جزئیات میزان و سود تسهیلات ساخت در بافت های فرسوده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 22 خرداد 1400
کد خبر : ۶۵۷۲۷۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری به افزایش تسهیلات ساخت وساز در بافت های فرسوده شهری تا 110 میلیون تومان اشاره کرد و گفت: سود تعیین شده برای آن 9 و 18 درصد است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 «هوشنگ عشایری» افزود: پیش از این سقف تسهیلات ساخت مسکن در بافت های فرسوده شهری در کلانشهرها 50 میلیون و سایر شهرها 40 میلیون تومان بود اما چون کافی نبود با هماهنگی بانک مسکن قرار شد تفاوت آن تا 110 میلیون تومان به سازندگان پرداخت شود.
 
معاون وزیر راه وشهرسازی بیان کرد: بانک مسکن پیشتر برای ساخت هر واحد مسکونی در بافت های فرسوده شهری تسهیلات 50 و یا 40 میلیون تومان پرداخت می کرد اما با هماهنگی این بانک مقرر شد 2 تسهیلات برای یک واحد مسکونی در بافت های فرسوده شهری پرداخت شود.
 
عشایری یادآور شد: سود تسهیلات 50 و 40 میلیون تومانی ساخت مسکن در بافت های فرسوده شهری 9 درصد است اما میزان سود مبلغ 70 میلیون تومان تسهیلات اضافه شده برای سازندگان، 18 درصد تعیین شده است.
 
وی یادآور شد: برای پرداخت تسهیلات ساخت بافت های فرسوده شهری، استفاده از 2120 میلیارد تومان منابع مالی از محل صندوق توسعه ملی در دستور کار قرار گرفته و قرار است پس از ابلاغ توسط سازمان برنامه و بودجه، آن را در اختیار بانک مسکن به عنوان بانک عامل قرار دهیم؛ آیین نامه اجرایی آن نیز در 10 خردادماه امسال در هیات دولت مصوب شده است.
 
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری اظهارداشت: طبق دستور وزیر راه و شهرسازی قرار است این منابع مالی برای ساخت مسکن در بافت های فرسوده شهری در اختیار استانداران قرار گیرد تا با تشخیص آنها و ستاد بازآفرینی شهری آن استان، به سازندگان مسکن در بافت های فرسوده اختصاص یابد.
 
به گزارش ایرنا، طبق برنامه ریزی های شرکت بازآفرینی شهری قرار است 2700 محله در کشور بازسازی شود؛ دولت در نظر دارد هر سال با ساخت 100 هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده شهری 270 محله را نوسازی کند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °