد.
سردار سلامی افزود: شکوفه های پیشرفت های بزرگ در این سرزمین دیده می شود ، امروز شما می بینید که مقاومت های مردم ایران به کمک الهام بخشی رهبرمان در سایر بلاد اسلامی پاسخ داده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: آمریکا زمانی که دید فتنه و عوامل آن شکست خورده است، اعلام کرد زمان تحریم بر ایران است.
سردار سلامی در مراسم گرمیداشت 9 دی افزود: نکته مهمی که باید اینجا تأکید کنیم این است که قبل از رسیدن به فضای امروز ، رهبر عزیز و بزرگوارمان بزرگترین نقش را در تمام این پیچیدگی ها و سختی های کشور داشتند و هدایت این امت را عهده دار بودند و اندیشه ایشان بود که فتنه را با شکست مواجه کرد.

سردار سلامی افزود: ایشان در مواجهه با فتنه سال 88 حلیم بودند و شرح صدر به خرج دادند و خداوند برای اسلام به رهبر ما شرح صدر عنایت کرد و او را همچون ستاره ای هدایت کننده در آسمان این امت نشاند و او با الهام بخشی از خود بذر آگاهی بخشی و ایمان را در دل های ما کاشت تا شاخه های انقلاب در سراسر دنیا به ثمر بشیند.
وی ادامه داد: انقلاب پس از فتنه 88 به پیشرفت خود ادامه داد هر چند فتنه عامل تحریم اقتصادی بود و بولتون در آن زمان اعلام کرد که بعد از شکست فتنه، زمان تحریم ملت ایران است.

سردار سلامی تصریح کرد: فتنه زمینه ساز تحریم بود و ملت ایران همچنان از این فتنه و تحریم رنج می برد اما امروز نفوذ منطقه ای ما بخش های مهمی از سیاره زمین را دربر گرفته و نفوذ آرمان ها و اصالت آرزوها، نفوذ روح عدالت خواهی و استکبارستیزی و نفوذ اندیشه های تابناک این رهبر بزرگ توانسته است بخش های مهمی از جهان اسلام را از سیطره مستکبران نجات دهد.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: امروز از مرز موازنه با دشمنانمان گذشته ایم و گزینه نظامی، مردود و ناممکن است زیرا ایران به اندازه کافی قدرت انباشته است که در زمین، هوا و دریا راه را بر متجاوز نیرومندی همچون آمریکا ببندد. 
 
مراسم گرامیداشت یوم الله نهم دی ­در میدان امام حسین (ع) تهران  با قرائت قطعنامه ای در پنج بند پایان یافت.
متن کامل این قطعنامه به این شرح است: «یوم‌الله ماندگار نهم دی ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، روز نمایش معجزه الهی و تجلی وحدت عاشورایی ایران اسلامی حول محور ولایت ونماد ولایتمداری است که بادست قدرت الهی و عینیت بخشیدن به تکلیف گرایی و عمل به هنگام برگرفته از دیانت، بصیرت و دشمن شناسی امت، حماسه‌ای بی‌بدیل خلق و با حضور خودجوش مردم در صحنه و شرکت در عظیم‌ترین راهپیمایی تاریخ، فتنه رذیلانه آمریکایی- صهیونیستی را در هم پچید اینک در نهمین سالگرد این حماسه ماندگار و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حمد و سپاس پروردگار منان و با بانگ رسا و دشمن شکن «الله‌اکبر - خامنه‌ای رهبر» اعلام می‌داریم:

1-ولایتمداری، بصیرت و استقامت رمز ماندگاری انقلاب اسلامی و حراست از نعمت بی‌بدیل الهی و ولایت فقیه این رکن رکین نظام اسلامی را وظیفه شرعی و ضامن ثبات و امنیت کشور و مهار فتنه‌ها دانسته و آمادگی تا پای جان برای اطاعت محض و بی‌چون و چرا از فرامین و رهنمودهای حیات بخش مقتدای عظیم‌الشان امت اسلامی و رهبر عزیزتر از جان مان را اعلام می‌نماییم.
2-فتنه آمریکایی- صهیونیستی سال 88 کودتای بین‌المللی با الگوی اهریمنی انقلاب رنگین و جنگ نرم برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بودکه با دست قدرت الهی، هدایت‌های حکیمانه امام المسلمین، بصیرت، دشمن‌شناسی و عمل به هنگام مردم متدین و سلحشور با شکست مواجه شد لکن همنوایی سران داخلی فتنه با دشمنان خارجی، گناهی بس عظیم و نابخشودنی است که هر گونه تلاش مذبوحانه‌ برای تطهیر جرم و جنایت غیرقابل عفو و بخشش آنها را شدیدا محکوم می‌نماییم.
3- با تشدید سیاست‌های خصمانه نظام سلطه و تلاش مذبوحانه معاندین برای التهاب آفرینی و کاهش امید و اعتماد مردم به نظام اسلامی از طریق جنگ روانی و اقتصادی، لازمه نصرت و استیلا بر تنگناهای کنونی را هوشیاری و استقامت همگان، جامه عمل پوشاندن به اقتصاد مقاومتی درون‌زا و اقدامات عملی مسئولین با تلاش حداکثری برای تحقق مطالبات به حق مردم و برخورد جدی با پدیده شوم گرانی و تورم بی‌سابقه ماه‌های اخیر می‌دانیم.
4-اهتمام مجدانه مسئولین در صیانت از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی و پایبندی به استقلال همه جانبه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی و حساسیت توام با حفظ روحیه انقلابی در برابر دشمنان عنود خاصه شیطان بزرگ آمریکای جهانخوار با استعانت از ذات قدس احدیت جل و علا و اتکا به توانمندی‌های داخلی و دل نبستن به بیگانگان را جهاد کبیر و لازمه غلبه بر کارزار ددمنشانه استکبار جهانی و عبور عزتمندانه از فتنه جاری می‌دانیم.
5- با آگاهی از توطئه‌های استکبار جهانی، مراقبت مسئولان کشور و رصد هوشمندانه تحرکات به منظور به شکست انجامیدن جنگ ترکیبی تحمیلی آمریکای سلطه‌جو، عملیات روانی ضد انقلاب و رسانه‌های وابسته در راستای شبهه‌افکنی، سیاه‌نمایی، آشوب و القای ناکارآمدی نظام دینی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در سال 1398 اقدامات روشنگرانه همراه با تبیین دستاوردهای گران‌سنگ نظام اسلامی را خواهانیم.» 
 
 
در بیشتر شهرهای دیگر کشور نیز در سالروز حماسه نهم دی ، مراسم ویژه ای برگزار شد . فصل مشترک اجتماعات امروز و قیام نه دی 88 اثبات همراهی و همدلی ملت در دفاع از آرمان های انقلاب بود.
 
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۲°