تخلف دو شرکت در استفاده از ذرت دامی بجای ذرت انسانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:49 - سه‌شنبه 01 مهر 1399
کد خبر : ۶۵۵۸۰۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۱
سخنگوی سازمان تعزیرات از تخلف دو شرکت در استفاده از ذرت دامی بجای ذرت انسانی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  سید یاسر رایگانی در نشست خبری امروز با اشاره به ماجرای استفاده از ذرت دامی برای مصارف انسانی توسط دو شرکت معروف گفت: با ارجاع گزارش از سوی وزارت بهداشت در این خصوص، دو پرونده در شعب تعزیرات حکومتی استان البرز تشکیل شده است.
 
دو محموله به میزان 2 هزار تن که با ارز 4200 تومانی وارد کشور شده بود توقیف شده است که متأسفانه حدود 700 تن از این ذرت‌ها بدون رعایت کمترین نکات بهداشتی، در فضای باز نگهداری می شدند.
 
همچنین سخنگوی سازمان تعزیرات درباره عملکرد از ورود حدود 400 هزار پرونده در 9 ماهه گذشته به سازمان تعزیرات خبر داد. سخنگوی سازمان تعزیرات درباره عملکرد سازمان تعزیرات در 9 ماهه منتهی به دی‌ماه گفت: در این مدت حدود 400 هزار پرونده وارد شعب کشوری سازمان تعزیرات شده است که این میزان رشدی 11 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

سخنگوی سازمان تعزیرات با بیان اینکه جرایم مربوط به این میزان پرونده با رشد 26 درصدی به 70 هزار میلیارد ریال رسیده است گفت: 279 هزار و 366 پرونده مربوط به حوزه کالا و خدمات بوده است که متخلفین آنها به پرداخت جرایمی بالغ بر 35 هزار میلیارد ریال محکوم شده‌اند.

وی درباره پرونده‌های حوزه بهداشت و درمان گفت: 34 هزار پرونده در این حوزه تشکیل شده است که 145 میلیارد ریال جریمه نیز برای متخلفان صادر شده است.

رایگانی با اعلام تشکیل 30 پرونده برای شرکت‌های لبنی در 9 ماهه گذشته گفت: از این تعداد، 5 پرونده در شعب تجدیدنظر است که از این 5 مورد، دو شرکت به پرداخت بیش از 410 میلیارد ریال جریمه محکوم شده‌اند که فعلا نمی‌توان اسامی آنها را اعلام کرد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به بازار ملتهب گوشت،‌ مرغ و لبنیات گفت: در جلساتی که ستاد تنظیم بازار برای قیمت‌گذاری تشکیل می‌شود، نمایندگان تمام اصناف مرتبط حضور دارند و قیمت نهایی با اطلاع آنها وضع می‌شود ولی متأسفانه شاهد هستیم بعد از اعلام قیمت‌ها، در سطح بازار بازهم تخلفاتی مانند گران‌فروشی رخ می‌دهد. به عنوان مثال در حوزه لبنیات با وجود اینکه اعلام شد قیمت برخی اقلام باید کاهش پیدا کند، نه‌تنها شاهد کاهش قیمت نبودیم، بلکه بازهم قیمت برخی اقلام لبنی افزایش پیدا کرد.
وزیر صنعت و وزیر جهاد کشاورزی تاکنون بارها درباره قیمت مصوب مرغ صحبت کرده‌اند اما در سطح بازار توجهی به این حرف‌ها نمی‌کنند و از اجرا و پذیرش تصمیمات سر باز می‌زنند.

وی با بیان اینکه در روزها و هفته‌های آینده سازمان تعزیرات ورود جدی‌تری به بازار کالاهایی مانند لبنیات، مرغ و گوشت خواهد داشت گفت: در دو ماه گذشته، متأسفانه بحث قاچاق دام افزایش یافته است که در این زمینه 613 پرونده به ارزش 55 میلیارد تومان تشکیل شده است که برای 439 مورد حکم محکومیت صادر شده است.

رایگانی با تأکید بر اینکه نظر ما این است که بارگیری هرگونه دام بدون همراه داشتن اسناد و مدارک مربوطه، قاچاق محسوب می‌شود، گفت: در برخی از استان‌ها حتی گزارش مربوط به قاچاق دام مولد داشته ایم.
برچسب ها: تعزیرات ، رایگانی ، ذرت
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۰°