ظریف در هند: نیازمند منطقه ای قوی هستیم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:45 - شنبه 10 اسفند 1398
کد خبر : ۶۵۸۷۱۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۳
ظریف در نشست «رایسینا» در دهلی نو: ما به جای سلطه مردان قوی، نیازمند منطقه ای قوی هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وزیر امور خارجه در آخرین برنامه خود در سفر به هند در نشست «رایسینا» در دهلی نو شرکت و سیاست ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران را درباره مسائل مهم جهانی و منطقه ای تشریح کرد.
محمد جواد ظریف به ضرورت گفتگو به عنوان رهیافت جدید در جهان اشاره کرد و گفت: گفتگوی واقعی، نیازمند برابری و احترام متقابل است.
وزیر امور خارجه افزود: ما امروز، به جای سلطه مردان قوی، نیازمند منطقه ای قوی هستیم. آقای ظریف، ثبات سیاسی و سرزمینی، اتکا به مردم به عنوان منبع مشروعیت و امنیت، مشارکت همه کشورهای یک منطقه در تضمین صلح منطقه ای، و تعامل میان آنها را به جای تکیه به قدرت های خارجی، از مولفه ها و مشخصه های منطقه قوی بر شمرد و گفت: ما برای حرکت در این مسیر، باردیگر دست دوستی خود را به سوی همسایگان در منطقه خلیج فارس دراز می کنیم.
ساعتی پیش از شرکت آقای ظریف در نشست رایسنا، وزیر امور خارجه اسپانیا، با حضور در محل اقامتش در دهلی نو، با او دیدار و گفتگو کرد.
تحولات روابط دو جانبه و مسائل مهم بین المللی محور گفتگوهای محمد جواد ظریف و «جوزف بورل» بود. وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز هم با سوشما سوآراج ، وزیر خارجه هند دیدار و درباره توسعه مناسبات و همکاری های دوجانبه و مسائل منطقه گفتگو کرد.
برچسب ها: ظریف ، هند ، رایسنا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°