برخورد محکم دستگاه قضا با مفاسد اخلاقی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:09 - يکشنبه 11 خرداد 1399
کد خبر : ۶۵۶۲۷۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
در نشستی با حضور دادستان عمومی و انقلاب تهران و مسئولانی از نیروی انتظامی، سازمان بهزیستی و آموزش و پرورش، نحوه مبارزه و مقابله با جرایم ناشی از مفاسد اخلاقی و اجتماعی بررسی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در این نشست، دادستان عمومی و انقلاب تهران از پلیس خواست در توقیف خودروهای رانندگان مست هیچ تردیدی نکند و بدون دستور دادستان و یا دادگاه این خودروها رفع توقیف نشوند.
عباس جعفری دولت آبادی، افزود: امروز گزارش های ناخوشایند از پلیس در خصوص رانندگی در حین مستی به ما می رسد و این اقدام در همه دنیا جرم است و در ایران که کشوری اسلامی است هیچ کسی نباید به خودش جرأت دهد در حال مستی رانندگی کند.  
وی با اشاره به حادثه تلخ توزیع مشروبات تقلبی در ماه های گذشته که به فوت شماری از هموطنان منجر شد گفت: ما هم اکنون در کشور با اقدامات غیر قانونی همچون تجارت مشروبات الکلی یا  رانندگی با  حالت مستی مواجه هستیم که باید با آنها برخورد قاطع شود.
دادستان تهران با تاکید بر اینکه پلیس بدون دستور دادستانی و یا دادگاه اجازه رفع توقیف خودروهای رانندگان مست را ندارد گفت: گزارش هایی داشتیم که این خودروها پس از چند روز آزاد شده که خلاف قانون است.
جعفری دولت آبادی گفت: چند سال پیش این دستور کتبی را داده ام تا این خودروهای توقیفی به هیچ وجه پیش از زمان انقضای خود آزاد نشوند چرا که جان مردم برای ما اهمیت دارد.
وی با اشاره به برخی  مشکلات در دادگاه ها که اقرار و بینه را ادله مناسب شرب خمر می دانند تاکید کرد:  این موضوع گلایه پلیس هم بوده است و ما قبول داریم که در این خصوص مشکل وجود دارد و اخیراً این موضوع خدمت مقام معظم رهبری گزارش شد و ایشان از ریاست قوه قضاییه خواستند قضیه حل شود.
دادستان تهران افزود: به هیچ وجه نباید اجازه دهیم راننده مست پشت ماشین بنشیند و وقتی نشست بداند علاوه بر مجازات های حدی، مجازات های تکمیلی از قبیل محرومیت از رانندگی و ابطال گواهینامه خواهد داشت.
وی گفت: موضوع بعدی در حوزه مشروبات الکلی، عرضه آن است و پلیس در موضوع قاچاق آن ورود می کند اما ما گزارش هایی از عرضه آن در برخی اماکن داریم که زیبنده کشور دینی نیست و به هیچ وجه در رستوران ها و هتل ها و دیگر اماکن نباید اجازه عرضه مشروبات الکلی داده شود و این صد درصد جرم است و باید پلیس گزارش کند و  اتحادیه ها هم در این خصوص همکاری کنند.
جعفری دولت آبادی افزود: برای موفقیت در برخورد با جرایم مرتبط با مشروبات الکلی و مفاسد اخلاقی، اقدامات پلیس و دستگاه قضایی به تنهایی کفایت نمی کند و باید ببینیم نقش دستگاه های فرهنگی وآموزشی کجاست؟
دادستان عمومی و انقلاب تهران افزود: دستگاه های فرهنگی در این خصوص تکلیف دارند و باید پلیس و دستگاه های قضایی را یاری کنند .
جعفری دولت آبادی گفت: از همه دستگاه ها می خواهیم در این بخش مبارزه جدی تری کنند چرا که آمارها نگران کننده است و البته این به این معنا نیست که جامعه ما از مسیر عفت خارج شده است و ما حضور مردم متدین خود را در مراسم مذهبی و زیارتگاه ها بسیار پررنگ می بینیم اما اعتقاد داریم که در جمهوری اسلامی این جرایم باید به حداقل  و صفر برسد و با متخلفان برخورد جدی شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°