شیرین کام با قند مهاباد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:35 - جمعه 22 فروردين 1399
کد خبر : ۶۵۶۵۵۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
بيش از 82 هزار تن چغندرقند از مزارع شهرستان مهاباد برداشت و تحويل كارخانه هاي قند آذربايجان غربي شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،   رئيس اداره توليدات گياهي جهاد كشاورزي شهرستان مهاباد گفت: يكهزار و 860 هكتار از اراضي كشاورزي اين شهرستان در سال زراعي گذشته به كشت چغندرقند اختصاص يافت كه تاكنون 82 هزار و 80 تن از محصول برداشت شده تحويل كارخانه هاي قند استان شده است.
جعفر عليزاده، ميانگين برداشت چغندرقند در مزارع اين شهرستان را امسال بيش از 50 تن در هكتار اعلام كرد و افزود: اين ميزان در مقايسه با پارسال در هر هكتار پنج تن افزايش داشته است.
عليزاده گفت: هنوز بيش از يكهزار و 500 تن چغندر برداشت شده اين شهرستان در نوبت تحويل به كارخانه هاي قند قرار دارند و پيش بيني مي شود كه تا پايان ماه جاري، تحويل كارخانه هاي قند شود.
رئيس اداره توليدات گياهي جهاد كشاورزي شهرستان مهاباد اضافه كرد: در راستاي كمك به مشكلات حوضه آبريز درياچه اروميه، امسال ميزان اراضي زير كشت اين محصول در مقايسه با پارسال 700 هكتار كمتر بود و به كشت گندم پيشگام اختصاص يافت.
وي ، در خصوص پرداخت مطالبه هاي چغندركاران هم گفت: كارخانه هاي قند، 30 درصد مبلغ كل محصول را در لحظه تحويل به آنان پرداخت مي كنند و مابقي آن را در طول فعاليت اين واحدها به كشاورزان پرداخت خواهند كرد.

برچسب ها: چغندر ، مهاباد ، چغندر قند
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۴°