جراحی زیبایی، معجزه نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 06 مهر 1400
کد خبر : ۶۵۶۱۴۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۲
عضو هیئت مدیره انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی: بخشی از جراحی های پلاستیک و ترمیم، نیازمند مشاوره و آموزش خودباوری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عبدالجلیل کلانتر هرمزی در گفتگو با 18:30 با بیان اینکه بیش از 60 درصد جراحی ها ضروری نیست، گفت: با وجود توصیه های مکرر به مراجعه کنندگان، حدود 30 درصد از آنها اقدام به عمل جراحی در مراکز مختلف معتبر یا نامعتبر می کنند.
 
عضو هیئت مدیره انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با بیان اینکه در بعضی افراد خودباوری ضعیف است گفت: جراحی زیبایی معجزه نیست بلکه هنر آمیخته با علم است.
 
کلانتر هرمزی با اشاره به اینکه عمل جراحی را ساده تصور نکنیم گفت: صدمات پس از عمل جراحی جبران ناپذیر است. 
 
جراحی زیبایی، معجزه نیست 
او افزود: عمل جراحی زیبایی یک علم است و باید جراحی های پلاستیک در مراکز حرفه ای صورت گیرد نه در مراکز زیر زمینی و با افراد پزشک نما.
 
او افزود: مشکل مالی و جیب مخاطب آخرین مانع از عمل های غیر ضرور است و نداشتن پول کافی دلیل بر انجام جراحی زیر زمینی و غیر مجهز نیست.
 
عضو هیئت مدیره انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی گفت: جراحی های زیبایی صورت، در صورت اشتباه شدن ممکن است به مرگ مریض منجر شود.
 
عبدالجلیل کلانتر هرمزی گفت: عمل جراحی شکم که امروز با اهداف مختلف انجام می شود باید تحت نظارت پزشک متخصص قلب، بیهوشی باشد.
 
او افزود: پزشک نماها به خاطر پول و بدون اهمیت دادن به سلامتی کسانی که برای عمل جراحی زیبایی اقدام می کند در هر مکان غیر تخصصی عمل جراحی می کنند.

او افزود: اطلاع رسانی، آسیب شناسی و بحث و بررسی موضوع جراحی های زیبایی غیر ضرور برای صدا و سیما ضروری است.
 
روانشناس فرهنگی دیگر مهمان برنامه با بیان اینکه علت اصلی عمل های غیر ضرور زیبایی نداشتن اعتماد به نفس است، گفت: احساس نیاز واقعی یا کاذب، شخص را به عمل جراحی می کشاند چون در خود عزت نفس نمی بیند.
 
مهدی اسماعیل‌تبار گفت: اروپایی ها در روانشناسی و مشاوره تمرکز کرده اند و مفهوم عزت نفس را در جامعه افزایش دادند.
 
او گفت: باید مفهوم انسان را درک کرد چراکه تاوان دیده شدن بسیار زیاد است و اشکال در یاد ندادن و یاد نگرفتن خودباوری از درون خانواده است.
 جراحی زیبایی، معجزه نیست
مهدی اسماعیل‌تبار با بیان اینکه جسم، فکر و روان سه بخش انسان است، افزود: نیاز به دیده شدن زمانی اشکال ایجاد می کند که شخص جسم و جان خود را به خطر می اندازد.
 
او با بیان اینکه اعتماد به نفس باید در آموزه های زندگی اضافه شود، گفت: راه غلط رفته با یک ساعت مشاوره پزشک اصلاح نمی شود.
 
وی حل مشکل افراط متقاضی عمل زیبایی را اصلاح فکر و روان و ترکیبی از پزشکی و روانشناسی دانست.
 
 
برچسب ها: زیبایی ، آرایش ، خودباوری
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۹.۵۹°    ۲۹.۹۹°