یک گام به عقب ترامپ در برابر کنگره
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:04 - پنجشنبه 03 مهر 1399
کد خبر : ۶۵۸۱۲۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۷
رئیس جمهور آمریکا پس از ناکامی در جلب موافقت کنگره با درخواستش برای ساخت دیوار در مرزهای جنوبی گفت: به جای دیوار، حصار کشی می کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دونالد ترامپ، پس از گفتگوهای بی نتیجه با نمایندگان کنگره ی گفته بود: حتی اگر تعطیلی دولت یکسال هم طول بکشد بر سر حرفش برای بودجه ساخت دیوار در مرزهای جنوبی می ماند.
 ترامپ حالا و پس از فشار افکار عمومی گفته حصار فولادی بهتره چرا که هم محکمه و هم نفوذناپذیر، خودش هم با چند شرکت بزرگ فولاد برای تولید ورقه فولادی مورد نیاز تماس می گیرد.
رئیس جمهور آمریکا البته برای سرپوش گذاشتن بر مواضع متزلزلش تهدید کرده اگر در چند روز آینده از مذاکرات راضی نباشد ممکن است وضع فوق العاده ملی اعلام کند. این سخنان واکنش تند دموکرات ها را درپی داشت.
حزب دموکرات اعلام کرد اگر ترامپ تلاش کند در آمریکا وضع فوق العاده اعلام کند، با چالش های قضایی مواجه خواهد شد.  
از حدود سه هفته پیش که بخش هایی از دولت آمریکا تعطیل شده، صدها هزار کارمند دولت آمریکا به مرخصی اجباری فرستاده شده اند و یا بدون حقوق کار می کنند. این مسئله سبب آشفتگی سیاسی و مشکلات بسیار در بخش های خدماتی و دولتی آمریکا شده است. بیش از 60 هزار خلبان حرفه ای خطوط هوایی آمریکا در نامه ای سرگشاده به رئیس جمهور این کشور درباره پیامدهای تعطیل ماندن دولت آمریکا هشدار دادند و پایان تعطیلی دولت فدرال را خواستار شدند.
برچسب ها: ترامپ ، کنگره ، حصار ، مرز
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۱°