دستگیری 600 مجرم در طرح رعد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:55 - سه‌شنبه 06 اسفند 1398
کد خبر : ۶۶۰۳۸۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
رئیس پلیس پایتخت از دستگیری 600 مجرم در اجرای بیست و یکمین مرحله از طرح رعد خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سردار حسین رحیمی درباره اجرای بیست و یکمین مرحله از طرح رعد و پرونده‌های قاچاق کالا در این مرحله از طرح گفت: در این باره 33 نفر دستگیر شدند که در مجموع3 هزار و  730 قلم انواع کالای قاچاق از آنان کشف و ضبط شد.

همچنین طی این مدت پنج باند قاچاق منهدم شده و ارزش اقلام قاچاق مکشوفه نیز بالغ بر چهار میلیارد تومان برآورد شده است.

سردار رحیمی همچنین از کشف 29 سلاح جنگی و شکاری در این مرحله از طرح رعد خبر داد و گفت: همچنین 88 قطعه سلاح سرد نیز از مجرمان کشف شد که در مجموع منجر به دستگیری 10 نفر شد.

رئیس پلیس پایتخت اضافه کرد: 58 نفر نیز به دلیل توزیع اقلام ضد فرهنگی شناسایی و دستگیر شدند.

سردار رحیمی گفت: در اجرای این مرحله از طرح رعد 267 حکم قضایی صادر شد و بیش از 600 سارق ، مالخر و مرتکبان دیگر جرایم  دستگیر شدند.

وی اعلام کرد :  700 پرونده سرقت در این زمینه تشکیل و 500 نفر نیز دستگیر شده‌ اند و تاکنون 7650 مورد اموال مسروقه و 165 دستگاه موتور سیکلت وخودرو کشف و ضبط شده است.

رئیس پلیس پایتخت از انهدام 19 باند سرقت خبر داد و گفت: 86 درصد از اموال مسروقه به مالباختگانشان تحویل داده شده یا مالباختگانشان شناسایی شده است.

سردار رحیمی ارزش ریالی اموال مسروقه مکشوفه را هفت میلیارد و 700 میلیون تومان اعلام کرد و درباره‌ مجرمان سابقه‌دار نیز گفت: از 500 سارق دستگیر شده 237 نفرشان دارای سابقه دستگیری هستند.

وی درباره‌ ساز و کار فعالیت سامانه‌ "مها" اظهار کرد:‌ با اتصال اصناف به این سامانه، آمار سرقت به شدت کاهش یافته  است و از ابتدای امسال تاکنون بیش از 400 هزار بار سرکشی از طریق این سامانه داشتیم که در مجموع کمتر از دو درصد آن سرقت بوده است.

وی از اصناف خواست که با مراجعه به پلیس به این سامانه بپیوندند.

سردار رحیمی در مورد سرقت تلفن همراه نیز گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده سرقت موبایل مهار شده و بسیاری از پرونده‌ها در این زمینه نیز کشف می‌شود.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۱°