درخواست گمرکی بخش خصوصی از دولت و مجلس

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:08 - سه‌شنبه 29 بهمن 1398
کد خبر : ۶۵۵۹۲۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۵
عضو اتاق بازرگانی خطاب به نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی، سرعت در ترخیص کالاهای موجود در گمرک را خواستار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ابراهیم جمیلی در برنامه تیتر امشب همچنین حمایت مجلس و دولت از طرح وزارت صمت برای نوسازی صنایع پیش از عیدرا خواستار شد و گفت: در شرایط فعلی که حال و روز تولید خوب نیست همه باید به منافع ملی فکر کنیم و دست به دست هم دهیم و از تولید کالاهای ایرانی حمایت کنیم.
 
عضو اتاق بارگانی افزود: باید راه های رفتن سرمایه به بخش غیر مولد را ببندیم و کاری کنیم که سرمایه جذب تولید شود.
 
کمک کنید کالاهای موجود در گمرک ترخیص شوند 
 
جمیلی با بیان این که همراه با تولید باید به رونق بازار هم توجه کنیم گفت: اولا نباید کالاهایی که مشابه داخلی دارند وارد شود، ثانیا باید رونق را به بازار برگردانیم وقتی کالایی که تولید می شود مشتری نداشته باشد کارخانه های ما نمی توانند با ظرفیت کامل کار کنند و این باعث می شود قیمت تمام شده کالا بالا رود و توان رقابت با کالاهای خارجی را از دست بدهیم و این که کارخانه ها با ظرفیت 20 تا 30 درصد فعالیت می کنند قابل قبول نیست.
 
این تولیدکننده با بیان این که عمده کالاهای صد در صد ایرانی پایه معدنی دارند گفت: اولین کاری که باید بکنیم این است که کارخانه ها با ظرفیت کامل، تولید کنند و باید کالایی را تولید کنیم که صرفه اقتصادی داشته باشند.  
 
رحیم زارع نایب رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی دیگر مهمان برنامه درباره طرح قانون جدید استفاده حداکثری از توان تولید داخل گفت: طرح جدید این قانون کامل تر است و اشکالات قانون قبل را ندارد. 
 
کمک کنید کالاهای موجود در گمرک ترخیص شوند
 
این نماینده مجلس با اشاره به مزیت های طرح جدید گفت: ممنوعیت ثبت سفارش کالاهایی که تولید داخلی دارند، ممنوعیت تبلیغ کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند، فراگیری قانون که شامل همه نهادهای عمومی، غیر دولتی و دولتی می شود و گشایش ال سی ارزی به شیوه ای که به نفع تولیدکننده باشد.
رحیم زارع گفت: در طرح جدید بحث تامین اجتماعی به خوبی دیده شده است و این طرح با این که به ضرر تامین اجتماعی نیست ولی فضاسازی هایی علیه بند 11 آن که مربوط به همین بحث تامین اجتماعی و بیمه است کرده اند.
 
نایب رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی درباره دیده نشدن مشوق هایی برای تولیدکنندگان موفق در طرح قانون جدید گفت: در بحث مالیات بر ارزش افزوده و در بحث تسهیلات مواردی هست که می توان آن را به مشوق تفسیر کرد.
 
وی با بیان این که باید کاری کنیم که قیمت تمام شده محصولات کاهش یابد افزود: در شرایط فعلی تولیدکننده ای موفق است که تولید با کیفیت داشته باشد.
 
کمک کنید کالاهای موجود در گمرک ترخیص شوند 
 
کیومرث فروتنی مدیر اجرای قانون استفاده حداکثری از توان تولید داخل دیگر مهمان برنامه گفت: مهمترین پیام و اثر این قانون این است که بتوانیم کالای مناسب تولید و توزیع کنیم که بتواند جانشین واردات شود.
 
فروتنی یکی از محورهای برنامه های دکتر رحمانی را حمایت از تولید عنوان کرد و گفت: یکی از شاخص های طرح قانون جدید استفاده حداکثری از توان تولید داخل، این است که شامل همه کالاها و خدمات می شود البته کالاهایی که صرفه اقتصادی و ارزش افزوده مناسب دارند.
 
این مسئول وزارت صمت افزود: پس از تصویب این طرح همه دستگاههای دولتی و نهادهای عمومی و نیمه عمومی باید نیازهایشان را به کالاها در سامانه ای که معرفی و طراحی شده ثبت کنند و اگر این کار را نکنند مرتکب قانون شکنی و تخلف شده اند. 
 
فروتنی به ایرادات نظام تعرفه گمرکی هم اشاره کرد و گفت: باید اشکالات نظام تعرفه ای را شناسایی و برطرف کنیم تا بتوانیم  واردات را شفاف سازی کنیم و از فرارهای مالیاتی و گمرکی جلوگیری کنیم. 
 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°