خوش بینی اتحادیه اروپا برای ایجاد سازوکار ویژه مالی با ایران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:20 - سه‌شنبه 06 خرداد 1399
کد خبر : ۶۵۸۲۳۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
سخنگوی فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: کار ایجاد ساز وکار مالی ویژه برای تجارت با ایران به خوبی پیش می رود و اتحادیه اروپا از تلاش کشورهای اروپایی در این زمینه حمایت می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا، «مایا کاسیانچیچ " در گفت وگو با خبرنگاران در مقر اتحادیه اروپا با اعلام این مطلب در عین حال از ذکر تاریخ دقیق راه اندازی ساز و کار ویژه مالی برای همکاری با ایران خودداری کرد و گفت: این ساز وکار بزودی راه اندازی خواهد شد.
 
خوش بینی اتحادیه اروپا برای ایجاد سازوکار ویژه مالی باایران 
وی تاکید کرد" که کار ایجاد این ساز وکار ویژه به خوبی پیش می‌رود و ضمن تاکید بر نقش کلیدی کشورهای اروپایی در این زمینه تاکید کرد:  که این اقدام بخشی از تلاش گسترده‌تر اتحادیه اروپا برای حفظ توافق هسته ای با ایران است.
تاکید سخنگوی اتحادیه اروپا بر راه اندازی ساز وکار ویژه مالی برای همکاری با ایران به منظور حفظ برجام در حالی است که سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با انتقاد از تاخیر اتحادیه اروپا در اجرای این ساز وکار ویژه مالی (SPV) پس از خروج آمریکا از برجام گفت: جمهوری اسلامی ایران قطعا مسئولیت عدم اجرای SPV را به عهده اروپا می داند.
'بهرام قاسمی' خاطرنشان کرد: اتحادیه اروپا در ایجاد ساز وکار ویژه مالی با حسن نظر ورود کرد و اراده سیاسی مثبتی نیز از خود نشان داد، اما در طول زمان و طی مذاکرات ماه های گذشته این احساس کم کم جدی تر می شود که کشورهای اروپایی با یک سری ناتوانی های جدی در اجرای این ساز و کار مواجهند.
سخنگوی وزارت امور خارجه سیطره دلار و همچنین در هم تنیدگی اقتصاد اروپا و آمریکا را از دلایل اصلی تأخیر در اجرای ساز وکار ویژه مالی خواند و افزود: اتحادیه اروپا و حتی سه کشور اروپایی طرف ایران در برجام نیز در اسارت و گروگان اقتصاد آمریکا هستند، لذا لازم است که در جهت استقلال خود و برای ادامه حیات مستقل تصمیم بگیرند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°