شهرداری ها موظف به ساماندهی اصناف مزاحم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:42 - چهارشنبه 18 تير 1399
کد خبر : ۶۵۹۸۳۳
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۴
پیام و پیامک
مدیر دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری: تمامی شهردای ها بر اساس آیین نامه ابلاغی باید برنامه ساماندهی اصناف مزاحم را تهیه کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مدیر دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری در ارتباط با برنامه پیام و پیامک درباره مشاغل پرسر و صدا گفت: سال گذشته بر اساس آسیب شناسی وزارت کشور آیین نامه ساماندهی اصناف و مشاغل مزاحم شهری به دولت پیشنهاد شد و در دی ماه سال قبل به تصویب رسی. در این آیین نامه 25 شغلی که دارای آلودگی و مزاحمت هستند مشخص شده و بقیه موارد به کارگروهی در وزارت کشور سپرده شده است.
 
شهرداری ها موظف به ساماندهی اصناف مزاحم 
 حبیب راضی  افزود: بر اساس این آیین نامه و کارگروه وزارت کشور وظایف دستگاه ها برای وحدت رویه یکسان مشخص شده است. در دستور العمل ابلاغی از سوی وزارت کشور به شهرداری ها موضوع تمدید رعایتی و اجرایی مشاغل به درستی مشخص شده است.
 
او افزود: برخی مشاغل نیاز به تمدید رعایتی یا تغییر ساعت کاری دارند، برخی تمدید اجرایی نیاز دارند؛ مثل نصب پنجره های دوجداره و غیره که تمام شهردای ها بر اساس آیین نامه اجرایی و دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور باید برنامه ساماندهی اصناف مزاحم را تهیه کنند و در کمیسیون فرمانداری ها با همکاری تمامی دستگاه های ذی مدخل مثل صنعت، معدن و تجارت و اصناف، مشاغل مزاحم را ساماندهی کنند.
 
******
شهرداری ها موظف به ساماندهی اصناف مزاحم 
حمید آذربیک مدیر منابع آب جیرفت درباره حفر چاه های غیر مجاز گفت: برخی افراد با سواستفاده از تاریکی شب اقدام به حفر چاه های غیر مجاز می کنند که طبق بازدید بازرسان گشت و مدیریت شناسایی و اقدامات لازم انجام می شود و برخی موارد نیز در صورت اطلاع رسانی مردم پس از بررسی صحت موضوع مراتب از طریق دستگاه قضایی انجام می شود و با هماهنگی نیروی انتظامی مراتب انجام می شود و چاه های مورد نظر پر می شود.
 
او افزود: از ابتدای امسال تاکنون 216 حلقه چاه غیر مجاز با دستور قضایی پر شده و بیش از 30 مورد نیز توقیف دستگاه و ادوات حفاری غیرمجاز در منابع آبی جیرفت بوده است که اکثر موارد از طریق مردم اطلاع رسانی شده که ما از مردم کمال تشکر داریم. 
 
وی شماره 43314751 را برای اطلاع رسانی در این زمینه اعلام کرد.
 
********
شهرداری ها موظف به ساماندهی اصناف مزاحم 
 فریدون بهبهانی مدیرکل وصول مطالبات بانک کشاورزی نیز در ارتباط تلفنی درباره بخشودگی وام کشاورزان گفت:موضوع بخشش سود و جرائم وام کشاورزان به بند خ ماده 33 برنامه ششم است که اصل بدهی کشاورزان خسارت دیده در سال زراعی 67-96 تا سه سال تمدید می شود و سود و جریمه تاالان بخشیده می شود و سود تمدیدشده نیز بر عهده دولت است.
 
او افزود: در تاریخ 21 آذر در قالب مصوبه هیئت وزیران با امضای معاون اول رئیس جمهور به بانک مرکزی ابلاغ شده است و قرار است دستور العمل اجرایی از طرف بانک مرکزی به بانک های عامل ابلاغ شود.
 
او افزود: مقدمات کار فراهم شده اما به دلیل اینکه در بند 4 اعلام شده که 2 هزار میلیارد تومان بار مالی را دولت به عهده گرفته است و با توجه به حج بالای کشاورزان، بانک کشاورزی نیز تمهیداتی را در این باره اندیشیده است و کشاورزانی که مشمول نمی شوند می توانند به بانک کشاورزی مراجعه کنند و ما منتظر ابلاغ بانک مرکزی در هفته آینده هستیم.  او افزود: ظرف 24 ساعت بعد از ابلاغ مصوبه مراتب اجرا خواهد شد. 
 
برچسب ها: پیام و پیامک
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۴°