دادستان کل: با مقصران حادثه دانشگاه برخورد می شود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:02 - چهارشنبه 07 اسفند 1398
کد خبر : ۶۵۶۴۸۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۳
دادستانی‌کل کشور: میزان تقصیرات هرکس در این حادثه را فقط دادگاه تعیین می‌کند و مواردی که الآن پلیس، پزشکی قانونی و... اعلام می‌ کنند، نهایی و کامل نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نشست خبری دادستان کل کشور با حضور طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی و سرهنگ موسوی‌پور معاون هماهنگ کننده پلیس راهور و بازپرس پرونده برگزار شد.
 
در ابتدا حشمتی معاون حقوق عامه دادستان کل از تشکیل شعبه ویژه برای رسیدگی به پرونده حادثه دانشگاه آزاد که مطالبه‌ای عمومی است، خبرداد.
 
 واحد علوم و تحقیقات در گردنه‌های صعب‌العبور فاقد تجهیزات ایمنی ساخته شد
 وی تسریع در رسیدگی به این پرونده و مشخص شدن مقصران را خواسته خانواده جان‌باختگان دانست و افزود: واحد علوم و تحقیقات در گردنه‌های صعب‌العبور که تجهیزات ایمنی هم نداشته ساخته شده است.
 
حجت‌الاسلام منتظری در ابتدای این جلسه، با اظهار تأسف از وقوع حادثه در دانشگاه آزاد از درگاه خداوند برای جان‌باختگان غفران و برای بازماندگان صبر و برای مجروحان شفا خواست و گفت: میزان قصور و تقصیرات باید در چارچوب ضوابط بررسی و به‌تناسب برخورد شود.
 
وی ادامه داد: این حادثه باید عبرتی برای دانشگاه آزاد و دیگران باشد؛ از دست دادن جوانان دانشجو که ذخایر کشور هستند و در راه اعتلای کشور تلاش می‌کنند سخت است و باید برای حفظ آنها تلاش کرد. اگر کوتاهی‌هایی در دوره‌های قبلی بوده و کارهایی از لحاظ ساخت‌وساز انجام نشده، این فرصتی برای رفع آنهاست. معاون دادستان برای من تعریف می‌کرد که واحد دانشگاهی دیگری نیز وجود دارد که وضعیتش بهتر از علوم و تحقیقات نیست.
 
دادستان کل کشور گفت: حقوق خانواده جان‌باختگان باید مورد توجه قرار گیرد و دستگاه قضایی این اطمینان را می‌دهد که حقوق آسیب‌دیدگان استیفا خواهد شد و با مقصران مطابق موازین برخورد خواهد شد. در صحبت با دانشجویان به‌نظرم رسید که برخی مطالبات دانشجویان به‌حق است و ما آنها را پیگیری خواهم کرد اما نشانه‌هایی دیدم که به‌نظرم رسید عده‌ای از جناح‌های سیاسی و افراد خارج می‌خواهند از این حادثه برای رسیدن به اهدافشان استفاده کنند.
 
منتظری گفت: دشمن از تجمعات سوءاستفاده می‌کند، اطلاعاتی که ما داریم این است که دشمن مانند مگس به‌دنبال نقطه‌ای می‌گردد که آنجا جمع شود و علیه نظام اقدام کند. کسانی اگر نقدی دارند آن را در فضای آرام به‌گونه‌ای که دشمن نتواند سوءاستفاده کند، اظهار کنند. در حضورم در دانشگاه نشانه‌هایی دیدم که عده اندکی برای سوء استفاده دشمن زمینه‌سازی می‌کردند.
 
وی گفت: میزان تقصیرات هرکس در این حادثه را فقط دادگاه تعیین می‌کند و مواردی که الآن توسط پلیس، پزشکی قانونی و... اعلام می‌شود نهایی و کامل نیست.
 
طهرانچی: تمام توان خود را برای تأمین امنیت جانی و حیثیت علمی دانشجویان به‌کار می‌گیریم
طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد در ادامه این جلسه، گفت: ورود قوه قضاییه برای مردم اطمینان‌بخش است و می‌دانند که نظام پای احقاق حقوق آنها ایستاده و نیازی به خارج از کشور ندارند.
 
وی ادامه داد: فضایی به‌وجود آمد که دشمن نتوانست موج‌سواری کند. ما هم کنار قوه قضاییه دفاع از حقوق دانشجویان را که فرزندان ما هستند وظیفه خود می‌دانیم و تمام توان خود را در جهت تأمین امنیت جانی و حیثیت علمی به‌کار می‌گیریم.
 


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۸°