تجهیز قایق های رادارگریز سپاه به موشک های جدید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:43 - يکشنبه 09 آذر 1399
کد خبر : ۶۵۵۶۰۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
فرمانده نیروی دریایی سپاه اعلام کرد: قایق های تندروی این نیرو رادار گریز و مجهز به موشک های جدید می شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  دریادار تنگسیری تاکید کرد: در نیروی دریایی سپاه سرعت و تحرک بالا در انجام ماموریت ها همواره مورد توجه است.
 
وی با تاکید بر اینکه روز به روز توان این نیرو افزایش می یابد، اعلام کرد: به دنبال رادار گریزی و چابکی بیشتر قایق های تندرو سپاه به منظور انجام ماموریت های محوله هستیم.
 
به گفته این فرمانده ارشد سپاه 'موشک های جدید بسیار چابکی در حال تعبیه شدن بر روی شناورهای نیروی دریایی سپاه هستند.
 
'سردار تنگسیری خاطرنشان کرد: این موضوع نشان می دهد که نیروی دریایی سپاه سازمانی چابک، با سرعت بالا و به روز در منطقه خلیج فارس است.
 
سرعت قایق های سپاه افزایش می یابد
 
وی با بیان اینکه 'سپاه پاسداران سریع ترین قایق های تندرو جهان را در اختیار دارد'، گفت: در حال کار کردن بر روی قایق های تند رو با سرعت 80 نات و بیشتر از آن هستیم و در آینده ای نزدیک برای ساخت قایق هایی با سرعت بیش از 80 نات نیز اقدام خواهیم کرد.
 
آمریکایی ها در خلیج فارس رصد می شوند
 
فرمانده نیروی دریایی سپاه در بخش دیگری از صحبت ها خود در رابطه با حضور ناو گروه آمریکا در خلیج فارس گفت: بیگانگان در منطقه حضور دارند اما در آب های ما نیستند و حتی در آب های تحت نظارت ما نیز حضور پیدا نمی کنند؛ آنان در آب های سرزمینی کشور های دیگر و در آب های بین المللی حضور دارند.
 
دریادار تنگسیری عنوان کرد: ما دائما آنها را رصد می کنیم و اشراف کاملی روی این نیروهای بیگانه داریم.
 
وی یادآور شد: بارها به مردم محترم منطقه خلیج فارس گفته ایم که ما حاضر و قادر هستیم، امنیت خلیج فارس را به همراهی کشورهای منطقه تامین کنیم.
 
فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه وجود بیگانگان در منطقه می تواند مشکلات امنیتی ایجاد کند، گفت: اگر یکی از ناوهای اتمی در منطقه دچار مشکل شود، می تواند آسیب های زیست محیطی بسیاری را به ویژه در یک خلیجی بسته ایجاد کند که تا سال های طولانی منطقه را درگیر خواهد کرد.
 
دریادار تنگسیری حضور بیگانگان در منطقه را مخل امنیت دانست و اظهارداشت: ما می توانیم این امنیت را به واسطه برگزاری رزمایش های مشترک و هم افزایی که با کشورهای منطقه داریم ایجاد کنیم.
 
وی گفت: ما مسلمان هستیم و دست برادری به سمت برادران مسلمان خود دراز می کنیم؛ این یک سرافکندگی برای کشورها است که دولتمردان آنها وابسته به بیگانگان باشند.
 
بر اساس اعلام رسانه های غربی ناو هواپیمابر« یواس‌اس‌ جان سی‌استنیس» به عنوان نخستین کشتی جنگی آمریکا پس از خروج این کشور از توافق هسته ای ایران 30 آذر وارد خلیج فارس شده است.
برچسب ها: تجهیز ، قایق ، شناور ، سپاه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°