کاهش 50 درصدی جرایم در کل کشور

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:31 - شنبه 17 خرداد 1399
کد خبر : ۶۶۰۹۰۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷
جانشین فرمانده نیروی انتظامی به کاهش 50 درصدی جرایم در کل کشور نسبت به چند سال اخیر اشاره و بیان کرد: در حوزه سرقت خرد نیز امسال یک روند افزایشی را شاهد هستیم لذا در این حوزه باید یک اقدام قاطع انجام پذیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سردار" ایوب سلیمانی" در همايش عمومی فرماندهان انتظامی غرب استان تهران، اظهارداشت: در سال گذشته با هوشیاری پلیس و با رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، دشمن نتوانست هیچ کدام از نقشه های شوم خود را پیاده کند و هیچ توفیقی در ناامن کردن کشور و به آشوب کشاندن آن به دست نیاورد؛ تهدیدات امنیتی مهم هستند و دشمنان نظام درصدد لطمه زدن به نقاط کلیدی کشور می باشند.

وی با بیان اینکه ماموران ناجا می بایست سعه صدر داشته باشند، گفت: بایستی در ارائه خدمات و برقراری ارتباط با مردم از فرصت های موجود در راستای جلب رضایت آنان بهره گرفته شود؛ به تعبیر فرمانده معظم کل قوا، نیروی انتظامی می تواند با ارائه خدمات مضاعف به مردم باعث افزایش سطح رضایتمندی شهروندان از نظام حاکمیت باشد.

این مقام عالی انتظامی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی سمبل نیروهای مسلح است، گفت: امروز ناجا، به تایید همه صاحب نظران نیروهای مسلح و شورای عالی امنیت ملی، کارآمدترین سازمان برای تحقق امنیت در کشور است و همه اذعان دارند نیروی انتظامی بدون کمک سایر سازمان ها قادر به مدیریت کشور در عرصه امنیتی می باشد.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اینکه امروز 77 درصد مردم معتقدند که ناجا، نیرویی در خدمت مردم است، افزود: مردم، کارآمدی این نیرو را قبول دارند و بیش از 84 درصد آنان معتقدند که ناجا به تنهایی قادر است امنیت کل کشور را تامین کند.

این مقام عالی انتظامی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی بیش از یک هزار و 600 نوع خدمت و ارتباط با مردم را دارا است، گفت: ناجا به خوبی از عهده کلیه ماموریت های خود برآمده به نحوی که مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با فرماندهان این نیرو فرمودند: "الان من به معنای واقعی احساس می کنم که نیروی انتظامی دارد رشد می کند و این خیلی خوب است و مهم این است که توقفی نباشد و این حرکت رو به جلو ادامه داشته و متوقف نشود، چرا که ناجا ویترین نظام اسلامی است و جلوی چشم مردم قرار دارد".

وی از کلانتری ها و پلیس راهور به عنوان دو بخش اثرگذار در ناجا یاد کرد و گفت: رسیدگی به مشکلات کلانتری ها از مهمترین وظایف مسئولان در نیروی انتظامی است و رصد عملکرد آنها از سوی کلیه دستگاه های نظارتی صورت می گیرد بنابراین به عنوان متولیان امر باید به گونه ای عمل کنیم که حس رضایتمندی در مردم حاصل شود.

سردار سلیمانی تاکید کرد: فرماندهان باید دغدغه مسئولیت را داشته باشند چرا که ما امانتدار هستیم و فردای قیامت باید پاسخگوی عملکرد خود باشیم لذا کادر سازی توام با تخصص می بایست در اولویت کار فرماندهان  قرار گیرد.

جانشین فرمانده ناجا به کاهش 50 درصدی جرایم در کل کشور نسبت به چند سال اخیر اشاره و تصریح کرد: نیروی انتظامی طی یک دهه گذشته موفق شد، 45 درصد تلفات جاده ای را یعنی حدود ۱۱ هزار نفر کاهش دهیم و از ۲۷ هزار نفر در سال ۸۵ به ۱۶ هزار نفر در ابتدای سال گذشته برسانیم.

این مقام عالی انتظامی تصریح کرد: اما با توجه به افزایش دو برابری خودرو و همچنین افزایش جمعیت این روند کاهشی متوقف شده و ممکن است افزایش یابد، لذا می بایست طبق یک برنامه بتوانیم تصادفات و تلفات جاده ای را متوقف یا کاهش دهیم.

وی ادامه داد: در حوزه سرقت خرد نیز امسال یک روند افزایشی را شاهد هستیم لذا در این حوزه باید یک اقدام قاطع انجام پذیرد تا در آینده با مشکل مواجه نشویم.

سردار سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود درباره خرید غیبت خدمت سربازی، گفت:  نیروی انتظامی به عنوان مسئول نظام وظیفه به این نتیجه رسید که خرید غیبت خدمت مقدس سربازی به صلاح کشور نیست و بر همین اساس به ستاد کل نیروهای مسلح پیشنهادی ارائه شد تا از سال دیگر خرید خدمت کسانی که 8 سال غیبت داشتند،  منتفی شود که از سوی ستاد کل این امر مورد تائید قرار گرفت تا از سال آینده موضوع معافیت این افراد حذف شود.

این مقام عالی انتظامی خاطرنشان کرد: مسئول تصمیم گیری در این خصوص ستاد کل نیروهای مسلح است اما بایستی به تصویب مجلس شورای اسلامی نیز برسد.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۴°