گارد آهنین دولت فرانسه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:22 - پنجشنبه 15 خرداد 1399
کد خبر : ۶۵۸۱۸۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۱
دولت فرانسه در اقدامی بی سابقه در تاریخ جمهوری پنجم فرانسه اعلام کرد: برای این شنبه 85 هزار پلیس ضدشورش، نیروی امنیتی و ژاندارم را به کار خواهد گرفت تا بتواند نفس معترضان به نظام سرمایه داری را ببرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ادوار فیلیپ نخست وزیر فرانسه دیشب با حضور در شبکه اول تلویزیون فرانسه از قانون جدیدی سخن به میان آورد که به گفته او، از این پس تظاهرات ها باید بر این پاشنه قانونی بچرخد.
فیلیپ اعلام کرد در صورتی که افراد در تظاهرات های روز شنبه دست به اقدامات خرابکارانه و شکستن اموال و آتش زدن اماکن و خودرو ها بزنند برخورد بسیار سختی با آنها خواهد شد.
نخست وزیر فرانسه گفت: از این پس و طبق قانون دولت؛ آزادی تظاهرات ها منوط به پذیرفتن شرایط قانون جدید است.
این قانون دولتی صدای نمایندگان مخالف را در مجلس ملی فرانسه درآورده و تصویب قانون بدون نظر مجلس را خلاف می دانند.
مارین لوپن رئیس حزب اجتماع ملی فرانسه در عوض پیشنهاد داده برای خروج فرانسه از بحران هرچه زودتر مجلس ملی این کشور منحل و انتخابات جدید پارلمان برگزار شود.
در حال حاضر؛ بیش از 75 درصد فرانسویان از عملکرد امانوئل مکرون ناراضی هستند.بر اساس آمار رسمی اعلام شده از طرف نخست وزیر فرانسه در طول هشت هفته اعتراضات مردمی علیه نظام سرمایه داری در فرانسه تاکنون 10 نفر کشته، 5600 نفر زندانی و هزاران نفر نیز زخمی شده اند.
از طرفی با اوج گرفتن شورش و ناآرامی ها در آخرین شنبه سیاه گذشته، شاهد گسترش و نهادینه شدن خشونت های افراطی پلیس و برخی معترضان، باعث وحشت روز افزون مردم و ناامیدی سرمایه گذاران خارجی و توریست ها شده است.
فعالان جنبش ضدسرمایه داری ضمن تبری از خرابکاری های صورت گرفته اعلام کرده اند تا برکناری مکرون رئیس جمهور و سرنگونی نظام ظالم سرمایه داری؛ شنبه پیش رو نیز با قوت در تظاهرات های سراسری شهرهای فرانسه به ویژه پاریس شرکت خواهند کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۷°