توجه به زنجیره بازار در ایجاد اشتغال

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:55 - دوشنبه 07 بهمن 1398
کد خبر : ۶۵۸۱۱۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۳
معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت کار: در ایجاد اشتغال نباید چتری و موقتی عمل کنیم و در تله سیاست های گذشته بیافتیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عیسی منصوری  معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت کار در برنامه 18/30 شبکه خبر با موضوع سایه روشن اجرای سیاست های اشتغال گفت: سیاست های گذشته در حوزه اشتغال عجله ای (مثل چتر برداشتن برای یک رعد برق) بوده است و امروز نباید در تله سیاست های گذشته بیافتیم.
 
توجه به زنجیره بازار در ایجاد اشتغال 
وی با تاکید بر اینکه امروزه در ایجاد اشتغال باید جمع گرا باشیم و زنجیره بازار را در نظر بگیریم، گفت: در هدف گیری و اثربخشی نباید تجربیات تلخ گذشته تکرار شود.
معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت کار با اشاره به تسهیلات ارائه شده در اشتغال روستایی گفت: تلاش کردیم سختگیری ها در ارائه وام و تسهیلات کم شود.
منصوری افزود: به دستگاه های  اجرایی و بانک ها ابلاغ شده است تا در ارائه وام اشتغال، املاک روستایی به عنوان سند پذیرفته شود.
 وی با بیان اینکه وام برای دار قالی مشکل اشتغال را حل نخواهد کرد، تاکید کرد: باید بیشتر بر روی طرح های جدید سرمایه گذاری کنیم که بازار پسند باشد.
 
تاخیر صندوق توسعه ملی در پرداخت منابع اشتغال
معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت کار با اشاره به تاخیر صندوق توسعه ملی در پرداخت منابع اشتغال گفت: گلایه مشکل را حل نخواهد کرد؛ باید همه دستگاه ها در امر اشتغال کمک کنند.
 
توجه به زنجیره بازار در ایجاد اشتغال 
منصوری افزود: دستگاه‌های اجرایی تاکنون معادل 18هزار میلیارد تومان طرح به بانک‌ها معرفی کرده اند و بانک ها هم 8 هزار میلیارد تومان طرح مصوب کرده اند و قسمتی از این مصوبات پرداخت شده است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار گفت: تاکنون قرارداد 5هزار و 800 میلیارد تومان از این طرح‌ها بین متقاضیان و بانک‌ها منعقد شده و 5هزار و 700 میلیارد تومان تسهیلات نیز پرداخت شده است.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۷°