جدال کنگره و کاخ سفید بر سر تعطیلی دولت

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:30 - يکشنبه 17 فروردين 1399
کد خبر : ۶۵۶۷۸۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
مجلس نمایندگان آمریکا که با اکثریت دموکرات آغاز به کار کرده طرح بازگشایی دولت را تصویب کرد اما دولت همچنان تعطیل باقی ماند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نمایندگان بی اعتنا به تهدیدهای رئیس‌ جمهور ترامپ ، مطالبه او را برای تأمین بودجه ساخت دیوار حائل در مرز مکزیک برآورده نکردند، کاخ سفید هم طرح آنها را برای بازگشایی دولت رد کرد.
                
ساعاتی قبل‌تر، نانسی پلوسی پس از انتخاب به ریاست مجلس نمایندگان آمریکا ، اختصاص بودجه برای ساخت دیوار مدنظر ترامپ را «اتلاف پول» توصیف کرد. ترامپ هم بلافاصله با شماری از ماموران گشت مرزی به میان خبرنگاران آمد و با پافشاری بر خواست خود، مدعی شد طرحش برای ساخت دیوار از حمایت‌ گسترده‌ای برخوردار است. اکنون پس از سیزده روز تعطیلی ، هیچ چشم‌اندازی برای پایان تعطیلی دولت آمریکا که باعث شده صدها هزار کارمند به مرخصی اجباری فرستاده شوند ، وجود ندارد.
 
همزمان با اختلاف کاخ سفید و کنگره بر سر بودجه ساخت دیوار ، زمزمه استیضاح ترامپ هم باردیگر به گوش می رسد. روزنامه لس‌آنجلس تایمز نوشت: برخی نمایندگان دموکرات کنگره ، طرح استیضاح ترامپ را آماده کرده‌اند. نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هم استیضاح رئیس جمهور را منتفی ندانست و گفت باید منتظر نتایج تحقیقات رابرت مولر بازرس ویژه بود.
 
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۸°